Fenerbahçe: "İspanyol polisleri sebepsiz şekilde taraftarlarımızı dövdü" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe: "İspanyol polisleri sebepsiz şekilde taraftarlarımızı dövdü"

munferit bir olay gibi duruyor muhtemelen polis oraya cikma diye uyardi bu da dinlemedi diger polisler degil bir tanesi basliyor vurmaya

Taşkın bir ortadoğulu topluluk olduğumuz için değil yani? Tarihte ispanyollarla, onları acıları olacak şekilde öpecek bir ilişkimiz olmadı. bir kaç kez lejyonlarını falan yendik. Onun dışında bir kaç kez bizi öptüler. Osmanlıların daha çok ilişki içerisinde olduğu ülke Portekizlerdi ki onlar da bizi hint okyanusunda kötü öptüler. Hem de kanuni döneminde. Nasıl bir öpücükse, yüce Sultan Süleyman Hindistan'ı kolonileştirme sevdasından vazgeçip bir daha hint denizine açılmadı bile.

Sen ne anlatiyorsun yahu kimin tarafindasin ayrica

Alman,Ingiliz,italyan,ingiliz vs vs hepsi ayni zihniyetin sonucu

Türkleri sevmezler.

Fransa da ingiltere de italya da galatasaray taraftarina da saldirildi bir cok macta

Ayrica taskin bir ortadogulu falan degiliz sen oyleysen bilmem senin sorunun o

Taskin olanlar anadolunun kapisina dayanip coluk cocuk demeden olduren kadinlarimiza saldiran bu topraklara goz diken somurgeci zihniyettir

Sen ne anlatiyorsun yahu kimin tarafindasin ayrica

Alman,Ingiliz,italyan,ingiliz vs vs hepsi ayni zihniyetin sonucu

Türkleri sevmezler.

Fransa da ingiltere de italya da galatasaray taraftarina da saldirildi bir cok macta

Fenerbahçe tarafında olmadığım kesin.

Ayrıca bu bağnaz bakış açısını da doğru bulmam mümkün değil. Onlar bize düşmansa bizim de onlara düşman olduğumuz anlamına gelir. O halde onlar buraya geldiğinde eminim biz de onlara aynı muameleyi yapıyoruzdur.

Ve ben bunlara katılmıyorum. Ben insanlara ırk tabanlı bakmam. İyi insan Ermeni-Kötü insan Türk kısmında düşünmeden ermeni insanla dost olmayı tercih ederim. Kökten dinci, kökten ırkçı bakış açılarını doğru bulmuyorum.

Avrupalıların Türkleri sevmediği iddiası yanlış. Ki zaten benim kız arkadaşım da İspanyol. Benim kimseyle bir problemim yok. Kimsenin de benimle olmadı daha önce.

Unutmadan: Avrupa'da Türklerle en az sorunu olan, Türkleri en çok seven yine İspanyollardır.
Mesela koruyamadığımız havasahamızı onlar koruyor

Bu takım mağdurum diye ağlamaya devam ettiği sürece hiçbir kulvarda başarılı olamaz hep mi magdursunuz taraftarı da buna inanıyor ilginç olanı bu takımın başarısız oluyorsa başarısizligin sebepleri üzerinde duracaksın mağdur edebiyatıyla taraftarı uyutuyorlar taraftar da uyuyor.

Fenerbahçe tarafında olmadığım kesin.

Ayrıca bu bağnaz bakış açısını da doğru bulmam mümkün değil. Onlar bize düşmansa bizim de onlara düşman olduğumuz anlamına gelir. O halde onlar buraya geldiğinde eminim biz de onlara aynı muameleyi yapıyoruzdur.

ki ben bunlara katılmıyorum. Ben insanlara ırk tabanlı bakmam. İyi insan Ermeni-Kötü insan Türk kısmında düşünmeden ermeni insanla dost olmayı tercih ederim. Kökten dinci, kökten ırkçı bakış açılarını doğru bulmuyorum.

Avrupalıların Türkleri sevmediği iddiası yanlış. Ki zaten benim kız arkadaşım da İspanyol. Benim kimseyle bir problemim yok. Kimsenin de benimle olmadı daha önce.

Genel kanidan bahsediyorum ben tabiki bizde ki gibi binbir cesit insan var heryerde boyledir

fb umrumda degil avrupada ki bircok macta tribunde ya da disinda turklere asagilama ve saldirilar oldu

Bana gelip kendini ucuz ortadogulu gibi gorup somurgeci ve irkci ispanyollari sirin gostermen senin problemin uzuldum senin adina acikcasi

Bu asagilik psikolojisidir.Kendini bu durumdan kurtar derim iyi bisey degil.

Cok sevdigin ispanyanin tarihi somurge ve irklari katletmekle gecmis ben demiyorum tarih ortada

Genel kanidan bahsediyorum ben tabiki bizde ki gibi binbir cesit insan var heryerde boyledir

fb umrumda degil avrupada ki bircok macta tribunde ya da disinda turklere asagilama ve saldirilar oldu

Bana gelip kendini ucuz ortadogulu gibi gorup somurgeci ve irkci ispanyollari sirin gostermen senin problemin uzuldum senin adina acikcasi

Bu asagilik psikolojisidir.Kendini bu durumdan kurtar derim iyi bisey degil.

Cok sevdigin ispanyanin tarihi somurge ve irklari katletmekle gecmis ben demiyorum tarih ortada

Devletlerin hepsi sömürgecidir. Vergi politikası bile başlı başına sömürüdür. Türkler'in tarihleri de tıpkı Rusların, Çinlilerin, Yunanların, Romalıların, Japonların, Amerikalıların, İspanyolların, Fransızların, İngilizlerin tarihi gibi sömürge ve ölüm doludur. Tarihte katliam yapmayan bir ırkın günümüze gelme olanağı yok. Bir ülkenin kurulması bile başlı başına katliam gerektiren bir aksiyondur.

Şu da var, tarihte yaşam tarzı barbarlık üzerine idi. Bu yüzden toplumlar hayatta kalmak için birbirlerini katletmişti. Demek istediğim şey, yaşam tarzı farklılığı. Yani geçmişte Osmanlı padişahlarının birbirlerini katletmesi gibi. Çünkü düzen o şekildeydi. Günümüzde ise bu değişti, şimdi sandığa gidiyoruz yönetici seçmek için. Dünya hayatı değişti ve biz de ona ayak uydurduk. Geçmişte atalarımızın birbirlerini katlettiği insanlar değiliz artık. Yani katliamı yapan İspanyollar şuan ölüler, günümüzde yaşayan İspanyolların ise senden benden hiç bir farkı yok.

Bu kavramı iyi okuyup ayırt etmek lazım. Olaylara salt tarih çerçevesinden bakarsan yanlış muhakeme yaparsın ve sağlıklı kararlar alamazsın.

Madrid deplasmaninda bizim tribunde ispanyol polisiyle catismisti.
Ispanyol polisinin nam'i var avrupada,cok pisler

Üst Alt