Fatih Terim: "Ana temamız 20-25 yaş arası transferler" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1627395572538.png

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolculardan Fernando Muslera açıklamalarda bulunuyor.

Fernando Muslera: "Talihsiz bir maç yaşadım. Kalecilerin kaderinde bu tip şeyler var. Kimse böyle olsun istemezdi, ben de. Birçok destek mesajı aldım. Türkiye'de oynayan kalecilerin birçoğuyla görüşüyorum. Almam gereken dersler oldu."

Muslera: ''Hem fizik hem mental olarak hazır geldim aslında Copa America'dan. Kesinlikle bunu oraya bağlamamamız lazım. Kaleciler ve futbolcuların böyle zamanları oluyor ders çıkarmak lazım.''

Fatih Terim: ''Bir strateji yaparsınız bazen 3'lü defansta onlardan birisiydi. Zaten sonra kendi düzenimize gördük. Kazansak deha olarak çıkarsınız oradan. Çok sık konuşmadığımız için galiba yanlış anlaşılıyoruz sosyal medyada ya da TVde ne yazılıyorsa ona inanıyoruz.''

Fatih Terim: "Biz de yeniliğe karşı ilginç bir bakış var. O gün sahadan galip ayrılsak dahi olarak anılırdım. Mağlup olduk eleştiriliyoruz."

Fatih Terim: "Kendi mali sıkıntılarımız ve UEFA'nın bizi cezalandırması nedeniyle, istememize rağmen kiralanması... Kötü şeyler Fatih Terim'e denk gelir ama ben şikayet etmem. Belhanda, Donk, Okan, Şener de bizle birlikte değil. Etti 11."

Fatih Terim: "Son 2 hazırlık maçımızın en formda oyuncusu Oğulcan'ı da kaybettik, lisans vermediler. Yedlin ve Emre Akbaba koronavirüse yakalandılar. Oldu 13-14... Sağ bekimiz yok, orta sahamız sıfır. Demedim, demiyorum da. Onun üçlüyle alakası yok."

Fatih Terim: "Kötü şeyler Fatih Terim'e denk gelir ama ben şikayet etmem."

Fatih Terim: "14 Haziran'da sezonu açtığımızda daha başkan seçimi yapılmamıştı. Kısa vadeye ekleme yapmak için maddi külfetin altına girecek gücü kalmadı Galatasaray'ın."

Fatih Terim: "Maçtan sonra 3 yıl dedim diye bu 3 yıldan vazgeçtim demek değil. Ne bir şeylerden vazgeçeceğiz, ne de bir şeyleri denemekten vazgeçeceğiz."

Fatih Terim: "Bu arada 2 defa üst üste şampiyon olduk bu arada Türkiye kupasını aldık. Unutmayalım. Buna rağmen istikrarı bir türlü sağlayamadık. Bunun sebebi 2 oyuncunun olduğu pozisyonda 3.'yü oynatmak zorunda kalmamız."

Fatih Terim: "PSV’nin 3-1’e kadar pozisyonu yoktu. Nereye çalıştıysak oradan gol yedik."

Fatih Terim: ''Mesela Alioski'ye hayır demişim. E 3 sene 7.5 milyon + bonus olursa ve sol bekte değil orta saha oyuncusu tabi ki kabul etmem. Bir şeylere cevap vermediğimiz için öyle zannetmeyin.''

Fatih Terim: ''Galatasaraylıdan 1 gün bile sabır istemedim en kötü zamanımda bile. Biz bu 3 yıl içerisinde ne bir şeylerden vazgeçeceğiz ne de denemekten vazgeçeceğiz. Elimizdeki kadronun en iyisiyle çıkmaya çalıştık."

Fatih Terim: "Galatasaray’da bir türlü istikrarı sağlayamadık. Bir mevkide 2 oyuncumuz varken, çeşitli sorunlar sebebiyle, 3. oyuncuyu monte etmeye çalıştık. Buna rağmen averajla şampiyonluğu kaybettik, 8 maç üst üste kazanan ve keyif veren bir Galatasaray olduk."

