Fenerbahçe Derbisinde İlk 11 Tercihleriniz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Derbisinde İlk 11 Tercihleriniz?

Neden herkes yumuşak bir orta saha düşünüyor ki sistem çok basit Fener zaten kapanan veya alan daraltması yapan takımlara karşı çok az gol ve pozisyon buluyor Ahmet - Marcao ikilisi yapıp Donk'u önlerinde oynatmalıyız diğer türlü Ömer - Seri tüm hava toplarını rakibe verir ileriye de Onyekuru, Feghouli ve Adem'i serbest oynatmalıyız. Ellerinde Kruse hariç bir tane yaratıcı topçuları yok ki öyle olunca da Kruse da etkisiz kalıyor kendi sahamızda rakibe adım attırmamalıyız ama topu da rakip de bırakmalıyız.

Takim olarak Topun arkasına geçip feneri kontra atak ile vurmaliyiz. Bu sene en büyük zaafları. Burada Onyekuru'ya büyük iş düşüyor. Sabırlı olup sakinligimizi korursak puan yada puanlarla dönebiliriz diye UMUT EDİYORUM..

Başta Henry ve Adem olmak üzere, hücumcularımızın Serdar ve partneri(?) ni birebir yakaladıklarını düşünüyorum, bizimkiler topu kontrol edebildikleri her pozisyonda rakip oyuncunun kartlık harekette bulunmaları yüksek ihtimaldir...

bu taktik tam bir anadolu takim taktigidir, kadiköy'e 1 puan icin giden eli bos döner.
Bence tam tersi o dönem eskidendi kadro kalitesi olarak eksikler 1 puan yetiyorsa bizimkiler alır hoca 3 puan istiyorsa yapacağı olay basit Kruse markaja alıp Vedat'ın kaybolmasını sağlamalıyız kapacağımız toplarla da gidip golleri bulabiliriz Onyekuru, Feghouli 1'e 1 de sürprizler yapabilecek futbolcular fenerin arkası hızlı adamlara karşı daha zayıf eğer biz sürekli bastırırsak onu savuşturabilirler bence bu maç onlara göre oynamalıyız

Neden herkes yumuşak bir orta saha düşünüyor ki sistem çok basit Fener zaten kapanan veya alan daraltması yapan takımlara karşı çok az gol ve pozisyon buluyor Ahmet - Marcao ikilisi yapıp Donk'u önlerinde oynatmalıyız diğer türlü Ömer - Seri tüm hava toplarını rakibe verir ileriye de Onyekuru, Feghouli ve Adem'i serbest oynatmalıyız. Ellerinde Kruse hariç bir tane yaratıcı topçuları yok ki öyle olunca da Kruse da etkisiz kalıyor kendi sahamızda rakibe adım attırmamalıyız ama topu da rakip de bırakmalıyız.
Dediğine göre kimi keseceksin Ömer'i mi Emre'yi mi

Dediğine göre kimi keseceksin Ömer'i mi Emre'yi mi onyekuru mu
Kesilecekse Emre Akbaba kesilebilir o da dirençli olması adına Donk - Ömer yapıp Emre'yi sonradan da dahil edebiliriz Onyekuru ve Ömer kesilmez dikine alıp giden veya temastan kaçmayan adamlar lazım bize olabildiğince hız ve temas gerekiyor kaptığımız toplarda direk rakip kaleye yüzü dönük hücum oyuncuları olmalı o da Onyekuru, Ömer, Feghouli diyebiliriz

Genel olarak kadrolar guzel merak ediyorum hazir bir Andone olsaydi sagda Feg kadar oynayamaz miydi bu macta bize mumkun oldugunca yirtici adamlar lazim

Hoca Selçuk veya Belhanda'dan birini oynatır zaten Seri de var. Orta saha pert iken zaten kazanamadığımız bir dep bilmiyorum umarım onlardan biri çıkmaz da çıkarsa şansımız epey azalır gerisi tahmin edilebilir zaten. İyilesirse Saracchi, forvet de Adem zaten.

Benim şahsi 11’im;

Muslera

Mariano - Donk - Marcao - Linnes

Feghouli - Seri - Ömer - Emre

Adem - Onyekuru​

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

66865.jpg

Yedekler ; Linnes - Taylan - Belhanda - Sekidika - Onyekuru - Falcao

Maça dirençli bir kadro ile çıkmalıyız Konya maçı kadrosuna çok benziyor işte Lemina olmayacak. 2. yarı Onyekuru ve Falcao yorulmuş Fb defansına karşı sahaya sürülür maçın durumuna göre Taylan veya Belhanda hamlesi olabilir merkeze.

Fenerin bizim sahamizda aldığı galibiyetlere bakın ful defansif kadrolar geriye gömülme ve rastgele 1-2 pozisyonda golü bulup yatma. Biz bu maça defansif cikmaliyiz sekidika ve onyekuru ile kontra atak taktiği ile sonuca varmalıyiz. Bi de biz kullanalim şu salak taktiği.

Üst Alt