FCK Kalecisi Grabara: "Fenerbahçe taraftarlarının daha iyi olduğunu düşünüyorum" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FCK Kalecisi Grabara: "Fenerbahçe taraftarlarının daha iyi olduğunu düşünüyorum"

Bu Polonyalıların Türk düşmanı oluşu da ilginç vaka. Postallarıyla bunları çiğneyenler Almanlar ve Sovyetler idi. İnim inim inletip memleketlerinii dümdüz ettiler, subaylarını topluca gebertip ormana gömdüler. Bunları Türkler yapmadı. Ha bu dangalağı geçtim hocaları falan da ampır ampır konuşuyor. Şu mevzuları okuyup okuyup kurulmayacak topçuyu istemiyorum takımda.

Kopenhag kalecisi Kamil Grabara'nın tepki çeken sosyal medya paylaşımına değinen Özbek, bu konuyu yönetim kurulu arkadaşlarıyla tartıştıklarını vurgulayarak, "Bilahare öğrenirsiniz nasıl bir şey yapacağımızı." dedi.

Bence bu konuda resmi bir başvurumuz olacak

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gerizekali Lehistanlılar kendilerini tarihi büyük güç olarak görüyorlar. Şu devlet yüzünden: Polonya-Litvanya Birliği - Vikipedi

Aynı Hırvatlar gibi kendilerini diğer Doğu Avrupalılara üstün görürler Katolik olduklarından dolayı. Ayrıca Polonyalı milliyetçi tarihçilerin mühim tezlerinden biri Lehistan'ın dünyaya yön veren bir büyük güç olarak Rusya'nın yerini almamış olmasının sebebini Varna Haçlı Seferleri'nde Osmanlı ordusunun kendisinden çok daha güçlü olan haçlı ordusunu mahvedip başındaki o dönemin Polonya kralı 3. Vladislav'ı öldürmesi olarak gösterir.

Bu durum Polonya'yı boşluğa sokmuş ve 1320-1440 arası muazzam ilerleyişinin sonunu getirmiştir. Ha tarihe bir adam öldü diye bu kadar şey oldu şeklinde bakmak çocukça, ayrıca burada biri suçluysa o da Vladislav'ı gaza getiren Papa ve hadi koçum diyip sırtını sıvazlayanlardır, başta Habsburglar. Bu enayi Polonyalılar ise Habsburgları bizim elimizden kurtarmıştır yıllar sonra.

Üst Alt