Fatih Terim, Fenerbahçe Derbisinin Planını Yaptı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fenerbahçe'yi bu sene izleyenler en doğrusunun bu olduğunu görürler.

Ortasahadan ve savunmadan top çıkaramayan bir takım.

Mutlaka önde basmalıyız.

D,agne beyefendi zahmet eder mi onu bilemem.

Orta sahada emre akbaba yerine selcuk daha mantikli fener ilk 25 dk disinda kadikoyde top oynamiyor. Selcuk orta sahayi rahatlatir pas yapariz ikinci yari da akbaba girer

Daha kimin penaltı atacağına bile söz geçiremeyen ve karar veremeyen hocadan plan beklemek çok safca.

Cagne penaltiyi atacagini haftalar oncesinden dedi junyir Hincal
Ondan bahsetmiyorum.
Akhisar deplasmaninda 1-0 öne geçecek iken rodrigesin kendi kendine karar verip gidip penaltıyı kullanmasi ve kaçırmasini kast ediyorum.

Köşede duran hocanın, oyunculara söz geçiremediğinin en büyük kanıtıdır ve bize 3 puana mal oldu.

O golü atsak akhisar açılacak ve biz golleri yemeyecek üstüne 1-2 tane daha atacaktik.

Takim tum sene City 4-3-3/4-1-4-1'ini oynamaya calisti ve basaramadi

Son mac Zidane orta kafa gol kanat aksiyonu 4-3-3'une donduk

Dandik bir sekilde ozetlemek gerekirse durum bu

Takimin oyun planini hayata gecirmekteki yetersizligi bir oyun plani olmadigi anlamina gelmez

Antrenman ve oyuncu secimi yahut oyun plani seciminde hata oldugu anlamina gelir

Ayrica mesajimin hava durumu ve psikoloji ile ilgisi yoktu ama anlamak istedigin gibi anlamaya devam etmen sasirtici degil

Oynamaya calisip basaramadiysa bu takimin basinda bostan korkulugu yok Fatih Terim var, elindeki malzemeye göre bir oyun anlayisi belirleseydi o zaman. City nin oyununa özenen adam Diagne yi aliyorsa ben bunu elestirmeyeyim de ne edeyim.

Birseyler yolunda gitmiyorsa degisiklige gitmek lazimdir, oyuncular sisteme uyum saglayamiyorsa ya sisteme uyan oyuncular alirsin ya da elindeki mevcut oyunculara göre bir sistem belirlersin.

Ndiaye-Emre-Belhanda orta sahasıyla çıktığımız maçlarda berbat oynadık hep. Ndiaye olmuyor defansif orta sahada. Umarım çıkmaz böyle..

Oynamaya calisip basaramadiysa bu takimin basinda bostan korkulugu yok Fatih Terim var, elindeki malzemeye göre bir oyun anlayisi belirleseydi o zaman. City nin oyununa özenen adam Diagne yi aliyorsa ben bunu elestirmeyeyim de ne edeyim.

Bunu soyleyerek elestir o zaman. Bu zaten makul bir elestiri. Orta kafa gole geciste cok gec kalindi net sekilde.

"Tüm sezon hic bir plan yapmayip bu macta plan yapip oyuncularin kafasini karistirmasin bence hic." demek bu hoca takimi sahaya gazlayip yolluyor ne oynanmasi gerektigine dair kafa patlatmiyor demek olurdu. Bu da hocanin isine ve dolayisiyla takima ihanet ettigi anlamina gelir.

Son olarak Diagne'nin alinmasinin kafasindaki oyundan bagimsiz olarak zorunluluklara bagli oldugunu dusunuyorum. Ozan'dan gelen bir para vardi ve bu para harcanmasa ucacakti (sattigin kadar al anlasmasindan oturu). Bu yuzden bu para bir nevi "garanti golcu"ye harcandi ve en kotu ihtimal yazin benzer bir bedele elden cikariz dusuncesi de eminim etkiliydi. Yoksa 2 ay kapisinda yatilan Alan Carvalho ile Mbaye Diagne arasinda bir benzer ozellik bile yok.

Bence yazılanların aksine ahmet stoper oynicak , fernando ndiaye belhanda ortasahasıyla cıkıcaz hoca fernandoyu stoperde oynatmaz

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayin Fatih Terim,

Planlarinizi ilgiyle takip etmekte olan bir Galatasaray taraftari olarak plan yapmamanizin takim uzerinde daha olumlu etkiler uyandiracagina dair gercekler somut delillerle ortada olmak birlikte tarafimin dusuncelerinde de yer etmis vaziyettedir. Inaniyorum ki; takdirinizin "bam-bam-bam" diye tabir ettiginiz futbol "anlayisi" yonunde olmasi, Galatasarayimizi Kadikoy deplasmaninda cok daha olumlu etkileyecektir.

Iyi calismalar dilerim,
Demir P. Bas
44145

Üst Alt