Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası ! - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası !

Cevap: Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası !

Kendi şehrinde hapis olmak.Yaşasın ileri demokrasi.

5356.jpg

2010 sezonu basinda fb ilk kez bir travma sonrasinda sakin kaldi ,ve hic bir zaman basaramadigi sekilde kenetlendi ,bu kenetlenme klup icerisinde kalmadi ,dis mihraplarca da desteklendi , fb nin artik sampiyon olmasi fermani once GS nin zor durumunda iken iyice yok edilmesi ile basladi ve erman in kovulmasi ,objektif markus un gelmesi ile devam etti , ve sansal , ugur dundar gibi sozde kanaat onderlerinin (!!!) , ertugrul ozkoklerin gudumlu hareketleri ile iyice bir birlik saglandi. Ama hesapta olmayan bir sey vardi. Futbolcular ! Onlar bu birliktelige ha bu hafta ha diger hafta diye diye bir turlu ayak uyduramayinca ilk devre 9 puan geride kalmis bir takim ortaya cikti. Iste o bitmis takimi tek bir sey diriltebilirdi , ts gibi bir takim ! eksik olmasinlar puan farkini 6 ya indirmeye dunden razi olan fb nin ekmegine 5 haftada 9 puan kaybederek yag surduler ve puanlar esitlendi. Ve o gune dek ortada maclar yonetilirken , hatta ilk yarida zaman zaman fb den bi cacik olmayacagi icin katledildikleri de oldu..

Hersey oyle ya da boyle sut liman gidiyorken ligde ust uste kirilma anlari yasandi ,2-1 maglupken luganonun tahrikleri sonucu hakli bir kararla oyundan atilan ferrari , 75 dk maci forse eden GS nin 15 dk da fb ye 3 puan hediye etmesi ve fb li oyuncularin bazi maclardaki insan ustu gayreti ibreyi tamamen fb ye cevirdi tekrar. Ama hesaplanamayan bir sey daha vardi. 5 haftada 9 puan kaybeden ts , geri kalan 12 haftada yalnizca 2 puan kaybedecekti. Bu ustun performansa fb nin cevap vermesi icin hic kredisi yoktu ,iste bu noktada hakemler ciddi bicimde devreye girdi. once bucada 3-1 maglup takima bir penalti ile galibiyet hediye edildi , daha sonra karabukte hic de fb nin iyi oynamadigi macta 15 inci dk da kirmizi kart cikmadi. Ozellikle bu 2 pozisyon sabirlari tasirdi ama refleksi ts degil uzerlerine vazife olmayan diger klup taraftarlari gosterince ati alan uskudari gecmis oldu.

Bu seneyi dizayn eden baslica unsur , hakemler adina , daha once de belirttigim gibi fb li oyunculara gosterilen musamahadir. Hatta bunun ayyuka ciktigi haftalarda ,en cok sesi cikan GS lehine de bir kac benzer sey yapilmistir , bunlarin sistematik olmadigina kimse kimseyi inandiramaz. Ozellikle israrla atilmak icin cabalayan neill in bir turlu atilmamasi , ayni haftalarda emreyi , luganoyu , gokhan i aklamak icin tv de spor programlarinda kullanilmistir . (bak hakemlerin iyi kotu bir standardi var , yaptiklari yanlis ama herkese aynilar diye bir yalan ligtv de ozellikle islenmistir) ...biz tecrubeli taraftarlar neyin ne oldugunu biliyoruz ,kimse bizi kandirmasin .. gelsin fb liler desin ki , "senelerdir nal topluyosunuz , biz en dogru isleri yapiyoruz , ama yardim da aliyoruz" ,sirtimda tasirim o adami , cunku fb dogrudur oynadigi oyun , oyuncu kalitesi ile suan GS nin de bjk nin de onundedir . Ancak futbol oyle bir oyun ki , kimse yukarida orneklerini verdigim hatalar yapilmasa ligin nasil sonlanacagini bilemezdi... belki ts ayni haftalarda daha cok puan da kaybedebilirdi .. diger bir konu da sudur ki ts liler sakin kendilerini magdur ve katledilmis hissetmesinler , bu olaydan en karli cikan takim ts olmustur , bunun sonuclarini yakinda goreceksiniz. ts yonetiminin sessizligi ,ya da gostermelik cikislari secim sonrasi nasil geri odenecek takip ediniz.

Ortada yazan tarafından doğrulanmış bir mesaj var ve ben Emrenin menejeri o mesajı yazarkan yanında olduğunu düşünüyorum. Çünkü hiç bir menejer böyle bir şeye cesaret edemez.Ama bu bir düşünce sonuçta daha gerçekler açığa çıkmadı.Bu olay yetkili kişiler tarafından iyice araştırılmalıdır.Hiç bir şey henüz tam belli değilken birilerini suçlamak doğru değil.Umarım bu olayın üstü kapatılmaz, gerekli işlemler yapılır ve olayın iç yüzü ortaya çıkar.

noluyor orda kardes.

Kardeşim AKP'nin mitingi var birazdan Trabzon'da.Ama insanları Uzun Sokak(Küçük İstiklal Caddesi)ta hapis tuttular.Sokmuyorlar miting alanına Trabzonspor forması giymek yasak.Ama mtiing alanında Trabzonspor bayrağı dağıtmak serbest.İşte ileri demokrasi.300 otobüs getirttiler çevre illerden.Miting Trabzon'da ama adı Trabzon mitingi değil.Olay çıkabilir.Herkes seyretsin.Son aldığım habere göre grup polis kordununu kırıp miting alanına girmiş.

İbrahim iletilerimi okumuşsan mecburen bir faraziye üzerinden gitmek zorunda olduğumuzu daha önce dile getirmiştim. Kaldı ki ben olayın diğer tarafını da göstermek istedim. Buraya yazan Fenerbahçeli arkadaşlar olayı tek boyuta indirgedikleri için böyle olursa da böyle olur aman ha demeye getirdim.

Yine önceki iletilerimi okuduysan ki sen dikkatli adamsındır okumuşsundur. Emre'nin hali hazırda suçlu ilan edilmesi hukuken mümkün değil. Masumiyet karinesi gereği de suçu sabit olmadığı için Emre suçludur diyemeyiz de dedim. Sonrasına da şerh koyup bu dediklerim olursa ancak Emre hakkında kuvvetli şüphe doğar demeye getirdim.

Durum zaten dediğin gibiyse mekan da bir şahit bulunamazsa GSM operatörlerinden istenen sinyal verileri çakışmazsa Emre'ye suç isnat edilmesi mümkün olmayacaktır. Şayet o ara da Ekrem denilen şahısla arasında konuşma vs geçmemişse de tamamen aklanacaktır.

Yani zaten ben bunları söylemiştim sevgili kardeşim. Amma velâkin herşeye rağmen ortada bir maddi delil var. Ve söz konusu menejerlik şirketinin de lisansının iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum ve bunu da defaeten söylüyorum.

Taurasi olayını da bana mal etme :) Az çok sen beni yazdıklarımdan ben seni yazdıklarından biliyorum. Bütün yazdıklarımı okursan Emre'ye an itibari ile şikeci demediğimi, bazı doneler koyduğumu bunlar gerçekleşirse kuvvetli şüphe oluşacağını beyan ettiğimi görürsün. Ha birde bazı soru işaretleri üzerinde durdum ki, bunları sorgulamakta yanlış değildir. Misal Kaan'ı tanımıyorum demesi ve sonrasında tanıdığını beyan etmesi gibi. Bunların üzerinde durmamın sebebi ise meselenin ne olduğunu anlama çabasından ibarettir.

