Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası ! - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası !

Cevap: Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası !

kagan resmen başkanım iftira atıyor demiş ozaman:)) ulan öyle şakamı olur.

aynen bu açıklamalardada bir çelişki var. hatta başkaanları telegolde bu bir şikedir vs fenere karşı söylemler yapıyordu daha sonra bu olay fener camiasına mal edilemez die açıklama yaptı. buda çok düşündürücü ortada birşeyler dönüyor ????

Amma agladi bu trabzon da ha.

msnden sike mi olur,bide fifaya gideceklermis

bir yeriyle guler fifa bunlara

9 puan ondeyken artistlik yapacaginiza,adam gibi topunuzu oynasaydiniz.

biliyodum böyle bir salakça birşeyin yalan olduğunu o yüzden hiç yorum yazmadım bu konuya ama malesef türkiye de böyle salakça şeyler prim görüyor.

nolduda bişey cıkmadıgını anladın. o kaganda suclu kardeşim. adam evet şike yapmak icin mesaj attı demeyecek ya. asıl bunun araştırılması lazım nesi sacmaymış. ortada bir mesaj var. kanaltürkte meneejerlerin seslerinin nasıl titredigini gördük. kapatmam lazım diyip telefonu kapatıyor. hadi ya size hep zaten iftira atılıyor. ve bunlar salakca seyler oluyor. serkan kırıntılı mactan 1 gün önce kadıköyde görünüyor. soruyorlar fenere transfer olcakmısın diye. oda hayır diyor. ankaragücü fener macında skandal goller yiyor. o sezonda fenere geliyor buda tesadüf dimi.. emenikenin psikolojim bozuk diyerek oynamamasıda cabası..

aynen bu açıklamalardada bir çelişki var. hatta başkaanları telegolde bu bir şikedir vs fenere karşı söylemler yapıyordu daha sonra bu olay fener camiasına mal edilemez die açıklama yaptı. buda çok düşündürücü ortada birşeyler dönüyor ????

ya zaten macın icinde anlaşılmıyomu ne halt yedikleri. hakemlerin tavırları felan hersey anlasılıyor zaten. adam sivas macında 2 metre geriden cıkıyor ofsayt veriyor alex tascıoglu..karabükte selcuk son adamı düsürüyor. kırmızı görcek diyorsun faul bile vermiyor. buca macında olmayan penaltı yaratılıyor. ankaragücü macında ilk penaltıda alex kendini yere sallıyor. 2 .penaltı penaltı ama kırmızı kart yok. ama hakem kırmızı veriyor.. fenerden 6 adam sarı kart sınırındayken. okadar cirkefklik yapmlarına ragmen kart bile görmüyorlar. bu fenerasyon ordan indirlmeli..

Ortada mutlaka birşeyler var. Ahmet Gökçek'in söylediklerini duydunuz. Menajerlerin yalan söyledikleri de çok belliydi çünkü sorulara cevap veremeyip saçmalıyorlardı. İlk çıkan asistan menajeri gördünüz. Herif cevap veremeyeceğini anlayınca bir bahane buldu, kapattı telefonu.

