Fatih Terim, Fenerbahçe Derbisinin Planını Yaptı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Şöyle topu tamamen fener'e bırakalım demiyorum da rakip kümeye oynasa bile deplasmanda çıktığımız herhangi bir derbiyi maçın başından sonuna kadar hücum ederek pres yaparak geçirmemiz imkansız hatta anadolu takımları ile deplasmanda karşılaşırken bile yapamayız bunu kolay kolay Bayern Munih değiliz biz neticede

Fenerbahçe zaten top ayağındayken de etkili olamayan kolay kolay da gol bulamayan bir takım. Biz alanları doğru daraltıp fener'i kalemizden uzak tutarsak maç sabaha kadar oynansa fener üstünlüğü ele alamaz. Tam tersine onların kaybettikleri topları hızlı geçiş oyununda direk gole dönüştürebiliriz, Fatih Terim az buçuk fener'in maçlarını izliyorsa zaten bunun farkına varır fener'i yenmek için gümbür gümbür oynamaya 90 dakika rakip kaleye bombalamaya hiç gerek yok ki, gerektiği yerde ver fener'in ayağına topu zaten o topu geri alabiliyorsun rahatça

Bu maçı kazanacaksak 2 şey üzerinde dikkatlice çalışmamız gerekiyor
=> Duran toplar
=> Kontra Ataklar

Şunları doğru uygulayabilelim her türlü gol buluruz fener'e karşı ...

Ndiaye ne zaman 6 numara oynasa tel tel dökülüyor. Umarım böyle bir saçmalık yapmayız. Ndiaye kaleye ne kadar yakın oynarsa o kadar iyi. Adamın deliciliğini, enerjisini gidip ön liberoda harcamak kadar saçma bir şey olamaz. Libero'ya geçince deli danalar gibi sağa sola koşup dengesiz dengesiz fauller yapıyor.

Güzel laf süslemesi.

Daha farkli anlatayim

Her mac basinda bu mac plani ne olacak bu takim ne kadar iyi oynayacak diye bir zar atilmiyor

Antrenmanlar ve gecmis maclarla ust uste koyarak (yahut geriye giderek) oynuyor takimlar

Tabii pek cok baska faktor var: hava durumu, oyuncularin psikolojilerini etkileyebilecek mevzular, takim psikolojisini etkileyebilecek mevzular vs.

AMA bir takim son macinda iyi oynadiysa bir sonraki macinda iyi oynama olasiligi yukseliyor

(Zardan farkli olarak, zar yuksek geldi diye bir daha atinca yuksek gelecek diye bir sey yok)

Bilmem anlatabildim mi

Daha farkli anlatayim

Her mac basinda bu mac plani ne olacak bu takim ne kadar iyi oynayacak diye bir zar atilmiyor

Antrenmanlar ve gecmis maclarla ust uste koyarak (yahut geriye giderek) oynuyor takimlar

Tabii pek cok baska faktor var: hava durumu, oyuncularin psikolojilerini etkileyebilecek mevzular, takim psikolojisini etkileyebilecek mevzular vs.

AMA bir takim son macinda iyi oynadiysa bir sonraki macinda iyi oynama olasiligi yukseliyor

(Zardan farkli olarak, zar yuksek geldi diye bir daha atinca yuksek gelecek diye bir sey yok)

Bilmem anlatabildim mi

Haci sen ne anlatiyorsun yahu. Ben takimin gözle görülür bir oyun yapisi yok bu sezon diyorum sen yok hava durumu yok oyuncularin psikolojisi, bana masal anlatma.

Nisan ayina geldik sezon bitecek ama hala kimse bu takimin ne oynadigini cözemedi.

Haci sen ne anlatiyorsun yahu. Ben takimin gözle görülür bir oyun yapisi yok bu sezon diyorum sen yok hava durumu yok oyuncularin psikolojisi, bana masal anlatma.

Nisan ayina geldik sezon bitecek ama hala kimse bu takimin ne oynadigini cözemedi.

Takim tum sene City 4-3-3/4-1-4-1'ini oynamaya calisti ve basaramadi

Son mac Zidane orta kafa gol kanat aksiyonu 4-3-3'une donduk

Dandik bir sekilde ozetlemek gerekirse durum bu

Takimin oyun planini hayata gecirmekteki yetersizligi bir oyun plani olmadigi anlamina gelmez

Antrenman ve oyuncu secimi yahut oyun plani seciminde hata oldugu anlamina gelir

Ayrica mesajimin hava durumu ve psikoloji ile ilgisi yoktu ama anlamak istedigin gibi anlamaya devam etmen sasirtici degil

Her antrenmanda Onyekuru’nun kafasına vursun bir tane doğru anda doğru pası vermesi konusunda uyarsın. Onye bu maçta iyi pozisyonlar bulur ama son hareketle içine etmemesi lazım.

Takim tum sene City 4-3-3/4-1-4-1'ini oynamaya calisti ve basaramadi

Son mac Zidane orta kafa gol kanat aksiyonu 4-3-3'une donduk

Dandik bir sekilde ozetlemek gerekirse durum bu

Takimin oyun planini hayata gecirmekteki yetersizligi bir oyun plani olmadigi anlamina gelmez

Antrenman ve oyuncu secimi yahut oyun plani seciminde hata oldugu anlamina gelir

Ayrica mesajimin hava durumu ve psikoloji ile ilgisi yoktu ama anlamak istedigin gibi anlamaya devam etmen sasirtici degil

Çok doğru bir değerlendirme.Bizim oyun planımız var,yok değil ama planı hayata geçirecek bir takım kurgusu yok elimizde.

Fernando da stoperde hayatının topunu oymayacak bu maçta merak etmeyin. Zaten hızlı adamları da yok Soldado var ellerinde, yavaşlığı çok sorun yaratmaz yani.

Kendi mevkisinde bile hayalet olan bir oyuncuya , stoperde ne derece güvenebiliriz ki. Donk-Linnes ikilisine daha çok güvenirim.

Kendi mevkisi tempo gerektiren, hareket gerektiren, hücuma da katkı sağlamasını gerektiren bir mevki ama stoperde öyle değil, sürekli aksiyon içinde olmasına gerek yok; tecrübesiyle, sertliğiyle, oyun bilgisiyle halleder.

Kendi mevkisi tempo gerektiren, hareket gerektiren, hücuma da katkı sağlamasını gerektiren bir mevki ama stoperde öyle değil, sürekli aksiyon içinde olmasına gerek yok; tecrübesiyle, sertliğiyle, oyun bilgisiyle halleder.

Bende onu diyorum ya , sert değil artık , çok yumuşak kalacak , Soldado oynarsa hele.

Üst Alt