Felix Baumgartner 39.000 Metreden Atladı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Felix Baumgartner 39.000 Metreden Atladı

Cevap: 37000 Metreden Atlayış

6 dakika sürecekmiş oradan yere inmesi.

Düşüş sırasında saatte 1110 km/saat hıza ulaşması beklenmiyormuş ki bazıları o hızda bilincini açık tutamaz diyormuş bakalım.

Dış kaplama falan yapmışlardır o hızda ölmeme ihtimali yok normal şartlarda

ses hızı 1200 küsurlarda diye hatırlıyorum ben. max 1100lere çıkacaksa ses hızını nasıl geçecek?

İstersen 1 hafta da insin adam yere çakılacak ölmez mi de ne demek Abbas kardeş :asd:

Yok artık paraşütü vardır heralde, ben basınçtan dolayı öleceğini düşünüyordum sadece. Kıyafette olsa 37000 metreden 25000'e gelene kadar maruz kalacağı iç basıncı, hızla birlikte oluşacak iç basıncı ve baroreseptörlerinin maruz kalacağı kan basıncında ki dengesizlikleri o kadar uzun süre kaldıramayacağını düşünüyorum. Ayrıca ses duvarını gerçekten bir uçak kokpitinde aştığı gibi aşamazsa zaten beyni o kafalığın içine akar. :eek:

Joseph Kittinger

ekşiden alıntı

rekor kıran atlayışının çok ilginç bir noktası vardır - eldiveninde meydana gelen bir delik yüzünden vurgun yemenin uzaydaki versiyonunu yaşamaya çok yaklaşmıştır. eli şişen kittinger, o delik tıkanmasaydı dakikalar içinde ölebilirdi. ancak davul gibi şişen el, deliği tıkayarak hayatını kurtamıştır.

Yok artık paraşütü vardır heralde, ben basınçtan dolayı öleceğini düşünüyordum sadece. Kıyafette olsa 37000 metreden 25000'e gelene kadar maruz kalacağı iç basıncı, hızla birlikte oluşacak iç basıncı ve baroreseptörlerinin maruz kalacağı kan basıncında ki dengesizlikleri o kadar uzun süre kaldıramayacağını düşünüyorum. Ayrıca ses duvarını gerçekten bir uçak kokpitinde aştığı gibi aşamazsa zaten beyni o kafalığın içine akar. :eek:

Hiçbirşy olmaz :)

Paraşütü mü var...

Ohoo ben izlemiyorum bende anadan doğma atlayacak yere doğru diye bekliyordum :D

Üst Alt