Fenerbahçe Stadyumu'nun İsmi Atatürk Stadyumu Oluyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Stadyumu'nun İsmi Atatürk Stadyumu Oluyor!

1669315855662.png

1907 Fenerbahçe Derneği, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun isminin ‘Atatürk Stadyumu’ olması için öneride bulundu.

Ali Koç: "Stadyum ismi nasıl değişir, mevzuata göre stadyum ismi yönetim kurulunun bir karar almasıyla değişir. Biz de bunu yaparız, hiç de çekinmeyiz. Ama bu bir camia arzusu ve isteği olarak gerçekleşmesi bence her şeyden önemlidir. Biz bu talebin sonuna kadar arkasındayız."

Ali Koç: "Bizim dönemimizde, sadece 1907 Derneği'ne değil, tüm kongre üyelerine, hatta tüm camiamıza sesleniyorum; Bu arzuyu, isteği ivedilikle 100. yılımız tamamlanmadan, belki de 29 Ekim'de, 2023 yılında hayata geçirelim."

Peki Ülker ne diyormus buna?

2015 yılında Yıldız Holding ile 90.000.000 $ karşılığında 2024-2025 sezonu sonuna kadar stat ismi, reklam ve tanıtım haklarını içeren anlaşma imzalanmıştır. Bu süre içinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi ismi ile anılacaktır.

Peki Ülker ne diyormus buna?

2015 yılında Yıldız Holding ile 90.000.000 $ karşılığında 2024-2025 sezonu sonuna kadar stat ismi, reklam ve tanıtım haklarını içeren anlaşma imzalanmıştır. Bu süre içinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi ismi ile anılacaktır.
Adamlar sadece Şükrü Saraçoğlu kısmını değiştiriyor.

Ben takdir ettim çok dik bir duruş sergilemişler.
Keşke bizde yapabilsek

Uğur Dündar göreve mi başladı bunlarda? Tamamen şov, bir ara sürekli Atatürk bardağı, Atatürk bilmem nesi satan biri vardı onu hatırlattı. Ayrıca zaten hali hazırda Atatürk Olimpiyat stadı yok mu?

Bjk'nin bile gerisine düşen popülaritesini kurtarma derdindeler kulübün. Yakaladıkları çıkış bile istedikleri reytingi sağlayamadı. Gerçekten Atatürk sevgisi olsaydı bu alçaklarda Türk futbol tarihinin en karanlık döneminin mimarı olmazlardı.

Şampiyon olamayınca stadı yakan, rakibinin storesini yağmalayan, polis otosunu ters çeviren, kupayı vermemek için diretip orayı karartan, çimleri sulayan, şikeyle tescilli Cumhuriyet içinde Cumhuriyet kuran kulübün nesi Atatürk'ün izindeymiş pardon da... Bunların tekrar yaşanacağı bir ihtimalde ben Atatürk adının geçmesine bile katlanamam. Atatürk hem siyasi hem de kulüp üstüdür. Olcan Adın gibi de yani sevmeyenle ahbaplık bile etmeyecek boyutta bırak inceyi kalın çizgileri olan da biriyimdir ama bunu samimi bulamadım. Bulmuş olsaydım, en önde takdir edenlerden olurdum. İsmi yaşatmak yetmez, layık olmak da gerekir ilkelerine...

Üst Alt