Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV) - Sayfa 620 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eleştiri yapanların düşündüğü eleştirileri yapması gerekir ila ki. Sanki onun, bunun veya benim yaptığı eleştiri doğru ya.

Adamın kendisi eleştiri olarak neyin doğru veya olmadığına burada kişiler karar veriyor zaten.

Adam hadi hiç öz eleştiri yapmamış olsaydı neyse. Yaptığı oldu.

Ego sorunu sözde sadecece Fatih terimde yok galiba.
Egosu yüksek olan bir insan özeleştiri yapmaz, o mükemmeldir çünkü dolayısıyla ikisi aynı anda olmaz dediğinin. Fatih hoca gayette direten bir adam, bütün kariyeri boyunca da böyle oldu. Olay senin benim eleştirilerimi doğru kabul etmesi falan değil, onu nereden çıkardın bilemedim açıkçası.

Egosu yüksek olan bir insan özeleştiri yapmaz, ikisi aynı anda olmaz dediğinin. Fatih hoca gayette direten bir adam, bütün kariyeri boyunca da böyle oldu. Olay senin benim eleştirilerimi doğru kabul etmesi falan değil, onu nereden çıkardın bilemedim açıkçası.
Egosu yüksek insanlar öz eleştiri yapmaz mı?

Bu konuda aynı fikirde değilim.

Ayrıca bütün kariyeri boyunca da bunu yaptığı olmadı. Hani ikinci dönemi başarısız bittiği dönem var mesela. Orada baya anlayışla ayrıldı.

Egosu yüksek insanlar öz eleştiri yapmaz mı?

Bu konuda aynı fikirde değilim.

Ayrıca bütün kariyeri boyunca da bunu yaptığı olmadı. Hani ikinci dönemi başarısız bittiği dönem var mesela. Orada baya anlayışla ayrıldı.
Özgüven ile karıştırıyor olabilir misin ? Egosu yüksek derken bilinçli bir şekilde tam kelime anlamını ifade ediyorum. Belli ki ''özeleştiri''ye yüklediğimiz anlamlar farklı, zira ikinci döneminde başarısız olup ayrılması bambaşka bir olay.

Fatih Terim'den daha iyi bildiğimi, daha iyi taktiksyen olduğumu, genel olarak futboldan daha çok anladığımı falan iddia etmiyorum şu son yazılanlardan gördüğüm kadarıyla eleştirilere bu şekilde bakılabiliyor. Tabiki Fatih Terim beni veya buradaki herhangi birini futbol alanında cebinden çıkarır bu ayrı bir şey.

Karar verici olup eylemlerinin sonuca etki etmesi başka bir şey dışarıdan gözlemleyip eylemlerin sonucunu görüp yorum yapmak başka bir şey. Biz ikinci konforlu kategoride yer alıyoruz, yapılan işin sonucunu gördüğümüzden rahatlıkla eleştirebiliyoruz. Eleştirebilmemizin sebebi bu, yoksa tabiki hayatını futbola vakfetmiş Fatih Terim'den daha iyi bilecek halimiz yok. Karar verici olsak FT'nin 1000'de 1'i bile etmeyiz, nereden biliyorum ? Türk futbolunun ikinci bir Fatih Terim yetiştirememesinden biliyorum.

Hocaya yönelik bütün eleştirilere de bok muamelesi yapmayın gözünüzü seveyim, ben mesela şu ekonomik ortam sürdüğü müddetçe hocanın kalması taraftarıyım, hocalık işi bittikten sonra da başkan olmasını istiyorum ama bu süre zarfında kötü gittiğimizde eleştirmeye devam edeceğim. Bu işin olayı bu, gidişatı kötü görüyorsam tabiki eleştireceğim bunda garip olan bir şey yok.

Fatih Terim'den daha iyi bildiğimi, daha iyi taktiksyen olduğumu, genel olarak futboldan daha çok anladığımı falan iddia etmiyorum şu son yazılanlardan gördüğüm kadarıyla eleştirilere bu şekilde bakılabiliyor. Tabiki Fatih Terim beni veya buradaki herhangi birini futbol alanında cebinden çıkarır bu ayrı bir şey.

