fahiş restoran & cafe fiyatları - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

fahiş restoran & cafe fiyatları

Bir kesimden o kadar büyük para kazanıyorlar ki, diğer kesim pahalı bulmuş almamış umurlarında bile değil. Ha burada şikayet edenler de esnaf olsalar bakış açıları 180 derece değişir.

Cidde’de luks shushi restaurantinda istakoza 7,500 TL (850 SR) demisler.

Aynisini Edinburgh’ta 1,600 TL (40 GBP) odedik.

Firsatini bulan yapistiriyor.

bütün kafe ve restoranlar, hatta benzin istasyonlarını da dahil edebiliriz. çok da uzak olmayan 1 gelecekte self servis modelini benimseyeceklerini düşünüyorum.

1 çalışanın maliyeti 25-26bin.
Restoran için 1 döner ustasının maaşı 35-36binlerde.
iyi 1 barista 20-24 arası bir maaş istiyor. ortalama fiyat verdim 30 isteyen var
buna bir de kira eklenirse, küçük şehirlerde işlek yerlerde kiralar 40-60bin arası aylık.
Günlük giderler, elektrik su doğalgaz vs.
Hepsini çıkarıp bir de üzerine bu işletmenin kar etmesi gerekmekte.
Self servis demişken çocukluğumdan beri garipsediğim bir olay var.

Benzinliklerde niye özel pompacılar var yav, bir tane de olmuyor bir kaç tane oluyor direkt. Araba kullanan birisi benzinini niye kendi dolduramıyor. Hiç anlam veremediğim konulardan biri.

Veya kebap salonlarında niye 20 tane falan garson oluyor.

Tabi bunlar gariban kesim parasında falan gözüm yok helali hoş olsun ama israf değil mi yav.

Self servis demişken çocukluğumdan beri garipsediğim bir olay var.

Benzinliklerde niye özel pompacılar var yav, bir tane de olmuyor bir kaç tane oluyor direkt. Araba kullanan birisi benzinini niye kendi dolduramıyor. Hiç anlam veremediğim konulardan biri.

Veya kebap salonlarında niye 20 tane falan garson oluyor.

Tabi bunlar gariban kesim parasında falan gözüm yok helali hoş olsun ama israf değil mi yav.
benimde merak ettiğim pompacı olmadığında - biri geldi benzin doldurdu - ödemeden basıp gitmesini önleyen şey ne olur ? Kasadan pompa akışını kitleyebilir misin misal? (ödemeden pompayı kullanamaz gibi)

amerikan filmlerinde en çok merak ettiğim şeylerden biri misal.

benimde merak ettiğim pompacı olmadığında - biri geldi benzin doldurdu - ödemeden basıp gitmesini önleyen şey ne olur ? Kasadan pompa akışını kitleyebilir misin misal? (ödemeden pompayı kullanamaz gibi)

Avrupa'da olanı söyleyeyim.

Normal istasyonlarda kameralar var. Şikayet ediyorlar polise ödemeden kaçtın mı. Sonra hırsızlıktan yargılanıyorsun.

Ya da yeni self servis benzin istasyonları var, tamamen çalışansız. Benzin almadan önce gidiyorsun bankamatik gibi bir ekrandan kartını geçiriyorsun sonra atıyorum 1 numaralı benzin pompasından alacağın kadar benzini alıyorsun. Bitince gidip işim bitti diye aynı ekrandan işlemi tamamlıyorsun, benzin parasını kartından çekiyorlar.

Kameralar var. Şikayet ediyorlar polise ödemeden kaçtın mı.

Almanya'yı biliyorum - en ufak şeyde tespit edildin mi (ki abime misafir gittiğimde en ruh hastası şekildeki iş evdeki çöpleri ayırıp doğru renkte bidonlara atmaktı) - ÇAAAAT diye 10 numara ceza yapışıyor.

ikinci dediğin bize daha uygun - kartını geçir - alacağın litre ya da TL kotasını gir - versin sana - o daha olabilitesi yüksek gibi. ama bizim millet bozar onları.

merhaba hocam ben de Şili'den yazayım. çünkü burası abd'nin küçük bir kopyası gibi. sadece dilleri ingilizce değil. bayrakları bile benzer :D

benzinliklere göre değişiyor kimisinde pompacı var bazılarında hiç çalışan yok, kendin koyuyorsun benzinini. kimisinde de iki sistem de var. bazı benzinliklerde bir bölümde personel çalışıyor diğer pompalar otomatik pompalar oluyor. pompa kenarlarında barkod var, banco de chile aplikasyonuna girip kamerayla barkodu okutuyorsun arabanın içinden ödeme yapabiliyorsun.

bunu yapmadan terketmenin cezası dolandırıcılık olarak sayılıyor burada. yapan görmedim ancak suç olarak dolandırıcılık suçu kapsamında işlem yapılıyor.

Benzin istasyonundan yakıt deposunu doldurup para ödemeden "kaçmanın" cezasının 58 bin Şili pesosu (58 euro) olduğu belirtiliyor.

Şili Ulusal Savcılığı'nın iletişim müdürlüğü AFP Factual'a, özellikle bu tür suçların “dolandırıcılık olarak yargılandığını ve Ceza Kanunu'nun 467. maddesine göre cezalandırıldığını” bildirdi. Ceza, dolandırılan miktara göre belirlenir.”

Benzinin bedelini ödemeden ayrılma eylemine, Başsavcılık'a göre "kesin dolandırıcılık" deniyor, yani kişinin tutumuna ve söz konusu iş bağlamına göre para ödeyeceği sonucuna varılıyor.

Şili Ceza Kanunu'nun 467. Maddesi, "dolandırıcılık ve diğer aldatmacaları", "zorunlu bir tapu gereği teslim edilen şeylerin içeriği, miktarı veya niteliği bakımından bir başkasını dolandıran kişi" olarak tanımlamaktadır. Makalede dolandırıcılık suçunun farklı cezaları detaylandırılıyor. Üçüncü bölümde, dolandırıcılığın bir aylık vergi birimini aşması ve dört aylık vergi birimini aşmaması halinde, "en az derecede hafif hapis ve beş aylık vergi birimi adli para cezasıyla" cezalandırılacağı belirtiliyor.

sonuç olarak evine bu Carabineros geliyor

CzGRH-SWEAAcreB

yer : elazığ
mekan : park 23 karşısı fuat usta.
menü : 4 adana şiş 4 tavuk şiş 4 lahmacun
fiyat : 500 tl.
* kredi kartı yok nakit çalışıyor
* eve paket yok kendin gidip alacaksın paket istersen 50 -70 tl teslimat ücreti istiyor.
* mezeler yok sadece mevsim salata ve ekmek koyuyor paketin içine.

4 gün önce evde yedik. hayat pahalı ama esnaf gerçekten vicdansız.
böyle yerler de var bilin yani.
kazıklamalarının hiçbir geçerli sebebi yok 1'e 5 fiyat çekiyorlar
Bişey diyim mi beleş büyük şehirlere göre. Burda lahmacunun tanesi 130ti oda ucuzu. Adana 200-300 den başlıyor

mütahit mi ? keşke öyle olsam - Kadıköy en azından rant bazlı olmayan iş görürdü . Nerde o kapital bende

genel olarak niye zenginmişim izlenimi forumda var bilmiyorum ... hayatımda ekonomik olarak - çok şükür tabi- düzgün olan tek şey borçsuz olmam.

sana Beyran ısmarlarım ama
Recep gelsin ona Acıbadem'deki Çanak'ta bir beyran ısmarlayayım.

Bu arada geçen Pendik maçı sonrası Çengelköy Kızılkayalar'da ayıptır söylemesi 3 ıslak, 1 büyük patso ve sıkma portakal suyu içtim. Hesap 300 lira geldi. Patsoyu sonradan söylemiştim acaba onu yazmayıp yanlış mı hesapladılar diye sordum valla. Garip bir fiyat algısı oluştu kontrol edemiyorum.

cumartesi günü oturup 3 kisi tavuk döner yedik, 5 eurodan 15 verip ciktik. eti bol ve salatasi tazeydi.
disarida oturup yeme aliskanligimiz yok. ihtiyac oldugunda yeriz (genelde ayda 2 kez olur en fazla)

disarida yemenin bütcenize katkisi yok. kent lokantalari haric oturup bir yerde yemek yenmez gibi görünüyor. ögle yemegini evden götürmek en mantiklisi ama türkiye'de böyle bir kültür anladigim kadariyla pek yok. burada disaridan yiyen o kadar kisi yoktur sanirim, calisma arkadaslarimda öyle bir aliskanlik yok.

Üst Alt