# Fatih Terim | Teknik Direktör Adayı | Prensip Anlaşma Sağlandı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Fatih Terim | Teknik Direktör Adayı | Prensip Anlaşma Sağlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Terim'den şartlı evet

hamit altıntop u sağbek oynatan zihniyete değil 50 500 mlyn bütçe versen boş

8 yabancı gelecekse. Hiç yabancı kalmayacak demektir . Peki şunu sormak istiyorum bu takımda nasıl 6 tane yerli kalıyor (sabri-arda-yekta-ufuk-servet-hakan?)

teknik direektör lucescu yada gerets olmali.ikiside türkiyeyi iyi biliyor.lucescunun sözlesmesi bitiyor ve simdiden anlasilmali,albayrak bu isi bitirir arasi cok iyi. yada gerets takimi ofansif oynatan bir yapida

bu şartları kabul edip yapacaklarsa rijkaard neden gönderildi? saçmalık!!! böyle birşeyi kabul edecek bütçe var mı bizimkilerde? 50 milyon euro diyo lan

hamit altıntop u sağbek oynatan zihniyete değil 50 500 mlyn bütçe versen boş

1. Hamit´i sag bek oynattigi mac sayisi 2-3´ü gecmez. O da mecburiyetten

2. Hamit Schalke zamaninda hep sag bek oynadi

3. O bölgede gayet basarilidir.

Fatih Terim´i elestirirken biraz da arastirsaydin keske

şartlar güzel ama yalan haber olduğu belli bizim bildiğimiz yönetim Terimi getirmek için uğraşmaz bildiğimiz Terim de böyle şartlar koymaz.

50 milyon euro bütçe!!!! zamanında 100 milyon dolar harcattında ne oldu

benim t.direktör adayım bielsa dır sportif a.ş nin başınada ya peter kanyon yada can çobanoğlu getirilsin.

Marcelo Bielsa gelse süper olurdu.Adam hücum futbolunun müdavimlerinden.Şili'nin başına geçtiğinde Şili grupta 4'te sıfır yapmıştı.O Şili'yi aldı G.Amerika grubundan en çok galibiyet alan takım olarak ve grubu 1. bitirerek Dünya Kupası'na taşıdı.Gruplarda İspanya'ya kök söktürmüşlerdi.Dünya Kupası'nın en beğenilen takımıydı Şili!

Hayal ürünü bir haber.Böyle bir değişikliğin yapılması öyle yazmak gibi kolay değil.O paraya anca bu kalitede bi kadro kurarsın.

Acı ama gerçek gelinen noktada bu takımın değişmesi 1 senede olacak iş değil.Minimum 2 senede tamamen değişmiş bir takım izleyebiliriz.Bu sürede yapılacak transferlerin isabet oranına bakarak uzayabilir.

Kazım,Sabri,Çağlar,Baros,Stancu,Pino,Ufuk,Cana,Çetin,Emre Çolak,Anıl Dilaver,Berkin Kamil Arslan,Cumhur,Emirhan

Bunların yanınada 6 tane sağlam Türk oyuncu Mehmet Ekici,Hamit Altıntop,Serdar Aziz,Tunay Torun,Volkan Şen(Beğenmesemde),Gökhan Süzen

Bunların maliyetlerinin toplamı 15 milyon avro ya eder ya etmez.

30 milyon avroya'da çok sağlam 4 tane(Kaleci-Stoper-Orta Saha-Sol kanat) iyi bir takım olabiliriz.

Marcelo Bielsa gelse süper olurdu.Adam hücum futbolunun müdavimlerinden.Şili'nin başına geçtiğinde Şili grupta 4'te sıfır yapmıştı.O Şili'yi aldı G.Amerika grubundan en çok galibiyet alan takım olarak ve grubu 1. bitirerek Dünya Kupası'na taşıdı.Gruplarda İspanya'ya kök söktürmüşlerdi.Dünya Kupası'nın en beğenilen takımıydı Şili!

