Fenerbahçe Stadyumu'nun İsmi Atatürk Stadyumu Oluyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Stadyumu'nun İsmi Atatürk Stadyumu Oluyor!

Ben aldıkları kararı desteklemiyorum. Ayrıca Atatürk isminin her onune gelen binaya yola verilmeside çok saçma ve engellenmeside gerekir. Kanunlar ne der bilemiyorum. Ama günümüzde başı sıkışan Atatürk ismini öne atarak birşeyler değiştirmeye çalışması cidden çok itici

Ben aldıkları kararı desteklemiyorum. Ayrıca Atatürk isminin her onune gelen binaya yola verilmeside çok saçma ve engellenmeside gerekir. Kanunlar ne der bilemiyorum. Ama günümüzde başı sıkışan Atatürk ismini öne atarak birşeyler değiştirmeye çalışması cidden çok itici
O olay öyle değil. Bir ismin bir yerlere verilmesinin çok fazla önemi var. Her yerden silersen azalarak biter ve unutulur gider 20-30 sene içerisinde. Hayatın her yerinde görmek, maruz kalmak ile kalıcı oluyor bu devirde.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Ülker Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın adının 29 Ekim 2023'te Ülker Fenerbahçe Atatürk Stadı olarak değiştirme kararı aldı.

Stadın şu an ismini taşıyan kişi olan dönemin Başbakanı Şükrü Saraçoğlu, Cumhuriyet tarihinin tartışılan yasalarından biri olan varlık vergisini 9 Kasım 1942'de TBMM'ye getirdi. Yasa, 12 Kasım 1942'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Şükrü Saraçoğlu gibi Fenerbahçe'de başkanlık yapan ve İttihat Terakki Cemiyeti'nin kurucu liderlerinden Doktor Nâzım, 1926 yılında Mustafa Kemal’in çıktığı yurt gezilerinden birinde gelen istihbarata göre; Mutafa Kemal Paşa’ya suikast tertibi içindeydi.

Fenerbahçe'nin eski başkanı Doktor Nazım, Ali Çetinkaya’nın idare ettiği İstiklal Mahkemesi’nin huzuruna çıkartıldı. Mustafa Kemal Atatürk'ü öldürmeye teşebbüsten ve vatana ihanetten idama mahkum edildi.
[@ClubRegista]

Güzel hikaye hükumet değişirse sizofren fenerlilerin olustuğu ekip futbolu esir alacak.
Değişmezse zaten bu sene sampiyonluk kaçarsa temmuz gibi arazi olacaklarından stadın adını rte stadyumu yaparlar.

Ya senin en Atatürkçü bizizlerinden gına geldi yemin ederim. Tarihinde Atatürk'e suikast var, vatana ihanetten asılmış başkanın var. Sizi geçemeyeceğimiz tek alan da bu olsa gerek. Üzerine de yersek tüm bunlara rağmen Atatürk bide febeliydi. He canım he...
Yöneticilerinin her yerde papağan gibi tekrarladığı en çok bizizleri, yine bir kesimin hala sürdürmeye çalıştığı din sömürüsünden tamamen farksız bir durum.
Tüm bunlardan da bağımsız olarak, keşke her stat isminde Atatürk bulunsa. Yapılabiliniyorsa yapılması, kimsenin de diğer camiaları bu ezikler gibi irrite etmeyip, tek başına Ata'yı sahiplenmemesi gereken bir durum.

Biz yapacak olsak aynı şeyi söylerim, tamamen şov amaçlı bir hareket. Atatürkçü olduğunu belirtmek için stada isim vermekten çok daha elle tutulur şeyler yapılır. Çık konuş bakalım ülkede siyasetin spora doğrudan etki etmesinden, siyasi bağlantısı olanların federasyonda en üst kademelere yerleştirilmesinden. Yemez.

Üst Alt