Fatih Terim: "Anlatılabilecek gibi değil yaptığımız hatalar" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Anlatılabilecek gibi değil yaptığımız hatalar"

Forumu takibe devam etsem de 1 yıla yakındır mesaj yazmıyordum; son iki şampiyonluk dahil, iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda iyi futbol oynayabilmiş/oynatabilmiş takım/Hoca hakkında yaptığım makul bir eleştiri için bile birileriyle cebelleş olmaktan yıldığım için (Bir insanın başına gelebilecek en ciddi sağlık sorunum ayrı konu)...

Bu sezon için konuşalım; rakip takıma karşı orta saha üstünlüğünü net olarak ele alabildiğimiz kaç maç sayabilirsiniz?..Ofansif üretkenlikten bahsediyorum, yoksa rakibin yarı sahasına çekildiği maçta yapılan 500-600 vıdı-vıdı pasın bir anlamı yok...Böyle bir takım, orta sahadan bir kişi eksiltip çift forvet oynayabilir mi Allah aşkına?..Ki hele de o forvetlerden biri Elmander yahut hiç olmazsa Vedat Muriqi gibi biri değilse...

eski üyeler hocayı pek eleştirmiyordu 2009 bu konuda rekorlardan valla

Nerede nasıl oynanması gerektiği konusunda rakip teknik direktörlerden destek almasında fayda var. Yediğimiz gol ya da verdiğimiz pozisyonların büyük çoğunluğu aynı. Rakipler yüksek top ya da iki pas ile savunmacıyla bire bir kalıp gol şansı yakalıyor. Sabaha kadar yan, geri pas yapmaya çalışmanın pozisyon üretmeye katkısını gören yok.

Aciklamalara bak ya vallahi gulmekten zor bitirdim yaziyi.Aklimizla gozumuzle dalga geciyo herif valla.ulan sunu nasil kaçırdık diyebileceğimiz poxisyon yok utanmadan iyi oynadik diyo ya.Herifler elimi kolumu sallaya sallaya orta alani geçip kalemize geldiler.Orta saha oyunculari o kadar kirilgan ki surekli stoperler one cikarak basmak zorunda kaldilar ve arka alanda acik verdik.Hala gelmis iyi oynadik oyle yaptik boyle yaptik diyon yuru git ya.Maca Mohamed ile baslayip solda Onyekuru sagda Kerem ya da Feghouli orta alanda da Etobo-Gedson-Emre uclusu yapip orta alani bos birakmayarak kanat oyununu oynamak cok mu zor.Hadi Kerem'e karsi bi kinin var hic oynatmiyosum bu cocugu Feghouli ile basla nedir cift forvet sevdasi.Hem cift forvet cikiyon hem onlara top atacak oyuncun yok,kanatlarin calismiyo.Birak git hoca biraz insafin varsa birak git.Su aciklamalari Galatasaray dusmani biri yapmaz gozumu seveyim git.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biz ne izledik hoca? Rakip taş gibiydi. Fizik olarak da, teknik olarak da, taktik olarak da bizden üstünlerdi. Defansı da, orta sahası da, forveti de ne yapacağını çok iyi biliyordu.

Ya bizim defans, orta saha, forvet? İkili forvet oynamak için bu iki forvetin gözü kapalı bir birini tanıması gerekir. Bu adamlar birbirini tanımıyor maçta. Emrelerin top kaybettikten sonra rakibi kovaladığını, topu geri kaptığını gören var mı? Ya Emrelerin forvete pozisyon hazırladığı var mı? Bu Emreler ne yapar? Etobo'nun hücuma 1 gram faydası var mı? Defansa da yoktu zaten.

Bu takım neden korner çalışmaz? Bir tane adam gibi korner kullanan yok.

Forumu takibe devam etsem de 1 yıla yakındır mesaj yazmıyordum; son iki şampiyonluk dahil, iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda iyi futbol oynayabilmiş/oynatabilmiş takım/Hoca hakkında yaptığım makul bir eleştiri için bile birileriyle cebelleş olmaktan yıldığım için (Bir insanın başına gelebilecek en ciddi sağlık sorunum ayrı konu)...

Bu sezon için konuşalım; rakip takıma karşı orta saha üstünlüğünü net olarak ele alabildiğimiz kaç maç sayabilirsiniz?..Ofansif üretkenlikten bahsediyorum, yoksa rakibin yarı sahasına çekildiği maçta yapılan 500-600 vıdı-vıdı pasın bir anlamı yok...Böyle bir takım, orta sahadan bir kişi eksiltip çift forvet oynayabilir mi Allah aşkına?..Ki hele de o forvetlerden biri Elmander yahut hiç olmazsa Vedat Muriqi gibi biri değilse...

Oynar da, bu taktikle oynamaz... orta sahadan 1 kisi cikar sonra miy miy pas yapmaya calis rakip 5 kisiyle pres yaparken!

Boyle gerizekalilik olmaz!

''Bir santrforla oyunda dünya kadar top götürüyorsunuzdur da o tek santrfor kalabalıkta yeterli vuruşu yapamıyordur, çift santrfora dönersiniz. Rakip kaleye kadar fiziksel baskı kurmak istiyorsunuzdur, kaleye kadar baskı yapmak ister ve santrfor adedini artırırsınız''...

"Galatasaray'ın saha içinde güçlü bir organizasyonu yok. Rakibi zor durumda bırakacak aksiyonlar oluşturdunuz mu, santrforlarınızı net pozisyona sokabildiniz mi? Cevap 'evet' değilse, problem oyuncuların formsuzluklarında değildir."...

Önder Özen güzel özetlemiş...

Al emrelerinle mutlu ol. Bizim azimiza ettin gerisi bahaneler umrumda değil. Çok seviyorum hocayı ama olmuyo artık yapicak bişey yok. Yaş faktörü filan sanırım. Bu akıl tutulmasının başka izahı yok

Üst Alt