ülke takımlarında turnuva boyunca başarılı olması değil- geçmişte veya şimdi ne görevde olduğı araştırılmalı. şili-türkiye arasında dağlar kadar fark var. futbol orda bilek hareketleriyle- burda bilek kırma hareketleriyle oynanıyor.

fatih terim için gerekli ikna ve gerekli şartları oluşturmak onun için değil takım için faydalı. fatih terimin kendisi için düşündüğü sadece tek adam olmak konusu. diğer konular son 3 senedir olması gereken şartlardı. bu takıma kariyeriyle-disipliniyle futbolcuya sahip çıkarken kulaklarını çekecek biri gerek. sorun taktıik değil kalite-disiplin-hırs-arkadaşlık.

abdullah avcı bu kadar başarılı diyosonuzda büyük takımlara gelince o başarı var. bunca zamandır ibb de bir sezonda ilk 4 oynasın ozaman başarı derim.

tolunay kafkas iyi hoşta o da ilerleme kaydetmiyor hep aynı yerde. ama başarılı ...

şenol güneş-ertuğrul sağlam benim için başarıdır. takım disiplini-hırs kazanma hırsı filan onlarda kendi camiasından veya medyadan destek almıyor.

lucescu gelmez orda rahat ve hersene şampiyonlar ligine katılan kolay bir ligtee...

başka isim sayacaksınız ama onlarda yukardaki fatih terimin şartlarılya gelecek ve ne yapacakları meçhul. bu takımın sorumluluğunu alırlarmı ( büyük paralar verilire bende alırım), yabancı teknik adam büyük risk bu dönemde.

camianın ve taraftarın bir sezon daha kötü bir durum sergilemesine tahammulu yok. onun için ki yeni veya eski gelen başkan tüm olanaklarını zorlyacaktır. bu imkanları harcarkende fatih hocadan başkasına güvenmeleri büyük risk taşır. tek doğru çözüm fatih hocadır yeni başkanda veya adnan başkanda hayır demezzz...

hadi hayırlısı :)

ülke takımlarında turnuva boyunca başarılı olması değil- geçmişte veya şimdi ne görevde olduğı araştırılmalı. şili-türkiye arasında dağlar kadar fark var. futbol orda bilek hareketleriyle- burda bilek kırma hareketleriyle oynanıyor.

fatih terim için gerekli ikna ve gerekli şartları oluşturmak onun için değil takım için faydalı. fatih terimin kendisi için düşündüğü sadece tek adam olmak konusu. diğer konular son 3 senedir olması gereken şartlardı. bu takıma kariyeriyle-disipliniyle futbolcuya sahip çıkarken kulaklarını çekecek biri gerek. sorun taktıik değil kalite-disiplin-hırs-arkadaşlık.

abdullah avcı bu kadar başarılı diyosonuzda büyük takımlara gelince o başarı var. bunca zamandır ibb de bir sezonda ilk 4 oynasın ozaman başarı derim.

tolunay kafkas iyi hoşta o da ilerleme kaydetmiyor hep aynı yerde. ama başarılı ...

şenol güneş-ertuğrul sağlam benim için başarıdır. takım disiplini-hırs kazanma hırsı filan onlarda kendi camiasından veya medyadan destek almıyor.

lucescu gelmez orda rahat ve hersene şampiyonlar ligine katılan kolay bir ligtee...

başka isim sayacaksınız ama onlarda yukardaki fatih terimin şartlarılya gelecek ve ne yapacakları meçhul. bu takımın sorumluluğunu alırlarmı ( büyük paralar verilire bende alırım), yabancı teknik adam büyük risk bu dönemde.

camianın ve taraftarın bir sezon daha kötü bir durum sergilemesine tahammulu yok. onun için ki yeni veya eski gelen başkan tüm olanaklarını zorlyacaktır. bu imkanları harcarkende fatih hocadan başkasına güvenmeleri büyük risk taşır. tek doğru çözüm fatih hocadır yeni başkanda veya adnan başkanda hayır demezzz...

hadi hayırlısı :)

Biz nasıl bir teknik direktör arıyoruzki?

1)Disiplinli(Bielsa'da fazlasıyla var.Florya'da kimse gıkını çıkaramaz.)

2) Belli bir sistemi olan güzel futbol oynatan(3-3-1-3'ün kurucularından ve günümüzde bu sistemi en iyi oynatan adamdır Bielsa)

3) Sesszi sakin olmayan yönetime dişini geçirecek ve dediğini yaptıracak( Şili'den niye ayrıldığını bir oku istersen)

4) Kazanma hırsı çok yüksek olan ve bunuda futbolcularına aşılayan('Siz uyurken ben kazanmanın yolları üzerine kafa patlatıyorum' bunu oyuncularına söyleyen bir adam)

Kim bu Bielsa?

Arjantin’de şimdiden ‘Menottista’lar (1978), ‘Bilardista’lar (1986) kadar ‘Bielista’lardan söz ediliyor... Politikacısı, sosyoloğu bol bir aileden gelen Bielsa futbol oynamaktan çok oynatmaya takmış biri. Lakabı ‘El Loco’; ‘çılgın’ ya da “deli”. Takıntısı hücum. “Siz uyurken ben kazanmanın yolları üzerine kafa patlatıyorum” diyor oyuncularına...

2002’de Arjantin’in başındayken takımdaki uyumsuz yıldızların ve biraz da hakemlerin kurbanı oldu. Genç kuşaktan çok sayıda futbolcudan yararlandığı Olimpik Takım tam istediği hamurdu ve onları 2004’te Olimpiyat Şampiyonluğuna taşıdı. 2006 öncesi Arjantin’i bırakmasının nedeni belki de istediği koşulları tam bulamamasıydı. Kimse ülkesinde peygamber olamıyor. Şili’de aradığı ortamı bulmuş olmalı. 2007’de aldığı takımı Güney Amerika ikincisi yaptı, buralara getirdi.

Aynı zamanda disiplinli. Sistemini yerleştirene kadar canını çıkarıyor futbolcuların. Ancak onunla çalışan dünya yıldızları bile hakkında tek bir şey söylüyor: “Ondan çok şey öğrendim..” İlkeli de; merkez medya ve marjinal medya ayrımı yapmıyor. Haksızlık olur diye kimseye özel röportaj vermiyor. Basın toplantısında her soruyu cevaplıyor. Bazen basın toplantıları üç dört saat sürüyormuş. Teknik direktör söyleşisi okumaya, basın toplantısı izlemeye ve onlarla futbol konuşmaya bayılan benim gibiler için harika bir fırsat.

3-0 kaybettikleri Brezilya maçından sonra Hollandalı bir gazeteci soruyor: “Biz Brezilya ile oynayacağız, ne tavsiyeleriniz olabilir?”

Cevap. “3-0 yenildiğim bir takımın zayıf noktaları hakkında ne diyebilirim ki... Desem de bunların bir kıymeti olur mu?”

Gel de bunu, milli takımı etik sorunlarını çözememiş, taktik anlayışa ulaşamamış, velhasıl grupta ikinci bile olamamış bir ülkede, “Biz Güney Afrika’ya gitseydik en az final oynardık” diyen yorumculara anlat.

kadromuzda yaklaşık 24 futbolcu var

bunların en çok 6sı kalırsa 18 oyuncu almamız gerekir

50/18=2.7 yani alınacak adamlar ortalama 2.7 milyon bonservisli olur

2.7 milyona barosdan pinodan stancudan culiodan neillden daha kaliteli yabancılar mı bulacak terim ???

yoksa yeni lukunkular sarrlar pratesler florkinler bratular mı gelecek ?

terimin gelmesine karşıyım

terim zaten sportif direktör olarak gelmek istiyo antrenörleri olacak kendisine bağlı

iyi transferler yapabileceğini sanmıyorum

yeni yönetime tavsiyem doğru düzgün tecrübeli yabancı menajer+abdullah avcı

Ohoo Devlet Bahçeli matematiği oldu bu. Gel bir de ben yapayım. 18 oyuncuyu ortalama 2 milyona satarsak 36 yapar. 50+36=86 milyon.

6 oyuncu + 4 tane altyapıdan oyuncu çıkarsak 10. Geriye kaldı 14 transfer. Bunların 10 tanesi 4'er milyondan görev adamı olsa geriye kalır 46 milyon. 46 milyona 4 transfer olur. Kişi başı 11,5 milyona da 4 tane kallavi oyuncu alırız al sana 24 kişilik kadro. :)

O Sarrlar, Lukunkular mali küçülme yüzünden yapılan çok küçük bütçeli ya tutarsa mantıklı transferlerdi. Ama şimdi mali açıdan fena değiliz, küçülmeye gittiğimiz filan da yok.

Dipnot : Bu mesaj haberin %1'lik doğru olma olasılığı üzerine yazılmıştır bence sıradan bir totomaç haber ama şu düz hesaba karşılık ben bir hesap yapayım dedim.

Dipnot 2 : Abdullah Avcı kontra atak futbolu ve şu bize gına getiren 4-3-3 oynatıyor. 3 ay sonra Abdullah Avcı istifa deneceğini bildiğimden orayı görmezden geliyorum. İstanbul Belediyeyi yönetirken olan baskı ile Galatasarayı yönetirken olan baskı arasında çoook büyük fark vardır. Futbol o kadar düz bir şey değil. Koy yerine olsun mantığı yoktur. Psikoloji, momentum filan önemli kavramlardır bu oyunda.

Biz nasıl bir teknik direktör arıyoruzki?

1)Disiplinli(Bielsa'da fazlasıyla var.Florya'da kimse gıkını çıkaramaz.)

2) Belli bir sistemi olan güzel futbol oynatan(3-3-1-3'ün kurucularından ve günümüzde bu sistemi en iyi oynatan adamdır Bielsa)

3) Sesszi sakin olmayan yönetime dişini geçirecek ve dediğini yaptıracak( Şili'den niye ayrıldığını bir oku istersen)

4) Kazanma hırsı çok yüksek olan ve bunuda futbolcularına aşılayan('Siz uyurken ben kazanmanın yolları üzerine kafa patlatıyorum' bunu oyuncularına söyleyen bir adam)

Kim bu Bielsa?

Arjantin’de şimdiden ‘Menottista’lar (1978), ‘Bilardista’lar (1986) kadar ‘Bielista’lardan söz ediliyor... Politikacısı, sosyoloğu bol bir aileden gelen Bielsa futbol oynamaktan çok oynatmaya takmış biri. Lakabı ‘El Loco’; ‘çılgın’ ya da “deli”. Takıntısı hücum. “Siz uyurken ben kazanmanın yolları üzerine kafa patlatıyorum” diyor oyuncularına...

2002’de Arjantin’in başındayken takımdaki uyumsuz yıldızların ve biraz da hakemlerin kurbanı oldu. Genç kuşaktan çok sayıda futbolcudan yararlandığı Olimpik Takım tam istediği hamurdu ve onları 2004’te Olimpiyat Şampiyonluğuna taşıdı. 2006 öncesi Arjantin’i bırakmasının nedeni belki de istediği koşulları tam bulamamasıydı. Kimse ülkesinde peygamber olamıyor. Şili’de aradığı ortamı bulmuş olmalı. 2007’de aldığı takımı Güney Amerika ikincisi yaptı, buralara getirdi.

Aynı zamanda disiplinli. Sistemini yerleştirene kadar canını çıkarıyor futbolcuların. Ancak onunla çalışan dünya yıldızları bile hakkında tek bir şey söylüyor: “Ondan çok şey öğrendim..” İlkeli de; merkez medya ve marjinal medya ayrımı yapmıyor. Haksızlık olur diye kimseye özel röportaj vermiyor. Basın toplantısında her soruyu cevaplıyor. Bazen basın toplantıları üç dört saat sürüyormuş. Teknik direktör söyleşisi okumaya, basın toplantısı izlemeye ve onlarla futbol konuşmaya bayılan benim gibiler için harika bir fırsat.

3-0 kaybettikleri Brezilya maçından sonra Hollandalı bir gazeteci soruyor: “Biz Brezilya ile oynayacağız, ne tavsiyeleriniz olabilir?”

Cevap. “3-0 yenildiğim bir takımın zayıf noktaları hakkında ne diyebilirim ki... Desem de bunların bir kıymeti olur mu?”

Gel de bunu, milli takımı etik sorunlarını çözememiş, taktik anlayışa ulaşamamış, velhasıl grupta ikinci bile olamamış bir ülkede, “Biz Güney Afrika’ya gitseydik en az final oynardık” diyen yorumculara anlat.

bu söylediklerinde veya bu yazılan gerçektir bişey demiyorum. ama türkün dilinden türk anlar. lig uzun bir maraton bunuda unutmamalı....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt