Fatih Terim: ''Devşirme oyuncu sorun olmamalı!'' - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: ''Devşirme oyuncu sorun olmamalı!''

Yav bahsedilen "devşirme" topçular şakır şakır Almanca konuşuyorlar kendi dillerinden de daha iyi muhtemelen. İlkay, Mesut, Hamit öyle en azından. Donk, Chico, Diego, Fernandao ne kadar Türkçe konusuyorlarmis?

N5

Uefa Kupasini Fatih Terim degil, Hagi + yanindaki ortalama üstü kadro getirmistir. Bunlara gaz veren Motivatördü sadece bu adam. Futbol bilgisi herzaman kisitliydi!
O kadrodaki futbolcuların hiç birini Fatih Terim yetiştirmemişti zaten. Hepsi hazır gelmişti eline. Şu yaptığı son açıklamayı ise yine kendi aklına başvurarak yapmıyor. Padişah ne buyurursa o yapılıyor yine. Bu açıklama tam da Demirören'in CB ile görüşmesinden sonra yapılıyor. Futbol piyasasındaki para dışarı gitmesin diye yabancı sınırı düşürüldü. Baktılar milli takım rezilleri oynuyor, bu parayı dışarıya kaçırmadan bir çözüm bulmanın peşinde düştüler. Buldukları çözüm 3. sınıf yabancıları devşirip bir milli takım oluşturmak. Bu formülle bir arpa boyu kadar yol alamazlar. Yabancı sınırı kalkmadan futbolun tekrar ayağa kalkmayacağını onlar da çok iyi biliyor. Sadece bunu ötelemek istiyorlar.

O kadrodaki futbolcuların hiç birini Fatih Terim yetiştirmemişti zaten. Hepsi hazır gelmişti eline. Şu yaptığı son açıklamayı ise yine kendi aklına başvurarak yapmıyor. Padişah ne buyurursa o yapılıyor yine. Bu açıklama tam da Demirören'in CB ile görüşmesinden sonra yapılıyor. Futbol piyasasındaki para dışarı gitmesin diye yabancı sınırı düşürüldü. Baktılar milli takım rezilleri oynuyor, bu parayı dışarıya kaçırmadan bir çözüm bulmanın peşinde düştüler. Buldukları çözüm 3. sınıf yabancıları devşirip bir milli takım oluşturmak. Bu formülle bir arpa boyu kadar yol alamazlar. Yabancı sınırı kalkmadan futbolun tekrar ayağa kalkmayacağını onlar da çok iyi biliyor. Sadece bunu ötelemek istiyorlar.

o yabancı sınırı kalkacak. bunun önüne geçemezler artık. devşirme falan hikaye bunlar.

Madem devşirme aliniyor Milli takima. Niye yabanci siniri var bu ligde? Dalga mi geçiyorsunuz bizimle. 3. sinif yabancilari doldurursunuz. Üstüne bir sürü para verirsiniz. Önce zihniyet degişmeli. O degişmeden bir halt olmaz bizden.

Arkadaşım adam stratejik konusuyor. Tamamen duygusal...

Nasılsa diyor bu şampiyonaya gidemeyeceğimiz belli oldu...

Ne yaparsam bu halkı biraz daha oyalarım. Ne yapayım ki devam etmem için bir mazeretim olsun...

Sonuç basit.

At suçu türk oyunculara , yetenekli gencimiz yok ben devşirmeleri alacam de sabır de hooop 2 yıl daha paracıklar cepte..

Devşirmeyi kesinlikle kabul etmiyorum. Etmem..

Türk oyuncuları abartılacak kadar yeteneksiz değil...

Adam gibi birleştirici olamıyor adam gibi bir sistem kuramıyorsun sonrada suçu onlara atıyorsun...

Yazık CB da onayı verdiğine göre 2020 ye kadar terimi oradan kimse indiremez hayrını görün.

İleride Fernandao nun attığı gol ile bi maç kazansak ben sevinemem bana sahtekarlık gibi gelir...

Diğer ülkelerin devşirmeleri öyle bizdeki gibi olmuyor..

Adam çocukken ailesi ile göç etmiş gözünü orada açmış yada 3-5 yasında oraya gelmiş orada büyümüş oluyor onları alıyorlar.

