Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din | - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din |

Cevap: Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din |

Arkadasim yanlis dusunuyorsun.Ben ilk defa kurani okumaya basladigimda iyi bir muslumandim;namazinda,orucunda.Ve kurani okurken dinimi ogrenmek amaciyla okudum,dini terk icin degil.Benim ailem,7 sulalem musluman,iclerinde hacilar da var.Yani inkar icin degil;bilakis dinimi daha iyi ogrenmek icin okudum,arastirdim,ogrendim de.

Özet bu Arkadaşlar uzatmanın manası yok.Kimse kimsenin dinine sorgulayamaz ve karışamaz. :rolleyes: Konuya dönelim o zaman ..

Özet bu Arkadaşlar uzatmanın manası yok.Kimse kimsenin dinine sorgulayamaz ve karışamaz. :rolleyes: Konuya dönelim o zaman ..

Hayır dediği yine saçma.Bende merak ettim.Madem Kuranı okuduktan sonra Ateit olmuş,neden böyle olmuş.Herkes kuran okur.Ne varmışta olmuş yani.

Ayrıca sen yanlış hatırlamıyorsam ilk üyeliğinde Fenerbahçe formalı bir fotoğrafını koymuştun. Ama yaşın 32 gibi değilde 15-16 yaşındaki çocuk görünümlüydü. Bizi de amma salak zannetmişsin.

Zariyat suresi diyor. Kur'an-ı Kerim'de geçiyor yani bu söz.

Ayrıca sana bir şey sormak istiyorum. Ama buna içten cevap ver olur mu? Bir uçakta olsan ve uçak yere doğru çakılmaya başlasa sığınacağın bir inancın yok mu senin?

Emin ol arkadasim,yok oyle bir inancim.

Dinini yaşayan iyi bir müslümanın ateizmi seçtiğini ilk defa duyuyorum. :eek:

Yahu sallıyor,aklı sıra ateistliği özendirmeye çalışıyor,bakın ben çok iyi müslümandım ama bana bile noldu,size neler neler olur demeye çalışıyor.Zaten konuşmalarından da hiç 30 yaşında olduğu anlaşılmıyor nedense..bana 16-17 gibi geldi,özenti gençlik...

sen simdi kendi kafandan salladıgın lafları ayet diye koyarsın buraya kusura bakmada hiçbir bilgin yok tartısmak bile komik kaçıyor seninle çunku kendi kafanda kurdugun seylere inanıyosun 1400 yıl once sana biri kulagınamı syledi dogru olan ayetleri yoksa :D

Kafamdan nasil ayet sallayacagim arkadasim?

Yahu sallıyor,aklı sıra ateistliği özendirmeye çalışıyor,bakın ben çok iyi müslümandım ama bana bile noldu,size neler neler olur demeye çalışıyor.Zaten konuşmalarından da hiç 30 yaşında olduğu anlaşılmıyor nedense..bana 16-17 gibi geldi,özenti gençlik...

aynen aynen

32 yaşındasın.Onu geç fenerlisin.Onu da geç inanmıyorsun.O senin kararın saygılıyoz ama şöyle boş bir anında düşün.Ulan de;bizi Allah yaratmadıysa kim yarattı de.Bizim putlar yaratabilir mi de.Bu kutsal kitapları indiren Allah bize ne öğretmek istemiş de.O zaman belki doğruyu bulursun

Onerilerin icin sagol.

Ama ben zaten bunlari cok dusundum,hala da dusunurum.Siz de dusunun.

Peki seni dininden soğutan ne? Bence sen bir şeye isyan ettiğin için bu yolu seçtin.

Ayrıca biraz hızlı cevap verebilir misin? 3 sayfa önce yazdıklarıma cevap veriyorsun.

Beni dine sogutan seyleri buraya yazarsam sizler tarafindan dininize hakaret etmekle suclanacagima eminim.Sadece sunu soyleyeyim;dinden cikmamdaki en buyuk etken kurandir.Kurani okudum ve tum inancim yerle bir oldu.

Tamam dini kapatalım artık. Kişilerin inançlarına saygı duyalım ve konu başlığına uygun yorum yapalım.

Beni dine sogutan seyleri buraya yazarsam sizler tarafindan dininize hakaret etmekle suclanacagima eminim.Sadece sunu soyleyeyim;dinden cikmamdaki en buyuk etken kurandir.Kurani okudum ve tum inancim yerle bir oldu.

İlginç.Örnek verirmisin.Ne açığını buldunda soğudun.Merak ettim

Bence sen ateist değilsin, ateist olmaya çabalıyorsun. İnsanları havalı gösteren bir şey mi ateizm anlamadım. Bir tane mantıklı açıklaman yok.

Üst Alt