Bakin, etrafta cikan soylentilerle oraya buraya sallaniveriyoruz. Biraz geri durup bakmak lazim. Bu ulkede futbolun icine bombayi atmis herhangi biri varsa bu da Melih Gokcek ve onun sulalesidir. Aziz Yildirim Ankaraspor'un kume dusmesinde onemli bir rol oynadi, ve bu sebepten dolayi iki senedir Fenerbahce Ankaragucu maclarinda bu tip sacma sapan soylentiler cikiyor, bu soylentiler de Kanalturk ve Telegol programlari uzerinden kamuoyuna pompalaniyor. Gecen seneki suclamalardan sonra olay yargiya intikal edip mahkemeden takipsizlik karari cikinca elbette bu medyada yer almiyor, zira asil amaclanan, yani Fenerbahce'nin bir takim kara islerde parmaginin bulunduguna dair iddialar, zaten kamuoyunda uzun bir sure tartisilmis ve Fenerbahce'nin uzerine bu leke yapismis. Ayni Taurasi olayinda oldugu gibi kadinin dopingsiz cikmasindan sonra dahi etrafta doping muhabbetlerinin surmesi gibi bu konu da devamli pisirilip duruyor. Hatta Galatasaray'a transferinin ardindan Fenerbahceli taraftarlardan bazilari dahi "gidip dopingciyi almislar" tadinda seyler soyleyebiliyorlar, cunku internet uzerinden bok atmak hakikaten cok kolay, ki ayni taraftarlar transferden bir gun evvel "comebackdiana" sitesine falan mesaj atiyorlardi muhtemelen. Bu olayin da pek bir farki yok, ancak olan su Kagan denen cocuga oluyor. Kimbilir Ahmet Gokcek bir yandan, Ahmet Bulut ote yandan cocugu nasil bir psikolojiye soktular, ve bu cocuk artik ileride sirf bu olayla hatirlanacak, isine gelen sikeci Kagan, sikeci Fenerbahce diye ortaligi velveleye verecek. Unuttugumuz hepimizin ayni gemide oldugu ve Fenerbahcelilerin Galatasaray'a, Galatasaraylilarin Fenerbahceye yonelttigi her komplovari senaryonun iki kulubu ve Turk futbolunu surekli asagiya cekecegi gercegi. Sagliksiz bir futbol dunyamiz var, ama bu objektif gercekliklere dayandigi kadar uretilen sanal senaryolar ile de ilgili. Taraftar olmadan evvel akl-i selim olmamiz gerekiyor.

Asil sorgulanmasi gereken Emre Belozoglu ve menajerlerinin (ki kendisi bildigim kadariyla o menajerlik sirketinin de ciddi sermayedari, ama bu tamamen kulaktan kulaga gelen bir bilgi) Turk futbolunda oynadiklari roller. Futbolcularin ve basta Emre'nin menajerlik isinde olmasi, Bulent Uygun ornegi, ve bilumum diger garip gurup iliskiler ilerisi icin cok tehlikeli. Temizlenmesi gereken tam da bu, oysa biz hala sike pesindeyiz. Iki dakika bakin ya kim bu soylentileri yayiyor: Ahmet Gokcek, Trabzon milletvekili, Erman Toroglu, Serhat Ulueren, Ahmet Cakar - bu adamlarin oldugu yerde ahlak, dogruluk falan aramak abesle istigal etmekten oteye gitmez, bu kadar basit.

Sonucta bu sene Galatasaray sampiyon oldugu takdirde bu sene sampiyonlugu dogru durust yasayamayan Fenerbahce taraftari da Galatasaray'in sampiyonlugunun altinda bir bit yenigi arayacak, mutlaka bir sey bulacak, Galatasaraylilara bu sampiyonlugu zehir etmeye calisacak. Sacma sapan bir futbol kulturu uretmeye devam edecegiz bu gidisatla.

nolduda bişey cıkmadıgını anladın. o kaganda suclu kardeşim. adam evet şike yapmak icin mesaj attı demeyecek ya. asıl bunun araştırılması lazım nesi sacmaymış. ortada bir mesaj var. kanaltürkte meneejerlerin seslerinin nasıl titredigini gördük. kapatmam lazım diyip telefonu kapatıyor. hadi ya size hep zaten iftira atılıyor. ve bunlar salakca seyler oluyor. serkan kırıntılı mactan 1 gün önce kadıköyde görünüyor. soruyorlar fenere transfer olcakmısın diye. oda hayır diyor. ankaragücü fener macında skandal goller yiyor. o sezonda fenere geliyor buda tesadüf dimi.. emenikenin psikolojim bozuk diyerek oynamamasıda cabası..

her sene çıkar böyle dedikodular geçen senede konuşuluyodu fb şike yaptı filan ama ne oldu son maçta kaybettiler şampiyonluğu. bu sene trabzonspor taraftarından korktuğu için bakın biz şampiyonluğu masa başında kaybettik bizim suçumuz yok diye kandırıyor. fb şampiyonluğu kaybetseydi aynısını onlar yapacaktı. böyle gerizekalıca şeyleri biz taraftarlar yemememiz gerekiyor. her konuda objektif olmamamız gerekiyor yoksa bunlarlar uğraşmaktan takımlarımız geriye gidiyor. avrupada gelen geçen geçiriyor türk takımlarına bizim uğraştığımız şeylere bak. trabzon un ilk yarı hiç sesi çıkmıyordu geriye düştükten sonra her hafta yönetimleri konuşmaya başladı. eğer bu lig kirliyse ilk yarıda kirli ikinci yarıda kirli. temizse ilk yarıda temiz ikinci yarıda temiz. böyle saçmalık olmaz kim geriye düşse havlamaya başlıyo ben artık sıkılmaya başladım bu durumdan. kim şampiyonluğa kaybetse karşı takım şike yapmış oluyo. bunları bıraktığımız gün türk futbolu ileri gider.

Al birini vur ötekine. Nedense iki takımı da bir türlü sevemiyorum. İkisi de çok itici geliyor bana. Çıkan iddialara ise inanmıyorum. Emre'nin mesaj attığı oyuncunun eti budu ne ki maça bu kadar tesir edecek kadar mesaj gönderilsin...Saçmalık. Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısında gösterdiği performans ortada.

her sene çıkar böyle dedikodular geçen senede konuşuluyodu fb şike yaptı filan ama ne oldu son maçta kaybettiler şampiyonluğu. bu sene trabzonspor taraftarından korktuğu için bakın biz şampiyonluğu masa başında kaybettik bizim suçumuz yok diye kandırıyor. fb şampiyonluğu kaybetseydi aynısını onlar yapacaktı. böyle gerizekalıca şeyleri biz taraftarlar yemememiz gerekiyor. her konuda objektif olmamamız gerekiyor yoksa bunlarlar uğraşmaktan takımlarımız geriye gidiyor. avrupada gelen geçen geçiriyor türk takımlarına bizim uğraştığımız şeylere bak. trabzon un ilk yarı hiç sesi çıkmıyordu geriye düştükten sonra her hafta yönetimleri konuşmaya başladı. eğer bu lig kirliyse ilk yarıda kirli ikinci yarıda kirli. temizse ilk yarıda temiz ikinci yarıda temiz. böyle saçmalık olmaz kim geriye düşse havlamaya başlıyo ben artık sıkılmaya başladım bu durumdan. kim şampiyonluğa kaybetse karşı takım şike yapmış oluyo. bunları bıraktığımız gün türk futbolu ileri gider.

kardeşim söylenti olursa bunları söylersin. ortada mesaj var. ve bu mesaj devletin ulaşamaycagı ismi ne haltsa ordan yazılıyor. kanaltürke cıkan menejerlerin sesi titriyor. ve telefonu suclu psikolosijiyle kapatıyorlar. ve mesajda emre abin ben diyor. bu adamın megoloman olması lazım. emre abin ben demesi icin. yani senin dedigin gibi sırf söylenti yok. ortada bir mesaj var. öyle kapanıp gidecek şey degil bu.. tabi bizim ülkede kapanır o başka. bak italyada adamlar 2.ligde gene şike sorusturması yapıyorlar..

Al birini vur ötekine. Nedense iki takımı da bir türlü sevemiyorum. İkisi de çok itici geliyor bana. Çıkan iddialara ise inanmıyorum. Emre'nin mesaj attığı oyuncunun eti budu ne ki maça bu kadar tesir edecek kadar mesaj gönderilsin...Saçmalık. Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısında gösterdiği performans ortada.

kardeşim öbür futbolculara atmadıgı ne malum. bu cocugun diger arkadaşlarını örgütlemedigi ne malum. birde niye devletin ulaşamayacagı bir sistemden böyle bir mesaj atılıyor. öyle herseyi böyle geciştirirsek herkes istedigi gibi at kosturur bu ülkede...

Baris ogren artik sunu ya , defalarca kelimesi gecti , blackberry messenger . Blueshut filan yazmissin . Kisisel ricamdir.

Kaan sana da sunu soliyim , soylediklerin dogru ama bu seviyedeki insanlarin hata luksu yok denecek kadar az. Emre de , o menejer de , Kagan da bu islere ucundan bile girmeyecekler , yafta yapistirilmaya musait konular bunlar ,Cordoba bir uzun top atti diye 90+3 te sikeci ilan edilip kovuldu adeta , Korcan bir gol yedi ts lilerin demedigi kalmadi , keza bizim leo franco ... hakemler , federasyon vs..

Kimse hata yapmasin dikkat etsin , saka maka bulasmasin bu islere olur biter

ya zaten macın icinde anlaşılmıyomu ne halt yedikleri. hakemlerin tavırları felan hersey anlasılıyor zaten. adam sivas macında 2 metre geriden cıkıyor ofsayt veriyor alex tascıoglu..karabükte selcuk son adamı düsürüyor. kırmızı görcek diyorsun faul bile vermiyor. buca macında olmayan penaltı yaratılıyor. ankaragücü macında ilk penaltıda alex kendini yere sallıyor. 2 .penaltı penaltı ama kırmızı kart yok. ama hakem kırmızı veriyor.. fenerden 6 adam sarı kart sınırındayken. okadar cirkefklik yapmlarına ragmen kart bile görmüyorlar. bu fenerasyon ordan indirlmeli..

Bu yazdiklarin + emenike olayi onemli ama bu mesaj olayindan bir sey cikacagini sanmiyorum ,ve bana da sike filan gibi gelmiyor acikcasi. Diger yandan serkan olayi filan kapkaranlik hakikaten.. yalniz telefonu kapatmam lazim filan durumu onemli degil ,telegolde israrla ve salak gibi sorular soruyorlar ,sirf 3 kere "siz boyle sakalar yapar misiniz , ahmet bulut bole sakalari kime yapar" vs vs . yani adam da yemis bi nane pisman olmus , ahmet buluttan da yemis fircayi ,ortakliktan atilacak belli , kapatmak istiyor ... o duruma dusen oyle yapar ama ben bir anlasma , oturup Kagan kotu oynasin da fb ye gitsin gibi bir durum gormuyorum .. Gorsem sevinerek solerim ama yok yani... Diger yandan emenikenin durumu cok farkli.

Kaan sana da sunu soliyim , soylediklerin dogru ama bu seviyedeki insanlarin hata luksu yok denecek kadar az. Emre de , o menejer de , Kagan da bu islere ucundan bile girmeyecekler , yafta yapistirilmaya musait konular bunlar ,Cordoba bir uzun top atti diye 90+3 te sikeci ilan edilip kovuldu adeta , Korcan bir gol yedi ts lilerin demedigi kalmadi , keza bizim leo franco ... hakemler , federasyon vs..

Kimse hata yapmasin dikkat etsin , saka maka bulasmasin bu islere olur biter

Yazdıklarımda zaten bunları savunan bir taraf yok, aksine basbayagı bu sistemin incelenmesi gerektigini savunuyorum. Ne Emre'nin menajerlikte parmagının bulunması, ne de Turkiyedeki menajerlerin amatorlukleri ve kalitesizlikleri kabul edilebilir degil. Ancak bu baska, Fenerbahce'yi ya da Emre'yi sike yapmakla suclamak baska. Hatadan evvel duzeltilmesi gereken ise toplumsal olarak vazgecemedigimiz hobimiz ve eglencemiz komploculuk - zira hata olmayan yerde bile hata bulabiliyoruz bir sekilde.

Ama burada edilmemesi gereken laflarin edildigi gercegi var. O sozlerin yazilmamasi , hadi yazildi ise sizmamasi lazimdi. Ne sekilde sizarsa sizsin , hos olmadi. Boyle seylere prim vermeyeceksin o seviyelerde isen. Bu hic yoktan turetilen bir konu degil. Ben de bir sike olmadigini dusunuyorum ama bunu 80 milyona anlatamazsin , dolayisiyla bunlar hic olmayacak. O zaman sorun da kalmaz. Emenike cikacak oynayacak , Korcan yumurtlayacak mac olarak sampiyonluk macini bulmicak. Kasit var ya da yok , bunlar konusulur , sen izin vermiceksin konusulmasina. 2 metre ofsayt i yanlis kaldirmicaksin , fb icin demiyorum her takima ayni. Buralarda bu tip , sekli ne olursa olsun , hatalar tolare edilmez.

Eğer Kağan istemezse bu olayı ne başkan duyardı ne de basın.Peki Kağan kardeşimiz bunu malum maçtan neden 20gün sonra ortaya çıkarmış?Olay şakaysa hiç ortaya çıkarmazsın, ama gerçekse güvenirsin bişiler beklersin, baktın olmuyo transferden ses yok ortaya çıkarırsın, ama arkasında duramaz birkaç tepki sonra saçma sapan bir açıklama yaparsın.Durum bence aynen bu.Ama gel gör ki göstermelik tepkilerden başka herhangi bir adım yok.

Baris ogren artik sunu ya , defalarca kelimesi gecti , blackberry messenger . Blueshut filan yazmissin . Kisisel ricamdir.

olur sen iste yeterki:) blackberry den niye attılar mesajı sence? sacma sapan sorular soruyor diyorsunda. karakolda sorgulama odasındada aynısını yapıyorlar. adam bir anda dökülüyor:) sucluluk psikolojisini iyi ögrenmelisin. bir insanın sesi okadar uzun süre titremez. sucunun acıga cıktıgının kanıtıdır bu..

fb nin bu ligde şike yaptığının kanıtı şampiyonluğu zaten mesaj olayı ortaya çıkınca fb küme mi düşürülecekmiş. fb nin şampiyonlularına bakın hakemsiz kazanmadığı şampiyonluk mu var. bu ligde ne zaman fb şampiyon olursa bu söylentiler çıkıyo ama birileri fb yi her zaman koruduğu için bunlar araştırılmıyo. aziz yıldırım geçen gün spor yorumcularını tehdit etti bunlar gidecek dedi azize bu gücü nereden buluyo ya da bunları açık açık söyleyebilen bu baskıyı kurabilen adam hakkında niye soruşturma açılmıyo bu adam federasyonu da böyle tehdit edemediğini kanıtlayacak belge mi var elin de soruşturulmuyo. 4 5 sene önce fb stadında lig tv canlı yayın kabloları koparılmıştı olay ört bas edildi yayın aracının kablolarını taraftar kesemez yukardan birileri yaptırttı. yurt dışında yayıncı kuruluşa yapılan eylemler de olay kimin stadında ise direk olarak ev sahibi takım küme düşürülür bizde böyle bir kural var mı bilmiyorum ki bizde de fifa ve uefa kuralları geçerli olduğu için büyük bir ihtimal var fb ye bir yaptırım uygulanmadı çünkü lig tv fb 2.lige düşerse dekoder satamıyacak. işi yapanlar da bunu bildiği için lig tv ye bir tehdit için bu eylemi gerçekleştirmişlerdir. kısaca fb küme düşürülmek ya da şampiyonluğu elinden alınmak istense zaten bu yapılır. biz burda konuştuğumuzla kalıyoruz

Üst Alt