Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV) - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih Hocada ne yazik ki bir evlatci anlayis var. Hakan Baltadan bu saatten sonra sol bek falan olmaz. Ancak ortada basari varsa benim icin kimin sol bek oynadigi onemli degil.

Önemli ilk 11 eksiklerimiz var ve sonradan girip fark yaratacak oyuncu sayımız da çok az. Bireysel bakacak olursak Feghouli zaman zaman iyi performans sergilese de Belhanda genel olarak çok kötü durumda. Ndiaye istediğimiz seviyede değil henüz. Maicon, Tudor hıyarı yüzünde düşüşe geçti. Keza Muslera'da aynı şekilde. Sol bekimiz yok, sol kanat eh işte. Şuan için kadro olarak ligin en iyisiyiz demek biraz iddialı olur. Beşiktaş bu konuda bizim bi tık üstümüzde ama bunu devre arasında lehimize çevirmek de bizim elimizde. Sol tarafa yapılacak 2 önemli transfer ve hocanın etkisiyle mevcut oyunculardaki performans artışı bizi şampiyon yapar.

Ben bunu en iyi dönemimizde de söyledim ama insanlar ısrarla "ligin en iyi kadrosu" dedi,durdu. Son bir kaç haftada yavaş yavaş görmeye başladı herkes.

Kurtarıcısı Yasin olan takımın ligin en iyisi denmesi saçma zaten. Hocanın da dediği gibi "sadece transfer değil,mevcutlardan da performans şart"

Örneğin Sinan,Selçuk,Eren mutlaka yükselişe geçmeli.

Hakan Baltayi sol bek oynatirdim demesi resmen midemi bulandirdi. Iste Terimin bu yönleri kötü, futbolcudan fln anlamiyor.
"Sol bekimiz yok, yok, yani sol ayaklı bir sol bekimiz yok, vardı sakatlandı ameliyat oldu, Carole bildiğim kadarıyla burada değil, eğer Hakan kadroda olsaydı, Göztepe maçında sahada olacaktı."

Tam da böyle bir şeydi sözü.

Bunu demesi çok normal değil mi, Hakan 1.sol bekim demedi sonuçta, o da biliyordur Hakan'ın yetersiz olduğunu ama dediği şey aşırı mantıksız yata kötü bir şey değil bence.

Balta solbek olmaz o konuda şüphe yok ama tudor sacmaligini savunurken gördüm hep seni. Ben hırvat arkadaşın geldiği gün askerdeydim ve tam dursunluk dedim. Hicbir zaman bize yakışmadığı hep söyledim. Yani bunu bana deme ama Terim'i hep savundum eğer başarısız olduğunda gitsin dersem ilk beni alıntıla

SM-N920C cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Terimin sacma oyuncu tercihleri oldugunu mu tartisacaksiniz benimle? Bilmesek yiyecegiz yani. Umut Bulut gibi kazmayi sag kanat oynatiyor mesela. Böyle sacma sapan tercihleri var. Bunun gibi gercekleri dillendirmekte sakinca yok.

Bunun katiliyorum veya katilmiyorum tarafi da yok cünkü biz izledik kendisini yillardir. Bunca yil sonrasi Hakan Baltayi düsünmesi mesela ciddi sekilde düsündürücü.

yaw adam sağ ayaklı heriw yerine sol ayaklı baltayı koyardım göztepe maçında dedi. ne var bunda sanki hakan tüm sezon solbek oynayacak başladınız şimdiden yani işimiz var. Ayrıca sol bekte adam yok oraya oyuncu almalıyız da dedi ona bakmayıp orda bir hakan balta cümlesine takılıp sanki solbekimiz hakan olacakmış gibi davranmak abes yani.

Dusunemiyor aslinda cunku tff listesinde yokmus , ama onu soylemesinin nedeni de motive amacli , devre arasi ugrasilip uygun bir sol bek bulunamazsa hakan baltaya mecbur kalinabilir , terim de oyuncusunu ,para verdigimiz adami hazir tutmak zorunda

o acidan anlasilabilir bir durum

Terimin sacma oyuncu tercihleri oldugunu mu tartisacaksiniz benimle? Bilmesek yiyecegiz yani. Umut Bulut gibi kazmayi sag kanat oynatiyor mesela. Böyle sacma sapan tercihleri var. Bunun gibi gercekleri dillendirmekte sakinca yok.

