Ev Tercihiniz Nasıl Olurdu? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ev Tercihiniz Nasıl Olurdu?

Dogru, bu konuda hic bir fikrim yok, iki yasinda köyden istanbula, bes yasinda istanbuldan Almanyaya.

Almanya da izin alabilirsen tezek yakılan bir kuzinede pişen sıcak ekmeğin arasına bolca pekmezli/şekerli yoğurt sürüp ye de beynine kan gitsin biraz..

İyi gelir köyünü hatırlarsın..

Son düzenleme:
Almanya da izin alabilirsen tezek yakılan bir kuzinenin sıcak ekmeğinin arasına bolca pekmezli/şekerli yoğurt sürüp ye de beynine kan gitsin biraz..

İyi gelir köyünü hatırlarsın..
Vallah tezegi bilmemde, bu sene bir ay köyde kalmak nasip oldu, bir gün bile tansiyon hapi almam gerekmedi.
Istanbula döndüm geberiyorum.

Vallah tezegi bilmemde, bu sene bir ay köyde kalmak nasip oldu, bir gün bile tansiyon hapi almam gerekmedi.
Istanbula döndüm geberiyorum.

Geçmişolsun..
Hipertansiyon çok tehlikeli, ihmali affetmediği örnekleri çok fazladır haberin olsun.
Ömrünün geri kalanını yatalak geçirebilirsin, Aman diyim hafife alma sakın..

Geçmişolsun..
Hipertansiyon çok tehlikeli, ihmali affetmediği örnekleri çok fazladır haberin olsun.
Ömrünün geri kalanını yatalak geçirebilirsin, Aman diyim hafife alma sakın..
Sagol, yok cok sükür o noktalarda degiliz.
Kullandigim ilac, tansiyon ilaclarin icinde ki en hafifi, en azindan doktorun aciklamasi bu yönde.

reis sen almanyada yaşayan gurtbetçi vatadaşlarımızdan değil miydin yav?
Öyleyimde diyemem, öyle degilimde diyemem reis.
Türkiyede ayagi olan bir sirkette calisiyorum, senenin bir kismi Almanyadayim, bir kismi Türkiyede.
Göcebe hayatindan bikmistim, Türkiyeye yerlesmistim tamamen ama kizimin özel durumu sebebi ile tekrar bu duruma döndüm.

Sagol, yok cok sükür o noktalarda degiliz.
Kullandigim ilac, tansiyon ilaclarin icinde ki en hafifi, en azindan doktorun aciklamasi bu yönde.

Eğer hipertansiyon ise; tuzu, orta ve demli çayı, kahveyi, geleneksel usüllerle yapılmış, salça, turşu, salamura gibi ürün koruma için tuz kullanılan yiyeceklerden uzak dur..

Kesin tedavi için değil ama; günlük mdenge için her sabah serçe parmağın en uç boğumu büyüklüğüne yakın bir diş sarımsağı hafif parçalayıp yada bıçakla3-4 parçaya bölerek bir bardak su ile çiğ olarak yut..

İşyerine veya toplum içine falan gitmen gerekiyorsa kokusunu engellemek için ekmeğin içine hapsederek yutarsan ağız kokusu da yapmaz..

Oturduğum ev köyde, 3+1, müstakil, 30 yaşında pek yeni sayılmayan ama sağlam bir bina. Manzara olarak çok güzel, ama binanın konumu düz değildi. Dik bir yamacın eteğindeyim. Evin yan tarafına, kömürlük, odunluk, kazan dairesi, tamirhane için çıkma bir bina diktim, aynı zamanda, evin alt hizasından 2 metre kadar duvar yükseltip 80 m2 kadar alanı düzlemiş oldum. Tabi öncesinde burayı boş toprakla hafriyatla doldurmak yerine, bir bölümüne malzeme deposu bir bölümüne de sulama amaçlı depo yapmayı uygun gördüm. Su deposu fikri çok iyi oldu, karşılığını aldık, almaya devam ediyoruz...

Şehir merkezine yakın köyler her zaman kullanışlıdır...

Böyle bir ev benim için muhteşem olurdu... Belki bir gün olur.

MvOA8Q.png

olmaz

Oturduğum ev köyde, 3+1, müstakil, 30 yaşında pek yeni sayılmayan ama sağlam bir bina. Manzara olarak çok güzel, ama binanın konumu düz değildi. Dik bir yamacın eteğindeyim. Evin yan tarafına, kömürlük, odunluk, kazan dairesi, tamirhane için çıkma bir bina diktim, aynı zamanda, evin alt hizasından 2 metre kadar duvar yükseltip 80 m2 kadar alanı düzlemiş oldum. Tabi öncesinde burayı boş toprakla hafriyatla doldurmak yerine, bir bölümüne malzeme deposu bir bölümüne de sulama amaçlı depo yapmayı uygun gördüm. Su deposu fikri çok iyi oldu, karşılığını aldık, almaya devam ediyoruz...

Şehir merkezine yakın köyler her zaman kullanışlıdır...

Huzurla otur, emeğinin karşılığını uzun zaman alırsın inşallah..
Su önemli, hem insanı hemde insanı hayatta tutan unsurların vazgeçilmezi.. Meselenin özünü idrak edip sahip çıkman gerekli ve akıllıca olmuş..

Yamaçlar manzara zenginliği ve zihin açıklığı demektir. İnşallah heyelan veya sel türünden bir tehdit yoktur..

house_on_the_river_drina.jpg

Doğal ve çevre dostu standart kanalizasyon sistemli

Bir çark+ bir dinamo+birkaç akü ve 220V inverter gibi basit bir düzenek kurarak hidroelektrikle, internet ve PS 4 bile bağlanır buna

Son düzenleme:
Huzurla otur, emeğinin karşılığını uzun zaman alırsın inşallah..
Su önemli, hem insanı hemde insanı hayatta tutan unsurların vazgeçilmezi.. Meselenin özünü idrak edip sahip çıkman gerekli ve akıllıca olmuş..

Yamaçlar manzara zenginliği ve zihin açıklığı demektir. İnşallah heyelan veya sel türünden bir tehdit yoktur..
Amin, inşallah. Heyelan ve sel tehlikesi yok. Evin üst tarafı yol, yolun üst tarafı ormanlık arazi.

RHS_960.jpg

Şöyle bir çelik konstrüksiyonun maliyeti taş çatlasa 15-20 bin liradır..
İç / dış mimari ve ince işçilik keyfe ve cebin kudretine kalmış..

Kayaların durumuna bakılırsa, Alt tarafında da su varmış gibi görünüyor

Son düzenleme:
Üst Alt