Durumun ne şekil alacağını bekleyip göreceğiz. Ama şu anda ortada bir vakıa var ve menejerlik şirketinin bundan canı yanacak görünüyor. Sonrası nedir, ne değildir. Soruşturma da ortaya çıkar. Kovuşturmaya gerek görülmezse de tamam bu iş menejerlik şirketi ile sınırlıymış der bırakırız.

Ama Emre suçsuzdur. Şike yoktur. Manipüle yoktur. Manipüleye teşebbüs dahi yoktur gibi söylemlerle hemen kesin yargıya varıp durumu kotarmaya çalışmakta etik olmadığı gibi tarafgirliğin ilanından başka şey değildir.

Ben sana samimi olarak şunu söylüyorum: Umarım ki üzerinde durduğum faraziyeler gerçek olmasın ve bunlar somut kanıtlarla desteklensin yoksa iyi bir futbol izleyicisi olarak benim indimde maç izlemek dahi zulüm haline gelecek. Herşey açıklığa çıkmadan bu meselenin üzeri örtülürse hepimiz açısından bu ligin güvenirliliği ve keyfi azalacak. İşte böyle :)

Yazdıklarının tamamını okumamıştım. :) Topiğin çoğunu da okumadım, tahammül edilecek düzeyden çıktı bazı şeyler. Burası Galatasaray forumu olduğu için yazılanları normal karşılayabiliyorum elbet de, futbol ile ilgilenenler olarak ne kadar normal şeylerden söz ettiğimizi anlayamıyorum.

Ülkede öyle bir Fenerbahçe nefreti yaratıldı ki, kan dökülecek yakında, Taksim'de üzerinde Trabzon forması olan adamı Fenerbahçeli diye linç edecek kadar gerildi insanlar, bu kadar gergin ortama rağmen Serhat, Erman, Hıncal, Gökçek familyası gibiler utanmadan daha fazla gerginlik yaratmaya çalışıyorlar. Söylentilerin şike ile, şaibeyle alakası yok. Hıncal, Erman, Gökçekgillerin derdi Fenerbahçe ile değil Aziz Yıldırım ile, onunla olan kişisel hesaplarını Fenerbahçe üzerinden görmeye çalışıyorlar, zaten nefret etmeye hazır insanlar da hemen dolduruşa geliyor.

Yazasım hiç yok Ozan, Fenerbahçe aşkı olmasa futbol falan izlemem bu ülkede, Real Madrid veya Arsenal'i tutarım İspanya veya İngiltere ligi izlerim. İşler iyice zıvanadan çıktı.

Kardeşim AKP'nin mitingi var birazdan Trabzon'da.Ama insanları Uzun Sokak(Küçük İstiklal Caddesi)ta hapis tuttular.Sokmuyorlar miting alanına Trabzonspor forması giymek yasak.Ama mtiing alanında Trabzonspor bayrağı dağıtmak serbest.İşte ileri demokrasi.300 otobüs getirttiler çevre illerden.Miting Trabzon'da ama adı Trabzon mitingi değil.Olay çıkabilir.Herkes seyretsin.Son aldığım habere göre grup polis kordununu kırıp miting alanına girmiş.

Hıncal, Erman, Serhat, Gökçek familyası, Sadri Şener, Şenol Güneş mutludur bu manzaradan herhalde. Sinir falan bırakmadılar insanlarda, garipsenecek bir şey yok ortada.

İbrahim benim abim Taksimdeydi.Onayladığımdan değil ama Trabzonspor forması giyen Fenerliydi.Fener formasının üzerine çekmiş formasını.Onu oraya kim yollamışsa artık.

fb nin bu noktada ,bu gerginlikte hic mi payi yok ? Ben ulusoy un var diyorum mesela , kendisi GS li ama soyluyorum ama azizin yok nasil denebilir .Ercan Saatcinin yok nasil denebilir , Selcuk Yulanin ve benzerlerinin tahrik edici sozleri hic mi onem arz etmiyor ? Alenen taraf tutan gazeteler pay sahibi degil mi

Hıncal, Erman, Serhat, Gökçek familyası, Sadri Şener, Şenol Güneş mutludur bu manzaradan herhalde. Sinir falan bırakmadılar insanlarda, garipsenecek bir şey yok ortada.

