Euro 2020 A Grubu M:2 | Türkiye 0-2 Galler | MS | 16 Haziran | TRT 1 - Sayfa 85 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 A Grubu M:2 | Türkiye 0-2 Galler | MS | 16 Haziran | TRT 1

Emin oldum taktik bilmiyor. 3-5-2 nasıl oynatılır hiçbir fikri yok
İlk yarıyda hücum etmeye çalışan bu kadar takım boyu fazla olan takıma Okay & Ozan ikilisiyle sahaya çıktık forvet ve defans oyuncumuz arasında at koştur öyle mesafe var Okay 1 metre-kare içinde futbol oynuyor

İkinci yarıya çıkarken Kaan/Merih/Çağlar ile üçlü defansa dönüyoruz orta sahayı boşaltıyor Şenol efendi hayır neden üçlü savunmaya dönüyorsun orta saha üstünlüğünü almak için değil mi ?

Orta sahada 2 adamımız vardı ikisini de çıkarıp Yusuf ve Merih 'i aldı oyuna çünkü yapacağı değişikliklere bile ezbere, en son çalışmada Yusuf ve Merih 'i yedek bırakmıştı ya pişman oldu hemen bir şekilde onları oyuna aldı yoksa teknik/taktik bir beklentisi olduğu için değil

Çok fazla şu neden oynamadı ya da bu neden oynamadı deniliyor ama sorun sahada bir futbol aklının olmaması.

İlk maçta da ikinci maçta da ne yaptığını bilmeyen, teknik oyuncularının şapkadan tavşan çıkartmasını bekleyen bir takım vardı sahada.

İleride yeteri kadar çoğalamazsan, Burak gibi oyuncuyu tek adam rakip defansın kucağına atarsan Hakan, Yusuf ve Cengiz’in ceza alanı dışından şutlarına kalırsın. Rakipler de seni biraz çalışmışsa, defans önünde çok adamla alan daraltır ve etkini sıfıra indirir. Kanat ortalarında zaten tehlike yaratma şansın çok düşük çünkü iyi kafa vuracak hücum oyuncun yok.

Maalesef ülkenin önde gelen teknik direktörlerinde iş yok. Maaşları çok sağlam ama takımlarına bir şey kattıklarını sanmıyorum.

hem italya hem galler bizi iyi calismis, ben bu iki mactan bunu cok iyi anladim.
her iki ulkenin turnuva oncesi medyalarina ve kendi takim aciklamalarina baktigim vakit.

italyan oyuncu misla,bizim mac oncesinde resmi roportajda soyle bir sey demisti;

burak yilmaz'in 30 dakikalik performans vidyosunu takim olarak ayrica izledik. iyi hazirlandik vb....

mancini hocanin takimi cok ama cok iyi hazirladigini dusunuyorum bu turnuvaya,,, kanimca bu aksam da isvicre karsisinda fark yapacaklardir bu disiplin,birliktelik ve hazirlanisla...

Turk futbolu denen seyde taktik olmadigindan simdiki yabanci teknik adamlar Turk antrenorlerinin yonettigi takimlari cok kolay cozuyorlar.

Biz hala Senola, Terime koca koca takimlari emanet ediyoruz, Terim giderse okan gelsin falan diyoruz!!

Bizim teknik traktörler artik yabanci teknik adamlar icin son derece kolay ve ongorulebilir, rahatca tokatlanabilir tipler.

Bu milli takimda kucumsedigimiz adamlardan bir grubu ligue1 de sampiyon oldu, digeri Milanin anlasmaya calistigi 10 numarasi, premier liginde onemli takimin savunmacisi vs vs.

Kafalari kumdan cikaralim artik!

Son düzenleme:
Ne yaptığını bilen yok fizik gücü farkı ortada hangi hoca gelse sonuç değişmezdi. Geri yaslanan takımları San Marino olsa dahi açamıyoruz kapanan biz olduğumuzda ise akan oyunu durduramıyoruz.

Kimse kusura bakmasın, Türkiye sanatta, sporda ve bilimde vasatlığın ve istikrarsızlığın ülkesidir. Çünkü hiçbir şeye sistematik ve uzun vadeli bakılarak yaklaşılmaz, eğitim berbattır çünkü eğitimi verecek insan da iyi eğitimli değildir, etik ve ahlaki değerler zayıflamıştır, bu nedenle insanlar sorumluluklarından ve çalışmaktan kaçarlar. Ayrıca parayı elinde tutanlar da inşaata, camiye, mega projelere para vermeyi, etkisi daha uzun vadede görülecek ve ülkenin çoğunluğunu oluşturan vasat kitleyi (her kesimi dahil ederek söylüyorum) anlık gaza getirmeyecek şeylere para vermeye tercih ediyorlar. Bu nedenle de başarılar hep geçici, kişiye bağlı ama genel gelişmişlik her alanda zayıf

(antu alinti)

Lesh futbol oynuyorduk.O kazandığımız maçlarda da kaleciler harika oynadı.Fransa maçında mesela.Bu takımın euro 2016 takımından farkı yok.
Şu sahadaki oyunu görünce 2016 'da Fatih Terim'e haksızlık yaptığımızı düşünüyorum o takımın stoperi yoktu Hakan Balta ve Mehmet Topal filan oynuyordu, yedekleri de Semih ve Ahmet Çalık ikilisiydi Volkan Şen'le Olcay Şahan'la filan maça çıkıyorduk

Şenol Güneş demek o kadronun başında olsa turnuvaya bile götüremezdi takımı

Hoca takıma mesaj da vermiyor 1-0 geridesin minimum bir puan alman gerek çıkart bir stoper veya ön libero hadi onu da geçtim orta saha al Enes'i çiftle forveti ama yok

Bu jenerasyon gerçekten çok abartılıyor...Allah aşkına 2020 elemeleri,uluslar ligi,dünya kupası elemelerini düşünelim iyi oynadığı kaç tane mac var bu takımın.. Sadece fransa maçı ve norveç maçının bir bölümü.. Kazandığımız hollanda maçında da kötüydük...

Gerçekten çok iyi stoperler var ama geri kalan kısım en azından şimdilik bu seviye için öyle abartılacak oyuncular değiller...

Ha buna rağmen bu takım bu kadar rezil plansız oynamaz...Iyi bir teknik direktörün elinde dengeli,savunma yapmayı bilen ortalama bir avrupa takımı çıkar ama ötesi bu hücum ve orta saha rotasyonuna zor..

Evet bu takım 2002 kalitesine, 2008 enerjisine sahip değil ama iki maçi gol atamadan -5 averajla kapatacak kadar da kötü değil. Bu tablo tamamen çıkardığı kadrolarla, yaptığı değisikliklerle, turnuva öncesi hazırlığıyla Şenol'a yazar. Ozan Okay ile olmayacağını, Kenan'a bu kadar katlanilmamasi gerektiğini, Ozan Kabak'in harcanmamasini sağır sultan gördü ama kompleksliligini bunakligiyla birleştiren Şenol göremedi.

Üst Alt