fahiş restoran & cafe fiyatları - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

fahiş restoran & cafe fiyatları

images

440tl 14 dolar edior şu an, amerikada tek big mac menu 10 dolar yani fiyatlar normal hatta ucuz görünüyor. türk lirasının nie değeri yok bunu tartışalım

Benim gordugum, Turkiye'de ucuz olan sey doviz. Kalan hersey fahis fiyatli, maalesef. Yazin geldigimde ise uzak durmaya calisacagim. Sacmalik cunku su fiyatlar.

images

440tl 14 dolar edior şu an, amerikada tek big mac menu 10 dolar yani fiyatlar normal hatta ucuz görünüyor. türk lirasının nie değeri yok bunu tartışalım
Rtaş bu kampanya. Kampanya ile karşılaştırmak olmaz

McD appinde şu an Big Mac 1+1 var, patates nugget içecek ekleyince 13.67 + tax ediyor

Gerçi içecek bundan küçük patatesi bilmiyom

images

Vatandaşı direkt ilgilendiren kısım, gelirinin düşük olması. 30000 TL maaşı olan adam 100000 kazansa bu fiyatlar koymaz. TL nin değersizleşmesi bu duruma katkıda bulunuyor elbette ama aynı şey değil...

lokantaların geneli 10 şiş civarı çıkarıyor. bazen 110 gr denk gelirse gelir. mangalda kendi hazırladığımız adana'da biz bol kepçe koyuyoruz ona bakmamak lazım
Antep Diyarbakır ve Adana'da o kadar porsiyonu az koysalar adamı döverler herhalde😄 yediğim yerlerde hep bol kepçe geldi, görece batıya göre fiyatlar yarı yariyaydi. Son dönemde buralarda bile çok ciddi artış oldu. Personel gideri çok ciddi bir kalem, bu yüzden gittiğim mekanlarda eskiden o diyarbakir, Antep, Urfa ve adana sivesini duyarken şimdilerde arapça duyuyorum. Lüks veya normal mekan farketmiyor. Patron kişisi asgari ücretle minimum 25.000 TL vermek istemiyor haliyle. Et fiyatlarını hiç söylemeye gerek yok. Yeşilliği saymıyorum bile. Kebapçılar haklı. Ama cafeleri hiç anlamiyorum. Bı americanoya 150 TL fiyat yazmak nedir dandik bı kafede? Sıcak su tadında kahve getiriyorlar, 150 TL fiyat çekiyorlar. Kruvasan diye nalet taş gibi bir şey getiriyorlar, üstüne birazda dandik çikolata sosu koyup 200 TL istiyorlar. İşte bu ve bunun gibi yerler kazigin dik alası. Evde Nescafe 2si bı arada hazirlasan ve 1 simit yesen hem daha sağlıklı hemde daha lezzetli olur. Gümbür gümbür dandik ses sistemini cekmezsin hem

Dolar baskılanmasaydı enflasyon ile doğru orantı olsaydı önümüzü görebilir türkü çakallıkların önüne geçebilirdik

Son günlerde sosyal medyada bayagı gündem de

protesto günleri falan belirlenmişti ama uyan yok

2 patso 410 tl satılıyor
bu arada videodaki yer Üsküdar'da (@Barış Savaş bilir)

çok iyidir patsosu - çok iyi işletmedir, gördüğünüz patates makine/hazır değil - elle kesim patatestir eski anane usulu

ben arasında Schnitzellisine bayılırdım.

böyle kült işletmelere çatacaklarına mcdonalds ve türevi yerlerde bez gibi yemeklerine 350-400 ler nasıl yazılıyor onu çeksinler.

tane 205 TL - yiyip doymaman imkansız.

bu arada videodaki yer Üsküdar'da (@Barış Savaş bilir)

çok iyidir patsosu - çok iyi işletmedir, gördüğünüz patates makine/hazır değil - elle kesim patatestir eski anane usulu

ben arasında Schnitzellisine bayılırdım.

böyle kült işletmelere çatacaklarına mcdonalds ve türevi yerlerde bez gibi yemeklerine 350-400 ler nasıl yazılıyor onu çeksinler.

tane 205 TL - yiyip doymaman imkansız.
Yaklaşık 20 yıldır gittiğim bir mekan ama son zamanlarda çok değiştiler. Eskisi gibi ilgi vs. kalmadı. Ürünlerin kalitesi de düştü üstüne bir de böyle bir fiyat çekince tepki gelmesi normal. Birazda kendilerince meşhur oldular onun şişirmesi de var fiyatlarda.

Yaklaşık 20 yıldır gittiğim bir mekan ama son zamanlarda çok değiştiler. Eskisi gibi ilgi vs. kalmadı. Ürünlerin kalitesi de düştü üstüne bir de böyle bir fiyat çekince tepki gelmesi normal. Birazda kendilerince meşhur oldular onun şişirmesi de var fiyatlarda.
çok uzun süre oldu gitmedim - eskisi kadar gece yemeği modunda değilimde.

çok uzun yıllar yedim burdan. çizgiyi düşürmüşse üzücü. ama Genede o porsiyon herhangi yemeğe o kadar ciddi pahalı sayılmaz-merkez semtlerdeki büfeler vs baz alınınca.

el kadar "Goralı" diye geçen sosis - yarım kaşık amrikan salatası (ki amerikan değil Rus salatası orjinal adıda) kaç paralara satıyorlar.

tüm cafe restoran olarak içeçek olarak "yanına" diye aldığın 1 colanın 45 en - 100 TL arasına uzanan- bazılarında dahada aşan yolculuğu kadar ruh hastası fiyatlama yok.

Bu arada patsoya içecek ile birlikte 250 TL vereceğime "Beykoz gece dönercisine" gidip 180 gr lavaş et yerim şu an aynı fiyat. Son 3 aydır özellikle stattan çıktıktan sonra Beykoz Çubuklu'daki gece dönercisine takılıyorum. Fiyat performans olarak on numara mekan, tavsiye ederim. Sınırsız sıcak çay ikramı ve zaman zamanda tatlı ikramları oluyor.

Üst Alt