Karar verici olup eylemlerinin sonuca etki etmesi başka bir şey dışarıdan gözlemleyip eylemlerin sonucunu görüp yorum yapmak başka bir şey. Biz ikinci konforlu kategoride yer alıyoruz, yapılan işin sonucunu gördüğümüzden rahatlıkla eleştirebiliyoruz. Eleştirebilmemizin sebebi bu, yoksa tabiki hayatını futbola vakfetmiş Fatih Terim'den daha iyi bilecek halimiz yok.

Hocaya yönelik bütün eleştirilere de bok muamelesi yapmayın gözünüzü seveyim, ben mesela şu ekonomik ortam sürdüğü müddetçe hocanın kalması taraftarıyım, hocalık işi bittikten sonra da başkan olmasını istiyorum ama bu süre zarfında kötü gittiğimizde eleştirmeye devam edeceğim. Bu işin olayı bu, gidişatı kötü görüyorsam tabiki eleştireceğim bunda garip olan bir şey yok.
Eleştiri zaten bu şekilde yapılması gerekir.. Göre bildiğimiz sınırlar içinde olur ama işin içine bazen öyle eleştiriler geliyor ki biraz tuhaf oluyor okuyunca. Senaryoları kafamızda kurup kesin öyle olmuştur diye veya sorun o çizdiğimiz hayali senaryolarımızda oluşmuştur diye Allah ne verdiyse bombalıyoruz. Bu sorun dünyanın her ülkesinde ve insanında vardır da bizim insanımız kadar olduğuna inanmıyorum.

Konu sadece spor futbol ile sınırlı bırakmadım açıkçası bu gördüğüm sorun ile.

Bana göre iyi maç yönetti bugün. Orta saha o kadar helva ki biraz açılıp 2 beki çıkarsak arkada toplaması çok güç olurdu. Belhanda geri koşmuyor, Onyekuru'nun alakası yok, Feghouli koşsa da etkisiz, Donk yakalayınca iyi kesici ama o da her zamankinden daha hantal. Durum böyle olunca stoper tandeminin her topu kesmesini bekliyoruz, iş o raddeye gelirse de ilk maçtaki gibi üstüne gelmeye dahi tenezzül etmeyen takıma bedavadan pozisyon veriyoruz. Hocanın asıl kötü maçı ilk maçtı, turu da orada verdik zaten. Terim'in artık Galatasaray'ı Real Madrid gibi görüp rakip farketmeksizin hurra top oynamayı bırakması lazım. Yerel ligde yine neyse, bu sistemle kaybedeceğin maç sayısı belki 3'tür ama Avrupa'da önce oyunu tutup kaliteli ayağınla gole gideceğin kontrollü oyunu benimsemek mecburiyetindesin. Çoluk çocukla oynayan Benfica'nın bile piyasa değeri senin 4 katın, bu adamlarla yarışmak için her şeyden önce hem yetenek, hem de oyun zekası olarak onlardan geri olduğunu kabul etmek durumundasın.

Bugün sanırım 8 deplasman sonra Avrupa'da yenilmedik, 24 deplasman maçından sonra gol yemedik. Nizami golümüz sayılsa galip de gelebilirdik. Burada pek çoğumuzun gönülden dilediği ama maalesef kalitemizin yetmediği oyunu oynamaya çalışsak yine 2-3'e yatıp gelirdik. Dediğim gibi biz bu turu Arena'da kaybettik. Gol atmak istemeyen rakibe zorla 2 gol hediye ettik, 2. maçta doğruyu oynasak da kalitemiz skoru çevirmeye yetmedi. Umarım Terim bundan sonra Galatasaray'ın adı-markası gibi ezberlerden kurtulur da bugün oynattığı kontrollü ve neredeyse tura yetmese de skor anlamında memnun edecek oyununu Galatasaray'ın bundan sonraki Avrupa maceralarında kimlik haline getirir. Böylece Benfica bir yana kadro kalitesi anlamında gerçekten bizden çok üstün olmayan Lokomotif, Schalke gibi takımlara da yok yere kolay maç vermeyi bir yana bırakıp kendimize yeniden bir Avrupa Fatihi sayfası açabiliriz.

hoca ile ne avrupa nede ligde başarılı olamayız artık yeniden yapılanma lazım.genç,dinamik ve günümüz futboluna uygun genç bir hoca ile yola devam etmeliyiz.sürekli anadolu çöplerini fahiş fiyatlarla takıma itelemesinden bıktık artık.bu zamana kadar yaşattığı başarılar için kendisine minnetarız ama artık olmayacak gibi.

Sağlığı izin verdiği müddetçe net kalmalı hoca.

Ondan iyisini bu kaos futbol ortamında bulmak imkansız demeyelim ama imkansıza yakın.

Ayrıca alt yapıyla ilgili güzel yapılandırmada bulunuyor. Şu yeni tesislerde inşallah ölmeden geçersek daha da oturmuş bir tesisleşmiş futbol kulübü oluruz.

Herşey yolunda gidip finansal sorunlarda az çok düzeldiği vakit başka isimleri test etme riskine gireriz daha rahat bir şekilde.

Bu ortamda bu borç yapımız ile bu ligi 8de7 ötüren adamı istememek net enayilik veya bir Galatasaraylının beslediği ve anlam veremediğim nefret duygusudur.

Bu lige kimler geldi Avrupa'dan isimli büyük hoca diye. Bu ortamda teneke bağlayıp gönderdik ülke olarak çoğunu.

Fatih Terim'e hep destek tam destek. Haziran ayında takımla ilgili son değişiklikleri yaptıktan sonra kendisine ve bu takıma bir kaç yıl süre verilmeli ve sabır gösterilmeli. Takım gelişerek Avrupa'da bir kupa daha alacaktır.

Bide millet kendi kurdugu takımı degil diyor ya, sanki dunyada her td takımı sil bastan kuruyor...
Her seye bir cevap hazir, tek terim suçlu olmasin da gerisi önemli degil

Sinan ve Akbaba hamlelerini daha erken yapmasını bekledim.

Hadi Akbaba sakatlık falan da Sinan hayatının topunu 2 ay önce Portekiz de oynamış. 15-20 dakika önce Donk’u Alıp sokabilirdi diye düşünüyorum.

Karar verici olup eylemlerinin sonuca etki etmesi başka bir şey dışarıdan gözlemleyip eylemlerin sonucunu görüp yorum yapmak başka bir şey. Biz ikinci konforlu kategoride yer alıyoruz, yapılan işin sonucunu gördüğümüzden rahatlıkla eleştirebiliyoruz. Eleştirebilmemizin sebebi bu, yoksa tabiki hayatını futbola vakfetmiş Fatih Terim'den daha iyi bilecek halimiz yok. Karar verici olsak FT'nin 1000'de 1'i bile etmeyiz, nereden biliyorum ? Türk futbolunun ikinci bir Fatih Terim yetiştirememesinden biliyorum.

:tbr:
Tebrik ederim Renkdas. Elestiri dedigin böyle olmali zaten. Benimde demek istedigim bu. Terim formsuz bunu bende kabul ediyorum. Ama bizim taraftar bazen elestiri ölcüsünü kacirip, hakaret ediyor.

Ocak ayında yaptığımız işe sezon sonunda da devam edecez dedi.Umarım orta sahayı komple değiştirir.Bize orta sahada kesici adam lazım.Şuanki kadroda bu görevi yapacak adam yok gibi.Her muhabbette adı geçiyo ama Melo tarzında 1 tane adam kesinlikle alınmalı.Hem sert,hem iyi kesici hem de ayağı iyi olan bi ön libero bulmak gerek.Kanatları da değişmek gerek.Bize süratli ve çizgiye kadar inebilen adamlar lazım eğer ki Diagne ile devam edilecekse.11-12 sezonundaki gibi bi kadro değişikliği yapılmalı.Belhanda gönderilecekse eğer skor katkısı yapabilen ayağı iyi bi forvet arkası almalıyız.Bunun eksikliğini çok çekiyoruz uzun zamandır.Ceza sahası dışından şut tehditi yaratamıyoruz hiç ve bunu çözmek gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt