evlilik kurumu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

evlilik kurumu

Arkadaslar kendimi bu konuda tecrubeli sanirdim ama hala bir adim bile yol gidemedigimi gordum. Evden cikarken, arkadaslarla plan yaparken bile zorlaniyorum.

Sirf is cikisi arkadaslarimla birseyler icmek icin mesaiye kaldim diye yalanlar atiyorum. Isin daha da kotusu bazen bu yalanlara is arkadaslarimi da bulastirmak zorunda kaliyor olmam.

Bana daha pratik yalanlar lazim illa olmem mi lazim ozgur olabilmek icin bu mu evlilik...?

evli adamın ne işi var akşam vakti dışarlarda. gül gibi hanımın varken.
Is degil takilmaca bu dostum zaten ben onu basit bir ornek olmasi icin verdim. Ufaklik konusunu bir sekilde cozdum bir tablet+netflix ile babalik sorumluluklarini bertaraf ettim.

Ama evlilikteki asil problem es. Ilgi ve surekli evde kalmamin gerekliligi her odaya tv aldim. Filmi bile yalniz izleyemiyorum

GT-I9301Q cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

neden yalan söyleme gereği duyuyorsun ki? eşine karşı dürüst olmayı denemelisin. daha önce dürüst olmayı denediğinde problem yaşadınız mı? akşam arkadaşımlarımla, dışarıda bir şeyler içmeye gideceğiz biraz gecikebilirim. yani bunu dediğinde bir sorun mu oluşur/oldu?

Bir çok arkadaşım var genelde hepsi benim yaşlarımda olduğu için evli.Evli olmayan 2 kişi kaldık.Hepsi şuan bana gıptayla bakıyor.Çok pişmanlar.Ama son pişmanlık fayda etmez.Uyarmıştım onları dinlemediler.Şimdi ben hayatımı yaşarken onlar çocuk altı değiştiriyorlar.Evlilik pişmanlıktır kardeş yapacak 1 şeyin yok bu saatten sonra.

benim hanım 20 gündür baba evindeydi çocukla beraber yarın bitiyor tatilim ..Resmen tatilde gibi hissediyordum kendimi krallığım sona eriyor her akşam dışarıdaydım kağıt-halı saha -deniz-nargile of of offf.. Yalnız benim keratayı çok özledim ya arada çocuk olunca evlilik farklı bir boyut alıyor yoksa cidden çok zor bir bayanla aynı çatı altında yaşamak

Biz hatunla evlenmeden önce anlaşma yapmıştık. Her ayın 1 haftası ayrı odalarda takılacağız ve evlenmeden önceki arkadaşlarımızla da o 1 haftada görüşeceğiz diye. Ya da o 1 hafta boyunca ne yapmak istiyorsak yapacağız anlamında. Aslında hem görüşmeme hem de kendimize zaman ayırma anlaşması diyebiliriz.

Evlilik sorumlulukların %50 %50 paylaşılmasıdır. Ülkemizde maalesef %100 her daim birliktelik olarak görülüyor. Ev kedisi değiliz renktaş. O da değil. Bunun sevgisizlikle alakası olmadığını anlatman lazım eşine. Çıkın gezin ayrı ayrı, mahalle baskısı, o ne der bu ne der diye düşünmeyin. Uzak da durun birbirinizden biraz.

Naçizane tavsiyem ise gerçekten ayın 1 haftasını sadece kendinize ayırın. Boğarsınız birbirinizi bu şekilde. 1 hafta playstation oynamak istiyorsa canın oyna yani. Kendi hayatının %50 sini verdin tamamını değil. O da arkadaşlarıyla mı takılacak o hafta. Bırak takılsın. Böyle arada kalmışlık ikinizi de yorar. O da mutlu olacaktır 1 hafta sadece kendisine ayırabilse. Seni veya bebeyi düşünmese. Özlüyor da insan ister istemez. :)

neden yalan söyleme gereği duyuyorsun ki? eşine karşı dürüst olmayı denemelisin. daha önce dürüst olmayı denediğinde problem yaşadınız mı? akşam arkadaşımlarımla, dışarıda bir şeyler içmeye gideceğiz biraz gecikebilirim. yani bunu dediğinde bir sorun mu oluşur/oldu?
evli değilsin dimi dostum ?
kadınlar çok terso yaratıklardır, onlarla anlaşmaya çalışmak başlı başına hatadır.

bir keresinde arkadaşlarım kapıya dayanmıştı, yenge izin ver dorukta bizimle gelsin erkenden teslim edeceğiz demişti.

aynen şu surat ifadesiyle onaylamıştı,
UnnaturalScratchyAcornbarnacle-size_restricted.gif

sonraki 3 ayı bana zindan etmişti

benim hanım 20 gündür baba evindeydi çocukla beraber yarın bitiyor tatilim ..Resmen tatilde gibi hissediyordum kendimi krallığım sona eriyor her akşam dışarıdaydım kağıt-halı saha -deniz-nargile of of offf.. Yalnız benim keratayı çok özledim ya arada çocuk olunca evlilik farklı bir boyut alıyor yoksa cidden çok zor bir bayanla aynı çatı altında yaşamak
futboldan anlamazlar, mizah yok erkek erkeğe takılmayı bilmezler. duygusallar sürekli romantiklik isterler. hafta sonunda asla evde durmak istemezler, hatta hafta içi bile tüm akşam dışarda olsan ses çıkartmazlar.

Keşke senin gibi 3-5 arkadaş daha bulup boşanıp aynı eve çıksak. miss gibi yaşardık beraber

bizimkilerde bayramdan sonra 1 ay yok

Ramazan bayramından sonra da yoklardı

bir kaç senedir bayramları ayrı bir hevesle bekler oldum,hatta çocukluğuma döndü bayram hevesim diyebilirim

Allah hepimize sabır versin

Üst Alt