Fatih Terim - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
700x80464_gs-terim-oyku_1.jpg

Sana söylediğim herşey için çok özür diliyorum reis gel kurtar bizi

Medya da sesini keser hakemler de kolay duduk calamaz.cunku o stad ortalama 45 bin kisiye oynar.sistem sistem diye aglayip adami yolladiniz mancini prandelli hamza mustafa denizli jor geldi masallah sistem guzel oturdu ama.kaos futboluymus katilmiyorum tabi ki ama en azindan mucadele vardi takim sonuna kadar mucadele edecegini biliyorduk

Sadece Son döneminde 70 Milyon YURO bütce ile, Toplam 105 Milyon YURO harcanan Mancini, Skibbe, Rijkaard, JOR ve Prandelli´ye kac kupa fark attigini attigini bir gözetmek lazim.

Fatih Terim´i yetersiz görene, hoca dayanmamasi bence gayet dogal.

2002-2003

Yabancılar: Klodian Duro, Haim Revivo, Jorge Felipe, Ali Lukunku, Christian Correa, Sergio Almaguer, Muhammed Adama Sarr, Abel Xavier
Yerliler: Aykut Erçetin, Elvir Baliç, Cihan Haspolatlı, Suat Usta, Volkan Arslan, Mehmet Polat, Hakan Ünsal, Ümit Davala, Volkan Glatt

2003-2004

Yabancılar: Frank de Boer, Daniel Tözser, Ovidiu Petre, Gabriel Tamas, Florin Bratu, Cesar Prates
Yerliler: Hakan Şükür, Orhan Ak, Ömer Erdoğan, Abdullah Ercan, Necati Ateş, Murat Erdoğan, Emrah Umut

Bunların maliyetlerini biri çıkarabilir mi. Bilelim ne kadar harcadığımızı.

Edit: 18 Milyon 450bin Avro harcanmış.

Kazanç nedir ona da bakalım. Birinde lig ikinciliği, diğerinde de 6. olmuşuz, zaten bırakıp gitmiş bu sezon. Ceket asmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Son düzenleme:
2002-2003

Yabancılar: Klodian Duro, Haim Revivo, Jorge Felipe, Ali Lukunku, Christian Correa, Sergio Almaguer, Muhammed Adama Sarr, Abel Xavier
Yerliler: Aykut Erçetin, Elvir Baliç, Cihan Haspolatlı, Suat Usta, Volkan Arslan, Mehmet Polat, Hakan Ünsal, Ümit Davala, Volkan Glatt

2003-2004

Yabancılar: Frank de Boer, Daniel Tözser, Ovidiu Petre, Gabriel Tamas, Florin Bratu, Cesar Prates
Yerliler: Hakan Şükür, Orhan Ak, Ömer Erdoğan, Abdullah Ercan, Necati Ateş, Murat Erdoğan, Emrah Umut

Bunların maliyetlerini biri çıkarabilir mi. Bilelim ne kadar harcadığımızı.

Transfermarkta göre 18 Milyon avro... hadi iki üc soru isareti, isimsiz topcuya da 10 milyon ekleyeyim sensin diye... Iki senede 28 Milyon avro.

Transfermarkta göre 18 Milyon avro... hadi iki üc soru isareti, isimsiz topcuya da 10 milyon ekleyeyim sensin diye... Iki senede 28 Milyon avro.

Niye ekliyorsun Adem. bakıp doğru rakamları yazdım zaten dikkat edersen. Soru işaretlerine girmeye gerek yok sensin diye.. 18 kalsın. Bu dönemde başladık borçlanmaya herhald. yanlışsam düzelt. Avro fiyatları o dönem ne kadardı onlara da bakmak lazım, çünkü rakam basit gibi dursa da içerik epeyi kabarık.

8 dönem takımımızı çalıştırmış demi terim? Saydığın hocalar Skib, Rij, Prandelli, Mancini, Riekerink.

Beşinin toplam bütçesinden daha fazla terime vermişizdir eminim. 105i geçer terime verilen bütçe. Bir bütçeyi bir hocaya vermek başka, 5 hocaya pay etmek başka şeylerdir. 4 sene üst üste hocaya bütçe vermişiz. sonra 2 sene. sonra 2 buçuk sene. istediğin gibi kadro kurabilirsin. 5 hocaya pay edersen sorun çıkar çünkü birinin istediğini, diğeri gelip gönderir.

Yani rahat ettirmişiz hocayı. En rahat zamanını da uyuşamadığı Ünal Aysal döneminde yaşamıştır bütçe olarak.

Saydığımız isimler sıfırdan gelip başlayan isimler. yanlarında bir oyuncu gruplarıyla gelmediler. üstelik hepsi yabancı, lige de yabancılar. Başarısızlıkları garipsenecek bir durum değil yani.

Ben terimin başarılarını görmezden gelmedim, fakat başarısızlıklarına kılıfta bulmadım. Hocanın geri gelmesini istemeyenlerdenim sende biliyorsun. Bunun sebebi taktik, teknik olaylardan ziyade. Duruştur. Benim için 3 puan kazanmak veya kaybetmek kulüp çalışanlarının durduğu nokta doğruysa anlamlıdır.

Bir adam, maç içerisinde bir bayanı ittiriyorsa, basın toplantısında çükünü gösterip bunu çek diyorsa, Adaletin olduğu yerde varım dedikten sonra saf değiştiriyorsa, kameraların kendisini çektiğini bile bile sahadaki oyuncusuna küfür ediyorsa, (antrenman da, soyunma odasında der diyeceğini) o adamın taraftarı olduğum kulübün başına tekrar gelmesi benim görüşüme terstir. Ben fenerbahçeli değilim ki Ersun yanal karı kız götürüyor ama kupa kazandırdığı için gönderilmesini protesto edeyim veya tekrar gelsin diyeyim. Ben Galatasaraylıyım. Beni diğer taraftarlardan ayıran en büyük özellik budur.

Cevap verirsen eğer parça parça ayırma yazdıklarımı.

Niye ekliyorsun Adem. bakıp doğru rakamları yazdım zaten dikkat edersen. Soru işaretlerine girmeye gerek yok sensin diye.. 18 kalsın. Bu dönemde başladık borçlanmaya herhald. yanlışsam düzelt. Avro fiyatları o dönem ne kadardı onlara da bakmak lazım, çünkü rakam basit gibi dursa da içerik epeyi kabarık.

8 dönem takımımızı çalıştırmış demi terim? Saydığın hocalar Skib, Rij, Prandelli, Mancini, Riekerink.

Beşinin toplam bütçesinden daha fazla terime vermişizdir eminim. 105i geçer terime verilen bütçe. Bir bütçeyi bir hocaya vermek başka, 5 hocaya pay etmek başka şeylerdir. 4 sene üst üste hocaya bütçe vermişiz. sonra 2 sene. sonra 2 buçuk sene. istediğin gibi kadro kurabilirsin. 5 hocaya pay edersen sorun çıkar çünkü birinin istediğini, diğeri gelip gönderir.

Yani rahat ettirmişiz hocayı. En rahat zamanını da uyuşamadığı Ünal Aysal döneminde yaşamıştır bütçe olarak.

Saydığımız isimler sıfırdan gelip başlayan isimler. yanlarında bir oyuncu gruplarıyla gelmediler. üstelik hepsi yabancı, lige de yabancılar. Başarısızlıkları garipsenecek bir durum değil yani.

Ben terimin başarılarını görmezden gelmedim, fakat başarısızlıklarına kılıfta bulmadım. Hocanın geri gelmesini istemeyenlerdenim sende biliyorsun. Bunun sebebi taktik, teknik olaylardan ziyade. Duruştur. Benim için 3 puan kazanmak veya kaybetmek kulüp çalışanlarının durduğu nokta doğruysa anlamlıdır.

Bir adam, maç içerisinde bir bayanı ittiriyorsa, basın toplantısında çükünü gösterip bunu çek diyorsa, Adaletin olduğu yerde varım dedikten sonra saf değiştiriyorsa, kameraların kendisini çektiğini bile bile sahadaki oyuncusuna küfür ediyorsa, (antrenman da, soyunma odasında der diyeceğini) o adamın taraftarı olduğum kulübün başına tekrar gelmesi benim görüşüme terstir. Ben fenerbahçeli değilim ki Ersun yanal karı kız götürüyor ama kupa kazandırdığı için gönderilmesini protesto edeyim veya tekrar gelsin diyeyim. Ben Galatasaraylıyım. Beni diğer taraftarlardan ayıran en büyük özellik budur.

Cevap verirsen eğer parça parça ayırma yazdıklarımı.

Kilif bulmaya gerek yok, cünkü dünya tarihinde her sene basarili olmus bir teknik direktör yok zaten.
Sehir efsaneleri dönüyor hocanin ikinci dönemi ile ilgili, insanlarin fotomac, fanatik´den baska kaynagi olmadigi dönemlerden kalma. Yok 40 Milyon, yok 50 Milyon, yok 100 Milyon dollar gibi rakamlar dönüyordu. Internet caginda ise, bunlarin cogu yikilmistir... Fatih Terim´in Galatasaray ile basari orani ise, cok az teknik direktörde, cok az kulüpte vardir. Hele ki, maddi acidan, bir birine yakin 3 kulübün oldugu bir ligde. (Ki Fenerbahce´nin transfer bütcesi bize nazaran biraz daha bile yüksekti hep) Yani ben o sezon ne yapti, bu sezon ne yapti bakmam. Büyük resime bakarim. Ne getirdi 8 sene icerisinde, ve buna benzer birseyler getiren tdler var mi, tarihimizde. Konu benim icin budur.

Borclanmaya gelirsek, o da bir sehir efsanesidir. Hatta 2000´den sonra borclarin devlet tarafindan sifirlandigi bile iddia edilmistir. Ama dogru degil. Eger borclanma 2002´den sonra baslamis olsaydi, 2000-2002 arasinda avrupanin en iyi kadrolarindan bir tanesi, tamamen yok olmazdi.

Bak Terim dönemi 18 Milyon avro diyorsun...

Galatasaray Istanbul - Transfers 00/01 | Transfermarkt

Lucescu dönemi harcamamiz iki sene icin 35 Milyon avro. Ve bu rakamlar, Skibbe ve Rijkaard dönemlerine kadar, kulüp tarihimizde harcadigimiz en yüksek rakamlar olacaklardir.

2001-2002´de sampiyonluk kactiktan sonra, ilk defa siddetli maddi sarsilmayi bundan aldik. Hem transfere giden paralar, hemde kulübün AIG´den aldigi darbe ile, Galatasaray cikmaz sokagin icine girmistir. Bunca basarilara ragmen, iyi yönetilmeyen bir Galatasaray söz konusu idi. Öyle ki ertesi sene, bir kac kiralik oyuncu almak zorunda kaldik.

Bundan sonra da ise zaten Fenerbahce, o dönemler iyi yönetildigi icin, maddi acidan fark atmaya basladi. Sportif acidan 2002, ve 2006 gibi mucizevi sampiyonluklar yasasak bile, hep rakibin bütce olarak gerisinde kaldik.

-------------------------------------------------

Su konuda ise katiliyorum, tabi ki corba gibi bir araya atip, öyle bir karsilastirma yapmak fazla yüzeysel. Ki Terim´in de 8 seneyi tekte degil, 3 bir birinden cok farkli dönemlerde, gecirdigini de söylemek lazim. Ama amac orada, teknik direktör konusunda, kulübün berbat politikasina parmak basmaktir. Ve harbiden bahsedilen kupa sayisi da, bir iki degil... Ama kulübün cöpe atilmis bir 100 milyon avrosu söz konusu.

He bütceleri 6 senden, 8 ile de kiyaslayabilirsin. Terim´de 100 Milyon avroyu gecerki, 8 senelik sürec icin dogaldir. Ve aradaki basari farklarini gözetirsek, AKGERMAN söyleyisi ile oynatilan 1 Milyar YURO luk bir fark ortaya cikar.

Lucescu en az bir sene, Galatasaray tarihinin belkide en kaliteli ekibi ile calisti, ikinci fakir seneye nazaran.
Ama Skibbe, Mancini, Rijkaard, Prandelli´ye nazaran, cok mütevazi bütceler ile calismis, ve yüksek bütce ile kendini gösterme sansi olmamis adamlar da var. Eric Gerets, yada Feldkamp gibi.

Tabiki, ligi bilmek, tanimak felan önemli. Ama Türkiye´de Teknik Direktörlük görevi, avrupaya nazaran daha da kapsamlidir, yani daha zordur. Sonuc olarak burada atom parcalamiyorsun, ligi cözmek icin, sadece cok calisman yeterli kisa bir dönem icin. Ama sürekli cok calisip, bir cok konuya hakim olmalisin. Sert ve Dissiplinli olmak da önemli...

Teknik Direktörlük konusunda iyi bir tercih yapmak da, Terim kadar Galatasaray ile uyumlu baska bir TD bulmakta, zannedildigi kadar kolay birsey degildir. Bunu kabullenmek lazim.

Son düzenleme:
Diyecek kadar ne zarar verdi bu adam Galatasaray Gorende bjk fb icin birakti gitti sanicak milli takim icin gitti adam

Ne için bırakıp gittiği 2. planda benim için, ben keyif veren ve sonuca ulaşan futbol istiyorum. Sadece sonuca ulaşan veya sadece keyif veren değil. Türkiye'nin en iyi takımıyız, ya sonuca ulaşamıyoruz ya da keyifli futbol izleyemiyoruz bıktım cidden. 11-12 sezonu gibi olacaksa mesela değil Terim, Emre B. gelsin takımın başına çok umursamam. Ama o sezondan sonraki herhangi bi sezon gibi bi performans göstereceksek Terim de gelmesin Guardiola da.

2. planda dediysem de hepten umursamadığım anlaşılmasın, yaptığı büyük puştluktu. Ona muhtaç bi durumda da değiliz ayrıca. Ki ona muhtaç bi durumda olduğumuzu sezecek/düşünecek olursa ağzımıza sıçar yine.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt