Fatih Terim'den Muslera'ya: "Kaldıracağımız çok kupa var" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'den Muslera'ya: "Kaldıracağımız çok kupa var"

Maalesef Nando bu sene çok maçta beklentilerin altında kaldı hatta çok kritik maçlarda yaktı. Mesela Fb maçındaki çıkışı her ne kadar ucuz bir penaltı verilmiş olsa da hatalıydı. O maçtaki o çıkış çok şeye mal oldu. Bu şekilde devam etmez zaten lakin tekrardan kazanamaz mıyız acaba? Sonuç olarak bu adam orta saha veya bek oynamıyor. Bu adam kaleci. O yüzden otuz küsür yaşlar bir kaleci için yaşlı olarak görülemez. Kendisine iyi baktığı, iyi motive olduğu, reflekslerini kaybetmediği sürece mental olarak kendini iyi hazırlayabildiği zaman çok çok iyi işler yapabilir de Taffarel varken dahi bu hale gelebiliyorsa sona doğru gidiyoruz demektir.

Kendisini çok sevdik, çok sahiplendik, karakter olarak da çok düzgün sempatik bir adam tabi. Bu konuda en ufak bir eleştiri getiremem. Lakin artık Galatasaray seviyesinde oynayamıyorum diyorsa küçük bir takıma gidip orada futbol hayatını noktalamalı. Ha gönül ister kendini yeniden bulsun ve futbolu bizde bıraksın lakin zor gibi. Ben Muslera dışında tek başına şampiyonluk alan ikinci bir kaleci görmedim. 2014-2015 sezonunda üç takım yarıştaydı ve Muslera kimdeyse o şampiyon olacaktı, bizdeydi ve çok şükür biz olduk. 4. yıldızı ilk takan olduk. Ondan öncesinde de iyiydi. İlk 3-4 senesine zaten laf yok. Geçen sene de Taffarel geldikten sonra kendisine çeki düzen vermişti hatta son 10 haftalık performansı şampiyonluğu getiren faktörlerden biriydi. Lakin en büyük pay Gomis'e aitti tabi ki.

Dediğim gibi bu adamın kumaşı belli, tek başına şampiyonluk kazandırabilen bir adam, yaşı da bana göre çok geç değil. Teknik ekip sorunun ne olduğuna cevap bulup bir çözüm üretmeli. Bir cevap bulunamıyor ve çözüm üretilemiyorsa o vakit üzülerek söylemek zorundayım ki yolları ayırmak zorundayız. Ha yerine kimi getirebilir bizim salaklar o da ayrı bir muamma. Muslera'nın formsuz halini dahi bize aratacak potansiyelde bir yönetime sahibiz. Hakkımızda hayırlısı diyelim.

ft hocam bu konularda aşırı duygusaldır.

mantıktan tamamen bağımsız karar verir. ya da istese de duygularına yenilir.

eğer oyuncu kendisine bir saygısızlık yapmazsa performansına bakmadan oynatır sürekli.

muslera'ya karşı da yaklaşımı farklı olmaz ki haber de o yönde.

bu yaklaşım mutlak yanlış değil. yeri gelir oyuncuyu bu sayede kazanırsınız ama eğer oyuncunun kötü performansı istikrar haline gelmişse bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. muslera'da öyle olmamasını temenni ediyorum.

903c4c2f4b48d813f973d5f4044944b8.gif

Üst Alt