Fatih Terim: ''Başkan, yönetimimiz ve benimle beraber transferde kalan sürede aynı mantalitede aynı düşünceyle devam edeceğiz.''

Fatih Terim: "Bu sene Gedson'u vermek istemediklerini ifade ettiler. Son cümleleri buydu, Türkiye'den başka kulüplerin de talip olduğu söylendi ama onun Galatasaray'dan başka bir kulüpte oynayacağını düşünmüyorum."

Fatih Terim: ‘’ Tecrübeli futbolcularımız elbette olacak ama ana temamız 20-25 yaş arasında scout ekibimizin ve benim uzun zamandır izlediğimiz oyunculardan oluşacak. Bu tarz transferlere devam edeceğiz.’’

Fatih Terim: "Biz her şeye hazırlıklıyız. Öyle 3-4 transferle kalmayacağımızı söylemek isterim. Aşağı yukarı 20'ye yakın oyuncu gönderdik. Daha da olacak."

Morutan ve Berkan listenizde mi?

Fatih Terim: "Kim? Haaaa duyamadım. İsim isim konuşursak sonu gelmez bunun. Galatasaray’ın 1 Eylül’e kadar neler yapacağını göreceksiniz."

Fatih Terim: "Morutan çok iyi bir futbolcu, çok da beğeniyorum. Bize haber yollamış, ben de izledim. Paramız olmadığını biliyor herhalde. Makul bir fiyata olabilir. Hakikaten zevk verecek oyunculardan biri. O zevki de daha önce abileri burada verdi"

Fatih Terim: "Rachid Ghezzal'ı reddetmedim, aksine çok istedim. Ben ve başkan da. Bana sormadan bu tip şeylere inanmayın. Bu manipülasyonu yapıyorlar. Sonunda böyle söyleyince, doğrusu meydana çıkıyor."

Fatih Terim: "Galatasaray'ın 1 Eylül'e kadar nasıl bir transfer anlayışı ile devam edeceğini hepiniz göreceksiniz.'

Fatih Terim: "Elbette başarılı olmak için uğraşıyoruz. Başarılar var, olmalı zaten. Dönüp baktığımda eğer ben burada bir mantalite, sistem ve benim aklımdakileri sahaya yansıtabilen bir takım ve bir jenerasyon bırakırsam, en büyük idealimi gerçekleştirmiş olurum."

Fatih Terim: "Bunu başarırsam en büyük başarımı gerçekleştirmiş olurum. Giderken böyle bir takım bırakmayı, daha önce 2000'de başarmıştım. Bunun için de taraftarımıza ihtiyacımız var."

Fatih Terim: "Galatasaray bizim, Galatasaray bizim yuvamız."

Fatih Terim, yarın oynayacakları PSV maçının 11'ini açıkladı.

Fatih Terim: ''Muslera ile devam edeceğiz. Yedlin, Luyindama, Marcao, Ömer, Emre Kılınç, Aytaç, Jese, Kerem, Barış, Mohamed.''

Fatih Terim: "Yedlin, Kovid'den döndü. Emre Akbaba, hala hastanede. O Kovid sürecini kötü geçiriyor."

Fatih Terim: "15-16 yaşındaki bir oyuncuya 20 milyon verebilir miyiz? 8 yaşındaki bir oyuncuya 4 milyon versek kıyamet kopar. Onlar da buluyor, biz de buluyoruz. Belki tarihte ilk defa altyapımıza bir bütçe koyacağız."

Fatih Terim: "Ben makasın açıldığını her dakika söylüyorum, özellikle de ekonomik olarak. Dolayısıyla idari ve teknik olarak tesirlerini de hep beraber görüyoruz. Ekonomik olarak yetişme imkanımız yok. Bu oyuncuyu onlar buluyor da biz nasıl bulmuyoruz diyorlar, buluyoruz."

Üst Alt