Fatih Terim: "Falcao olursa olur, olmazsa yapacak bir şeyimiz yok" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Falcao olursa olur, olmazsa yapacak bir şeyimiz yok"

EC1sMtaXYAYnaTW.jpg

Fatih Terim: "11 kişiyle oldukça değil, tamamen baskılıydık. Özellikle ikinci yarının gole kadar olan bölümü, hatta Seri'nin atıldığı ana kadar bölümünün muhteşem bir oyun olduğu ortada. Çok da iyi oynadık hakikatten. İlk yarı kontrol tamamen bizde, ikinci yarı da öyle."

Fatih Terim: "Eksiklik, oyunun son 15 dakikasında, bu kadar oyunu forse etmiş, hep istemiş ve oynamış, bir hayli de yıpranmış olan bir takım için çok büyük handikap. Tabii ki son 2 senenin şampiyonu lige böyle başlamamalıydı ama futbol da böyle bir şey işte."

Fatih Terim: "Ne Marcao'nun ne de Seri'nin profesyonelliklerine yakışmadı. İkisi de haksız, hakemler haklı. İkinci sarı da doğruydu, kırmızı da doğru. Hakemlere de teşekkürler, çok güzel maç yönettiler. Oradan yana herhangi bir şey yok. Biz kendimize bakacağız."

Fatih Terim: "Son saniyelerde auta giden top, iki kişi birbirine girecek, Donk'a çarpacak, gol... Oluyor böyle şeyler. Seri'nin atılmasına kadarki oyunu bizim daha da geliştirerek yapmamız gereken bir oyun. Maalesef şampiyona yakışacak şekilde başlamadık."

Fatih Terim: "Bundan sonra hem oyun hem netice olarak keyif verecek bir oyun oynamaya başlarız umarım."

Fatih Terim: "Konu hep Falcao ama ben bu işle ilgilenen herkesin ne kadar çaba sarf ettiğini görüyorum ancak bazen olmayınca olmuyor. Olmamasının sebebi de UEFA ne yazık ki. Canımız yanıyor canımızı acıtıyorlar. Kulübümüzün ekonomik durumu nedir? GS'nin geleceğini düşünmeliyiz."

Fatih Terim: "UEFA'nın kuralları doğrultusunda kendinize göre bir şeyler yapmanız mümkün değil. Canımız acıyor, canımızı acıtıyor. Galatasaray'ın geleceğini ve bugününü düşünmek zorunda mıyız? Evet. Neredeyse tüm kulüplerin bankaların önünde sıraya girdiğini görüyorum."

Fatih Terim: "Çok dikkatli olunması gereken bir ortam olduğunu görüyorum. Ekonomik olarak bu işin böyle gitmeyeceğini görüyorum. Ben böyle söylediğim zaman, Galatasaray'ın geleceği ve ekonomisine dikkat etmemiz lazım, hoca Falcao'yu istemiyor mu diyor. İstemeyecek hoca var mı?"

Fatih Terim: "İlgili kişiler uğraşıyorlar, inşallah olur. Kaldı bir haftamız. Bana Falcao denildiği zaman ben acaba bir tane daha stoper var mı diyorum, bir orta saha eksiğimiz daha var mı diyorum. Hoca istemiyor mu diyorlar, öyle bir şey yok, ben doğruları anlatmak zorundayım."

Fatih Terim: "Böyle değerli bir oyuncuyu almak için uğraşıyorlar. Olursa olur, olmazsa yapacak bir şeyimiz yok. Onun klasını bir tarafa bırakırsak, Galatasaray'ın geleceğini de düşünmek zorundayız. Futbol ekonomisi içinde neredeyiz, çok iyi yerlere gitmiyoruz."

Fatih Terim: "Olursa ilk biz söyleriz bir bilgimiz varsa. Konu her gün bir yere gidiyor, geliyor, biz de şaşırdık. Hayırlısı neyse o olsun. Galatasaray bunlara rağmen buradan puanlarla çıkmalıydı. Bu kaybedilenleri kazanacak noktadayız, bunların telafisi var."

Fatih Terim: "Avrupa'da makasın açıldığı bir gerçek. Rakiplerin istediklerini almasıyla bizim istediklerimizi gerçekleştirmemiz, başımızdaki UEFA kılıcı, bizi aynı şartlarda oynatmıyor, böyle bir gerçek var."

Fatih Terim: "Galatasaraylılardan ricam var. Biz birleşmeliyiz. Zaman birleşme zamanıdır."

Fatih Terim: "Herhalde yarın, öbürgün Falcao ile ilgili bir açıklama yaparlar, oluyor, olmuyor, b planımız budur gibi bir açıklama yaparız."

Üst Alt