Garipsenecek birşey yok ortada derken ? İzmirden güvenlik görevlisi getirtmek,Trabzon insanını şehrin göbeğinde hapis tutmak,biber gazı sıkmak,Trabzonspor forması giyeni alıkoymak,çevre illerden 300e yakın otobüs dolusu insan getirtmek..Bunlar normal mi ? Terör bölgesiyizde haberimiz mi yok.

Fenerbahçe olayına girmek istemiyorum,ama bu olay şunu gösterdi ki;bazı menajerlerden biran önce kurtulmak lazım.

fb nin bu noktada ,bu gerginlikte hic mi payi yok ? Ben ulusoy un var diyorum mesela , kendisi GS li ama soyluyorum ama azizin yok nasil denebilir .Ercan Saatcinin yok nasil denebilir , Selcuk Yulanin ve benzerlerinin tahrik edici sozleri hic mi onem arz etmiyor ? Alenen taraf tutan gazeteler pay sahibi degil mi

Aziz Yıldırım'ın da vardır, Demirören'in de vardır, Adnan Polat'ın da vardır, Sadri Şener'in de vardır, Souness'ın da vardır, Selçuk Yula'nın da vardır, Emre'nin de vardır, Sabri'nin de vardır, Volkan'ın da vardır, hepsinin vardır. Diğer tüm etkenlerin toplamı %40 olur en fazla, Hıncal, Erman, Serhat, Gökçekgillerin %60 (hesabı neye göre yaptın diyen çıkmasın rica ediyorum). Hıncal'ın köşesinde veya NTV'de Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'yi ligi manipüle etmekle suçlamadığı 1 tek hafta hatırlıyor musun?

Garipsenecek birşey yok ortada derken ? İzmirden güvenlik görevlisi getirtmek,Trabzon insanını şehrin göbeğinde hapis tutmak,biber gazı sıkmak,Trabzonspor forması giyeni alıkoymak,çevre illerden 300e yakın otobüs dolusu insan getirtmek..Bunlar normal mi ? Terör bölgesiyizde haberimiz mi yok.

Bu kadar gererseler insanları olacağı bu. Ne bekliyordun ki?

Bu ahmet Bulut hiç tekin biri değil.Futbolcularda akıl varsa,bu adamla olan menajerlik sözleşmelerini fesih ederler.Aynı şey bizimde başımıza gelebilir.Bu olayda suçlu menajerlerdir.Emre yeni doğmuş çocuğu üzerine yemin ettiğine göre benim için aksi ispatlanmadığı sürece suçsuzdur.

İbrahim'in haklı olduğu noktalar var. ben de fenerbahçe'nin, daha doğrusu aziz yıldırım'ın bir takım karanlık işler peşinde olduğunu düşünüyorum ama öyle bir ortam yaratılıyor ki, sanki fenerbahçe taraftarı toplanmış aralarında karar alıp şike yapmaya karar vermişler.

bir sorun varsa bunu savcılık, federasyon falan çözmeli. çözemiyorsa, bize sadece ayıplamak düşer, taraftarlar arası gerginlik hiç bir şeyi çözmez sadece işleri daha kötü noktaya taşır.

Fenerbahce nin transferlerine sike saibe diyin transfer yapamasin...(Güclenmesin)

Fenerbahcenin sampiyonluklarina sike saibe katin (seneye yatirim yapin aman seneye olmasin)..

Elini kolunu baglayin Fenerin hic bir sey yapamasin....

Unuttugunuz...

Bu lige heyecan katan tek takimdir Fener..

Herkesin tek rakibidir Fener...

Fener olmasa al gülüm ver gülüm oynanir bu lig....

Fener yarista oldugu icin hep heycanlidir...

Bu gun görüyoruz maclari lig sizin kupa bizimleri karabükü cikar trabzon icin oynar...