Bunun katiliyorum veya katilmiyorum tarafi da yok cünkü biz izledik kendisini yillardir. Bunca yil sonrasi Hakan Baltayi düsünmesi mesela ciddi sekilde düsündürücü.
Ya Terim zaten takıntılı ona kimse karşı çıkamaz ki . Lakin burada haklı bir yönü var , takımda sol ayaklı adam yok dedikten sonra Hakan oynardı dedi . Bana göre Hakan artık emekli olmalı ama bunun gerekçesi çok saçma da değil . Illa ki saçma bir takıntısı olacak ama takıntısı olmayan var mı dünya üzerinde. Son sözün çok doğru Hakan oynadığı için 2 maç sonra sövecek çok adam var

SM-N920C cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Evet dediği şey tam da 'Sol ayaklı bir sol bek yokluğunda Hakan olsa o oynardı, çünkü ben hiçbir dönemde sağ ayaklı sol bek oynatmadım.' yoklukta gider hesabı..

yaw adam sağ ayaklı heriw yerine sol ayaklı baltayı koyardım göztepe maçında dedi. ne var bunda sanki hakan tüm sezon solbek oynayacak başladınız şimdiden yani işimiz var. Ayrıca sol bekte adam yok oraya oyuncu almalıyız da dedi ona bakmayıp orda bir hakan balta cümlesine takılıp sanki solbekimiz hakan olacakmış gibi davranmak abes yani.

Nokta

Benim Terim adina en umutlandigim konu, son milli takim döneminde genc bir jenerasyon olusturmasi. Ilk Hirvatistan-Türkiye macini hatirlayin, tüm cetecileri sutlayip genc bir kadro cikarmisti. Belki türk futbol tarihinin en mutlu macini izlemistim kendi acimdan. 1-1 bitmisti, Hirvatistan domine etmisti, ama hocanin oyuncu tercihleri cok mutlu etmisti beni.

Bu yolda devam ederse bizde, cok mutlu edebilir beni sahsen. Ama öyle dedigim gibi Umut Bulut gibi top süremeyen kazmalari pres yapacam diye sag kanat oynatmak isterse, ciddi sekilde geriye gideriz.

Her ne olursa olsun, Terimden iyisi gelemezdi su sürecte zaten, belki Villas Boas güzel olabilirdi. Ama Tudora yapilan, insani acidan, haksizliklari unutmayacam. Valla benim icim sizliyor.

latolevici hem yetersiz hem de sakat, linnes sol bek degil , ayrica sagda belki ondan faydalanip marianoyu ileri alabilir , veya linnesten ileride sagda faydalanabilir , sabri ornegindeki gibi terim in boyle denemeleri vardir

e kadroda saglam bir sol bek olmamasi da ,bugune kadar alinamamasi da onun sucu degil , devre arasi cabalanacaktir , olursa iyi olur , terim de ister ... ama olamiyorsa da senelerce calistigi ve parasini odedigimiz bir adamdan istifade etmek istemesi ve onun da kendini hazir tutmasi icin boyle aciklamalar yapmasi normaldir

bu kalkip da baltayi uzun vadeli sol bekimiz olarak gorme istegi olarak dusunulemez

Doğrusu büyük beklentilerle geldi, umarım 96-00 veya 2011-2012 versiyonu Terim'i izletir bize. Diğer versiyonları gibi olursa sıkıntı.

Saygıdeğer Terimdashım nasılsın? Mutlu olduğunu tahmin ediyorum.

hocanın sol bek hakkında söyledikleri:
- sol beke ihtiyac duyuyoruz, transfer döneminde birini alamazsak carole'yi cagırabiliriz.
- benim felsefemde ters ayaklı oyuncuyu solda kullanmak yok ama kadroya bakıyorum; lato ameliyat olmus, baska alternatif yok, oyleyse herhalde bu sefer bunu da deneyecegiz pazar günü. hakan oynayabilseydi hakan oynardı cünkü baska oyuncu yok.

simdi bu acıklamadan "hakan'ı sol bek olarak düsünüyor, takıntılı adam" gibi zırva bir çıkarım yapanlara Allah akıl fikir versin diyorum.

Son düzenleme:
Yalniz umarim carole donmez . O adama zerre guvenim yok , cok iyi niyetli ama asiri konsantrasyon kaybi ve daginikligi yasayan bir oyuncu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt