Fatih Terim: ''Devşirme oyuncu sorun olmamalı!'' - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: ''Devşirme oyuncu sorun olmamalı!''

Futbolcu yetiştirmekten bihaber adamı futbol direktörü yaparsan o da kalkıp böyle içine eder futbolun. Üstüne bir de böyle sıvar. Zerre hak etmeyen insanlar milyonları kazanıyor bu ülkede. Bu kadar haram kazancın sonunda başarı gelmesini beklemek saçmalık.

Milli takima devsir ama takimlara sinir getir. Ne kadar iki yüzlüsünüz. Seni, küçük patronunu, büyük patronunu toplasak 5 para etmezsiniz.

Adam hergün nasıl daha fazla saçmalanırın çok güzel örneklerini veriyor.Tebrik etmek lazım aslında.Şu konuştugu devşirme, almanyadan verdiği futbolcu örneklerine 15 yaşında çocuklar bile otüyle güler.Bu ciddi ciddi örnek veriyor.Bir tane gazatecide sen ne dion hoca diyemiyor orada.Basın toplantısına çay kahve içmeye gidiyorlar heralde.

Mal bunlar yemin ediyorum mal.

Kuluplere yabanci sinirlamasi koy. Sonra git milli takiminda 8-10 tane devsirme oyuncu oynatmak iste.

Bu kadar beyinle ancak Türkiye gibi 8. Sınıf bir ülkede bir yere gelebilirdi bu capsizlar. Şanslılar ki trde dogmuslar.

adama bak khedira ve boateng devşirmemi oluyor şimdi? adamlar almanyada doğmuş büyümüş vatandaşı sonuçta ne devşirmesi? o mantıkla bakarsak kürt kökenli futbolcularda bizde devşirme sayılır...

Almanya yi örnek vererek devsirme oyuncuyu bizim milli takimda savunmak tam geri zekaliliktir!!

Almanya da oynayan topcularin hepsi su gibi almanca konusuyorlar, okullarini Almanya da okudular, kültür olarak Hans dan farki yok, futbol egitimlerini Almanya da aldilar!

Ve secme hakklarini Almanya yönünde kullanmis insanlar. Bizi anca kendi ülkesinde umudu kalmayan futbolcu secer! (Sor bakayim Telles e Brezilya mi Türkiye mi? Cevap tabiki Brezilya ama olmazsa Türkiye de olur tabi canim. Hani ben secilmem secerim var ya, biz tam tersiyiz)

-----------Tolga----------
Gökhan-Ömer-Uğur-İsmail
---Hakan-Ozan-Caner----
--Arda--Pektemek---Olcay...

Şu takım takır takır top oynar ... Kanatlarda deli gibi işler...

-----------Tolga----------
Gökhan-Ömer-Uğur-İsmail
---Hakan-Ozan-Caner----
--Arda--Pektemek---Olcay...

Şu takım takır takır top oynar ... Kanatlarda deli gibi işler...
Uğur akhisarli uğur mu ?yok artık hele pektemek adam hayatını sakat olarak geçirmiş devamlılığı olmayan biri olcayda zaten Türk milli takımının 11 in devamlı oyuncusu ise zaten şampiyona lara filan gitmeyelim. Kucumsediginiz yerli oyuncularımız bile maalesef mevkilerinde alternatifi olmayanlardan, misal Semih uğur u serdar i bekir i ersan i su leş haliyle bile top diye oynar... Bu arada Tolga yi yeni farkettim adan su an ligdeki en kötü 3 yerli kaleciden biri değil milli takıma bizim takıma yedek kaleci olarak bile almam.. Besiktasin dususundeki en büyük etken kendileri..

Son düzenleme:
Herkesin fikrine saygım var.

Ben eldeki oyuncularla en iyisi oldugunu düşündüğüm kadroyu yazdım.

Özellikle kanatları full verimli kullanabilecek bir kadroyu.

benim düşüncem tamamen .

bundan cacik olmaz, alt yapiya gidip nerde dandik tanidik var onu getiriyordu, ondan sonra bir jenerasyonu yiyiordu cünkü o cocuklar hic bisey ögrenmeyip kaybollup gidiyordu...

Ben mesela hiçbir dönemde bu kadar yerli forvet sıkıntısı çekildiğini hatırlamıyorum.. Hatırlayın anadolu takımlarında bile ne yerli forvetler vardı.. Şimdi Umut,Burak,Mevlüt ne kadar sayılabilirse başka doğru dürüst takımlarında oynamayan Pektemek ve Cenk..

Yakın dönemde forvet kadromuz hep geniş olurdu sıkıntı çekmezdik..

Aykut Kocaman,Saffet Sancaklı,Hami,Hakan Şükür,Arif,Ertuğrul Sağlam,Ali Gültiken... 90-95 arası
Oktay,Serkan Aykut, Hami,Hakan Ş, Ertuğrul, Arif,Saffet Sancaklı.. 95-2000
Ümit Karan,Ahmet Dursun,Fatih Tekke,Hakan Şükür,Hasan Özer,Nihat Kahveci,Oktay,İlhan Mansız,Arif Erdem,Serhat Akın 2000-2005 arası
(Okan Yılmaz,Mustafa Özkan, Ersen Martin,Zafer Biryol, Mehmet Yılmaz gibi şimdi mumla aranan forvetler forma bile bulamıyordu milli takımlarda)
Necati Ateş,Halil Altıntop,Hakan Şükür, Fatih Tekke,Nihat Kahveci,Serhat Akın,Sinan Kaloğlu,İbrahim Akın, Hasan Kabze,Gökhan Ünal,Mehmet Yıldız, Mevlüt Erdinç, Semih Şentürk,Tuncay Şanlı,Colin Kazım 2005-2010 arası

Üst Alt