Fenerbahçe: "İspanyol polisleri sebepsiz şekilde taraftarlarımızı dövdü" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe: "İspanyol polisleri sebepsiz şekilde taraftarlarımızı dövdü"

5 bin km yol yapıp, o kadar masrafa girip üstüne dayak yemek (hem saha içi hem tribün) insanın canını çok sıkar ulan
Paranla rezil olmanın ötesi bu dayak yiyorsun lan kafasına kafasına vurmuşlar adamın bir de

Oradakiler için;
Meral momy nin deyimiyle tarih yazmaya gidip tarih oldular

Fb taraftarı diye demiyorum bizim Türk milleti medineyetten uzak olduğu için alışkın değiller gerçi ırkçılıkta olabilir. Her türlü şiddet kötü birşey. Yapılmasını doğru bulmuyorum.

Ispanyol polisi genelde yabanci taraftarlari dövmeyi seviyor.

Biraz taşkınlık yapan turistleri de çok dövüyorlar. En fazla bir kere uyarıyor sonra şiddetli şekilde girişiyorlar. Düzenin aksaması durumunda kendi vatandaşlarına da acımasızlar. Yoksa polisin şiddeti ya da onu ne için uyguladığı önemli değil.

Bir şey yanlışsa yanlıştır. Ama bunu sırf "Biz Türk olduğumuz için" diye yorumlamak temelden yanlış olur. Zira bu ülke polis şiddetinden dolayı her zaman eleştirilerin hedefi olmuştur. Karşısındakine ırk ayrımı yapmadan şiddet uyguluyorlar.

Bunlar gay, kadın, turist, taraftar, ingiliz, fransız ya da amerikan gibi kavramlara bakmadan herkese eşit oranda şiddet uyguluyorlar. Bu yüzden Avrupa Mahkemesi, İspanya'yı polis vahşeti davasını soruşturmadığı için kınamıştı.

Bahsi geçen olay, Ghanima Julia Lopez Martinez olayı:

Fenerbahçe Cumhuriyeti len! Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüyüz len! 5 yıldız len! Fenerbahçe büyüklüğü tarif edilemez len! Kimse bizi dövemez len!

Hüüüü ispanyol polisi bizi dövdü.

Beter olun. Fenerle alakalı hiç bir şeye iyi yönden bakamıyorum. Başka bir takım taraftarları olsaydı büyük ihtimal empati kurabilirdim. Savaş mağduru olan ülkenin futbol takımının maçında, Putin diye tezahürat etmiş insanların dayak yemesine üzülecek değilim.

Üst Alt