Bizim gibi 5 yıl top oynayanı gel seni milli takıma alalım demiyorlar.

FT in kurtulma planlarından biri..

Aslında dertleri yabancı sınırı falan değil. Fener ve BJK de köpek gibi istiyor. Ama bi kere tükürdüler ve yalamak zor geliyor.
Hele Galatasaray 'ın serbestlik veya bir düzenleme istiyor olması yüzünden kasıyorlar.
Hani "Galatasaray istedi TFF de yapmak zorunda kaldı" durumundan çekiniyorlar...

Sadece şimdi kulp arıyorlar. Acaba Galatasaray dışında başka bir neden bulabilirmiyiz diye kıvranıyorlar.

Seneye Fener Avrupaya giderse aaa bir bakmışsınız sorgusuz sualsiz kalkmış. Eeee. Noldu da kalktı. Fener istedi.

Hele ki Yabancı sınırlamasının Türkiye'de asla ülke futbolunun menfaatine olmadığını küçük çocuklar bile biliyorlar.
Ülke futbolunun menfaati için kısıtlanmadığını , bazı takımların menfaati için olduğunu dünya alem biliyor.

Kaldı ki son 1 yılda adeta ders niteliğinde herşey yüzlerine vuruldu.

Dünya Şampiyonu olan İspanya'da AB dışında kısıtlama mı vardı. Birçok Arjantin, Brezilya ve Portekiz menşeeli oyuncu çifte pasaportluydu.

Şikeciyi koru, şikeyi inkar et. Taraf tut, taraflı davran.
Ülke futbolunu yöneten olarak sadece koltuk ısıt başka bir iş yapma , sonra yabancı sınırlaması getir.

Neymiş ülke futbolu gelişecek.

Alt yapı yapalım hoca yetiştirelim demiyoruz hala onu devşirelim bunu devşirelim diyoruz 80 milyonluk ülkede ne günlere kaldık.

Yabancı sınırından Terim memnun değildi amma velakin Türkiye Futbol Direktörü olarak adımlarını görmüyoruz maalesef o çatıya girdikten sonra..."Başkanımız bunları haketmiyor" diyor da "Türk futbolu bu vizyonsuzluğu hakediyor mu ?"...Devşirme falan ben anlamam,çözüm abesle iştigal,bedavacılık...

Sınır kalksa da devşirme olayı çok saçma.

Şu an ise nereden baksan tutarsız zaten bu şartlar altında.

Alt yapılarında Nijeryalı, Fildişili, Belçikalı futbolcu olur onları yetiştirirsin o zaman seçim yaptığında seni seçerse ve istersen sen de olur.

Bu bütün dünya da böyle. Kalkıp da 2.bir Aurelio bulmak ise ancak Azerbaycan, Cezayir gibi ülkelerde oluyor.

Aurelio az cok turkce biliyordu,o tarz oyuncular varsa olabilir aslinda.

Turkce bilen yabanci oyuncular olabilir ama turkiye liginde turkce konusabilen yabanci sayisi sifir

Son düzenleme:
Almanya zaten kendi yetiştirmiş, devşirme dediği adamlar kendini yarı Alman olarak görüyor.Sen 20'sinden sonra gelen adamı Türk diye yutturacaksın.

Şimdi amaç ne çözmedim. Ülkede yetenekli 2-3 oyuncuyu yaptık milli gittik turnuvaya. Eee sonra yerel ligde aynı düzen aynı mentalite devam. Sonra ş.liginden 4er 4er yer takımların olsun milli takım başarılı mı diyeceğiz.

Bunun için başkan ataması, hoca falan gerek yok 1 adet üst düzey bilgisayar toplatıyorsun yada ps4 alıyorsun orjnal oyun istediğin fantaziyi dene.

Yetenekli gurbetciler var onlari degerlendirmek daha dogru olur.

Abdullah avci aslinda dogru isler yapiyordu ama adami harcadilar.
Gurbetcileri oynatiyordu.

Mert
Gokhan Toprak kaan caner
Ozan Oguzhan
Töre calhanoglu arda
Mevlut

Avrupa'da egitim almis gurbetci agirlikli bir kadro yapmak daha dogru olur ama nerde o gunler.
Selcuk Burak gibi yeteneksizleri oynatmaya devam etsinler

Üst Alt