Euro 2020 A Grubu M:1 | Türkiye 0-3 İtalya | MS | 11 Haziran | TRT 1 - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 A Grubu M:1 | Türkiye 0-3 İtalya | MS | 11 Haziran | TRT 1

Cengo kesik yemiş. Yusuf 11

Türkiye:Uğurcan-Zeki-Merih-Çağlar-Umut-Okay-Ozan-Hakan-Yusuf-Kenan-Burak

İtalya:Donnaruma-Florenzi-Bonucci-Chiellini-Spinazzola-Jorginho-Locatelli-Barella-Berardi-Insigne-Immobile

2 belirsizlik var:

- Zeki mi Mert mi?
- Yusuf mu Cengiz mi Orkun mu?
zeki daha komple bir oyuncu kanimca. asiri formda olmasi da artisi bence. fizik oyun duellosu bu macta cok olacaktir bu yonden de zeki'yi secerim keza...milli takimda daha fazla oynamis olmasi da ozellikle bu gibi ust duzey maclarda onemli bir kriter diye dusunuyorum.

yusuf'un, hazirlik maclarindaki performans ve ruh halini begenmistim,ozellikle son macta bayagi istekliydi,hatasiz oynamaya dikkat etti.kendisini bayagi konsantrasyonlu gordum. fransa da super sub olarak bu sezon cok iyi katki verdi. morali ust duzeyde..cengiz'e gore artisi da bulunuyor oyuncu ozelliklerinde kanimca. italya semalarinda uefa kupasinda milan macinda muthis bir performans sunmustu attigi gollerle. italya zeminleri yine bir yusuf resitali gorebilir kim bilir...

cengiz bu sezon pek futbol oynadi diyemeyiz. kulup baz da bayagi mac eksikligi oldu... topla bulusmasi son donem hazirlik maclarimizla sinirli kaldi. kondisyonu yerinde, formda bir cengiz bu macta x faktor olurdu elbet ,alisik oldugu stad ve rakip oyuncular ozelinde. belki sonradan girip katki verir diyebilirim.

orkun kumasi iyi oyuncu, rakibinde pek tanimadigi bir profil. eksikligi ise, bu gibi ust duzey bri rakibe daha once pek oynamis olmamasi, ortadaki diger oyuncularin daha kompakt oyuncu profillerinde olmasindan dolayi sahsen orkun' ikinci devre degerlendirirdim ben olsam.

bunlar tabiki bu mac ozelinde degerlendirmem kendilerine yonelik. galler ve isvicre macinda ayni oyunculara farkli bakis getirebiliriz elbette.

maca genel olarak donersek;

konsantrasyon,kompakt kalmak, bir arada hareket etmek,mantikli oynamak, topu tehlike yerlerden uzak tutmak onemli.
-gereksiz one cikayim ses getireyim gibi veya rakip ,kendi yari alanimizda tehlike bolgede pres yaparken -topu kaptirma pahasina taca bile atmayayim gibi bakistan da uzak durulmali. < defans oyuncularinadir bu lafim.

yenilsek bile az hasarli olmali. kalan maclarda ufak detaylar bile onem arz ediyor.

basarilar milli takim.

Kapanan, kanatsiz kadroyu ezberledik artik.

Letonya, Norvec, Hollanda gibi Italya’da maci domine edecektir, biz ise sadece sonuc odakli sahada dizilecegiz.

Bakalim yine vurdugumuz gol olacak mi.

kerem 18'de bilem mi yok.

giphy.gif

Üst Alt