Fatih Terim: "Bugün, eskiye oranla daha iyi bir set oyunu oynadık" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
FDDD4HEWUAgD3ge

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig'in 11. haftasında Gaziantep FK karşısında 2-0 kazandıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "Maçın tamamını iyi oynadık"

"İki yarıyı da iyi oynadığımızı düşünüyorum. İlk yarı hiç pozisyon vermedik, bu bizim için önemliydi. Pozisyon da bulduk. Morutan'la, Kerem'le %100 gol fırsatları da bulduk. İlk yarıyı 1-0 bitirdik, ikinci yarıda boş alan bulacağımızı oyunculara anlatmıştık."

"Avrupa maçı öncesi 3 puan, diğer rakiplerimize yetişme, yukarıyla puan farkının açılmaması gibi bir sürü faktörü düşündüğümüzde güzel bir maç oldu. Kazandığımız için mutluyuz."

"Eğer buraları az zararla atlatırsak, ilerisi bizim için çok açık."

"Morutan, içlerinde en küçüğü. Biraz da içine kapanık ama çok önemli meziyetleri var."

"Kerem Aktürkoğlu için Erzincan'a teşekkür ederiz. Güvenip, forma verdik. Hala gelişimini tamamlamadı ama her geçen gün üzerine koyuyor. Daha da iyi olacak"

"Kaybedilen puanlarda tecrübeli oyuncuyla genç oyuncunun göğüsleyişi aynı olmuyor. Onları tekrar bir maça hazırlamak kolay değil, hele ellerinden kaçırdıkları bazı maçlar var. Bunlar genç arkadaşlarımıza önemli tecrübeler kazandıracak."

"Marcao'nun yaptığı hareket doğru değildi ama yönetimimiz doğruydu. Kerem'den özür dileyecekti, o da çok üzüldü. Marcao, üzüntüsünün farkında. Marcao, iyi bir Galatasaraylı. Marcao hem yürekten oynuyor, hem sol ayağı, teknik zekası ve mücadelesiyle çok önemli bir oyuncu. Biliyorsunuz 'Küme düşen takımdan stoper mi alınır?' diye eleştirilmiştik."

"Bugün, eskiye oranla daha iyi bir set oyunu oynadık ama ideale yakın oynamadık. Daha kaliteli set oyununa ihtiyacımız var."

"Oyunun her bölümünde pres yapmaya çalıştık ve topları çok çabuk kazandık. Bu sayede hücumda daha etkiliydik."

"Feghouli ve performansından memnunum. Neden oynamadığı çok açık. Ama set oyununda bizim için çok önemli, onu kazanmak istiyorum."

"8 maç Marcao'suz oynadık. Hiç ağzımızı açmadık ve itiraz etmedik. Bizim için ne denli önemli olduğu ortada. İnşallah bir daha böyle işler görmeyiz. Marcao'nun 8 maç kendinden mahrum etmesiyle birlikte kaybettirdiği puanlar da var. Esasında cezayı az kestik... Takım için ne kadar önemli olduğu ortada. Galatasaray olarak süreci doğru yönettiğimizi düşünüyoruz."

"Marcao, çok profesyonel bir oyuncu. Çok da iyi bir arkadaşlığı olan bir oyuncu. Olmayan işler bize denk geliyor. Kerem'den özür diledi, şimdi gollerden sonra birlikteler, görünce çok da mutlu oluyorum."

"Morutan'ın attığı gole kadar performansı yüksek değildi ama akıllı, şık ve kritik bir gol attı."

"Bizi oynatma yeteneği olan bir Halil var. O da gollerde eksik. Gol atanlar var, onlar da onun gibi oynamıyor."

- Fatih Terim'e Remzi Sanver'in açıklamaları soruldu.

Fatih Terim: "Yönetimimizin bu tip olaylara yaptığı açıklamaları doğru buluyorum. Ben de kendisiyle aynı fikirdeyim. Galatasaray, reaksiyonlarla değil, aklı selim olarak hareket etmelidir."

"Maçtan sonra hakem eleştirileriyle, o maçın ardından kendimizi ve hatalarımızı analiz etmediğimiz anlamına gelmediğini sanırım herkes anlayabilir. Tek bir kelimeye takılı kalmak istemem, Sayın Remzi Sanver'in söyleyişi, tonu çok güzeldi bence."

"Ben her yaş grubunu seyrederim. Veliler görmeden, tellerin kenarından futbol okullarını da izlerim ben. Benim için büyük zevk. İşim bu. Bartuğ bize daha çabuk gelmesi gereken gibi gözüküyor. Eksikleri de var tabii."

U19 takımından takıma dahil etmek istediğiniz oyuncular var mı?

Fatih Terim: "Var tabii. Bartuğ Elmaz'ı daha iyi hazırlayacağız inşallah. Bizle antrenmana çıkıyor ama U19'da oynayacak."

"Bartuğ Elmaz'ın sözleşmesi... Kim olursa olsun, birçok şart sürebilir öne. İstikbalidir, isteğidir... İtiraz etmeyiz. Ama bir şeyin üstünde çok ısrarla durmalı. Diğerleri hallolur. Herkes, Galatasaray'da oynamak için gerekli fedakarlığı yapacak. Hepimiz yaptık. Biz ısrar etmeyiz. Bir şey önemli, Galatasaray'da oynamak isteyecek, diğerleri ayrılır. Biz kendi evladımız gibi görüyoruz, onlar da Galatasaray'ı kendi aileleri gibi görmelidir. Herkes."

"Niğdespor, şu anda Galatasaray ağırlıklı. Bizim planımız içinde o vardı, bir takım almak. Yönetimler başladılar. Biz devam ediyoruz tamamen. Dün itibarıyla Ceyhun hocayı Niğdespor'a gönderdik. Kiraya verdiğimiz tüm oyuncularımızı orada değerlendireceğiz."

"Orada kendi hocamızı da yöneticimizi de oyuncumuzu da deneyeceğiz, çıkaracağız. O raporla bundan sonra aktaracağız."

Çok iyi oynamıyoruz. Bu sezon kaybedilen puanlar özelikle skor lehimize iken olanlar, takim o sürece girdimi sahadakiler acayip stress yapıyor. İşte buda kadro planının eksik olduğunu gösteriyor. Ocak transferi hiç olmadigo kadar önemli takıma tecrübe katacak üst düzey futbolcuları inşallah katariz. Böylece eldeki yeteneklerde korelmez dahada çok parlarlar. Ayrıca Allah aşkına şu takıma profesyonel teknik ekip bulun.

Fatih Terim: "Bugün, eskiye oranla daha iyi bir set oyunu oynadık ama ideale yakın oynamadık."

Fatih Terim: "Feghouli ve performansından memnunum. Neden oynamadığı çok açık. Ama set oyununda bizim için çok önemli, onu kazanmak istiyorum."

Üst Alt