Ankarasi cikar bursa icin oynar...

Kimse kendisi icin oynamaz herkes Fenerin rakibi icin Fenere karsi oynar..!!

Bjk-Ts macina öpücüklerle sarilarak cikilir bizden zarar gelmez hocamlar havada ucusur...

Karabüklüsü cikar tvlerde trabzon icin kavgaya tutusur..

Resmi sitelerde maci trabzona verdik oyunu bozduklar yazilir..

Sikeler resmi yayin organlarindan aciklanir...

Kamera karsilarinda yapilan sikeler anlatilir övünülür bunlarla...

Ama bir sey olmaz tebessümlerle ayy cici cocuk nasilda espri yapiyolarla...

Gecistirilir...

Ama...

Fenerin sampiyonlugunun incigi cincigi arastirilip nerden bi pislik bulsakta lekelesek diye..

17 kulup birlikte calisir..

Tuzaklar kurulur...

Neden...

Rakip Fenerdir cünkü...

ONUN ICINDIRKI FENERBAHCENIN SAMPIYONLUKLARI COK DAHA DEGERLIDIR CUNKU HIC BIRINDE TEK RAKIBE KARSI YARISMAMISDIR!!!!!

Hal böyle iken..Kurtlar vadisindeki amerikali patatesin lafina katilmamak eldemi...

Amerikalilar basarili birini gecmek icin yarisir..

Siz Türkler ise basariliyi asagiya cekmek icin yarisirsiniz...!!

Boyle olmamaliyiz..

Sen ne komik birşeymişsin, 30 senedir Türkiye Kupası alamayan toplamda 4 Türkiye Kupası olan ezeli rakibinin 14 tane olan, bizle bu seneye kadar şampiyonluğu eşit olan.

Avrupa'da hiçbir başarısı olamayan, ezeli rakibinin bu arenada iki kupası olan takım mı en çok renk katıyormuş Türk futboluna.

Vah canım çakma Real Madrid sanıyor kendini.

Sevilmemenizin sebebi rakibinizin bayrağına yöneticilerinizin elini kolunu sokarak poz vermesi, çoğunuzun da bunları şakşaklamanız kadar utanç duyulacak camia olmanız en basit örneğiyle.

Anlayacağın biz tüm Türkiye'yi sokağa dökmekle övünürüz, siz de herkesi kendinize düşman bellemekle, aradaki fark budur.

Bu arada sen ceza almışsın ama senin gibilere de tavsiyem; Aşağılık kompleksi var sizde, doktora görünün.. :)

Sen ne komik birşeymişsin, 30 senedir Türkiye Kupası alamayan toplamda 4 Türkiye Kupası olan ezeli rakibinin 14 tane olan, bizle bu seneye kadar şampiyonluğu eşit olan.

Avrupa'da hiçbir başarısı olamayan, ezeli rakibinin bu arenada iki kupası olan takım mı en çok renk katıyormuş Türk futboluna.

Vah canım çakma Real Madrid sanıyor kendini.

Sevilmemenizin sebebi rakibinizin bayrağına yöneticilerinizin elini kolunu sokarak poz vermesi, çoğunuzun da bunları şakşaklamanız kadar utanç duyulacak camia olmanız en basit örneğiyle.

Anlayacağın biz tüm Türkiye'yi sokağa dökmekle övünürüz, siz de herkesi kendinize düşman bellemekle, aradaki fark budur.

Bu arada sen ceza almışsın ama senin gibilere de tavsiyem; Aşağılık kompleksi var sizde, doktora görünün.. :)

arkadaş bir de şunu demiş 17 takım fenere karşı birlikte çalışıyor o zaman adama sorarlar madem 17 takım birlikte çalışıyor nasıl oluyrda bu 17 takım trabzonu şampiyon yapamıyor trabzon ligin genelinde 20 puan kaybetmiş bu 20 puanı uzaylılara karşı mı oynayıp da kaybetti

Üst Alt