Fenerbahçe'de Kara Para Aklama ve Yolsuzluk Skandalı! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'de Kara Para Aklama ve Yolsuzluk Skandalı!

refik in anlattiklari dogru . o yuzden bu anlattiginiz kadar kolay degil . siz klupte bu ise giren KISILERIN haksiz sekilde bir parayi nasil alabilecegini anlatiyorsunuz , benim canta ornegim gibi .. cantanin da takibi yok

refik in dedigini cozemezlerse kitabina uyduramazlar . ornegin bu operasyondaki rakam 1 milyon euro degil de 10 milyon euro olsaydi ,bolunun hali hazirda kasasinin buna uygun olmadigini dusundururdu

simdi ise bolunun ben 1 milyon euro odeyemeyecegini dusunmuyorum , odemesinin mantiksizligina is gelince ,burada durum degisiyor

"odeyemez bunu nereden buldu" baska sey , "parasi zaten toplamda 1 milyon 100 bin euro kasada , hepsini bu kaleciye mi verecekler ne sacma" konusu baska sey

o zaman su sekilde sorayim

bolunun 1 milyon odeyecek parasi var midir bir transfere ?

normal sartlarda ? bence o kadar para hile hurda isi olmasa da vardir klupte

soru o değil soru şu

bolu bu sene nereden ne kadar gelir elde etti ve bu sene nereden ne kadar gider yaptı

örn: sponsor + tv gelirleri = 2 milyon avro ise

tüm giderler 1.7 milyonsa bu transfer nasıl yapıldı

tutup da bana yine çanta muhabbeti yapma

ha eğer toplam gider 500 bin ise ve kulüp 1.5 milyon kar ettiyse isterse transfer ettiği adamla 1 aylık sözleşme yapar

asıl burda hukuksuzluk yok

soru o değil soru şu

bolu bu sene nereden ne kadar gelir elde etti ve bu sene nereden ne kadar gider yaptı

örn: sponsor + tv gelirleri = 2 milyon avro ise

tüm giderler 1.7 milyonsa bu transfer nasıl yapıldı

tutup da bana yine çanta muhabbeti yapma

ha eğer toplam gider 500 bin ise ve kulüp 1.5 milyon kar ettiyse isterse transfer ettiği adamla 1 aylık sözleşme yapar

asıl burda hukuksuzluk yok

ayni seyi soyluyormusuz ,simdi anladim

ben de onu diyorum , bolunun parasi varsa ve sacma da olsa bu sekilde harciyorsa ,bir baska deyisle yayin geliri ,hasilat su bu ,varsa bu parasi tamam harcar

yalniz diger yandan paranin olmasi ne demek , klup bilancosunun aktif olmasi ise , hangi klup arti bakiyede ki ?

yani gidip bir bankadan 1 milyon kredi alip oyuncu alsa bu usulsuzluk mudur ki ? biz batak halimizde tonla transferler yaptik senelerce

klupler zaten borc harc ile takiliyorlar

Arkadaşlar sırf meraktan soruyorum bizim Bruma'yı yabancı oyuncu kontenjanı açmak için antepe kiralamamızda şike değilde transfer hilesi değilmiydi zamanında ? Aziz yıldırım sizinde dediğiniz gibi şike konusunda master yapmış adam bununda bir açıklamasını düşünmüştür boşuna kafa yormayalım.

Arkadaşlar sırf meraktan soruyorum bizim Bruma'yı yabancı oyuncu kontenjanı açmak için antepe kiralamamızda şike değilde transfer hilesi değilmiydi zamanında ? Aziz yıldırım sizinde dediğiniz gibi şike konusunda master yapmış adam bununda bir açıklamasını düşünmüştür boşuna kafa yormayalım.
Bu ne biçim mesaj yahu ne anlatıyorsun sen araya şike kelimesini katarak neyi planliyorsun ne alaka bir kere. Ayrıca Antep'e kiralama olayında maddi bir olay dönmedi.
O olaydan 2 sene önce aynı işi Beşiktaş yapmak istediğinde hayhay diyen tff Bruma için sozlesmesini fesih etmen gerekiyor dedi.

Burada sadece olay etik mi tartışılır hile vs işlerle alakası yok

Açıkçası ben sorun görmüyorum.Adamların parası,ne isterlerse yaparlar.Burada asıl sorun UEFA. Bu FFP filan çok saçma.İsteyen istediği kadar harcasın,batarlarsa da batsınlar.Kongre üyelerinin iplemediğini UEFA neden ipliyor?

Bu ne biçim mesaj yahu ne anlatıyorsun sen araya şike kelimesini katarak neyi planliyorsun ne alaka bir kere. Ayrıca Antep'e kiralama olayında maddi bir olay dönmedi.
O olaydan 2 sene önce aynı işi Beşiktaş yapmak istediğinde hayhay diyen tff Bruma için sozlesmesini fesih etmen gerekiyor dedi.

Bu olay ozelinde soylemiyorum ama dunyada her klup kirli islere girmekle suclanabilir de kendi takimimiz asla girmez diye bir kural mi var ?

yarin bjk veya fb sampiyonlar liginde rakibi ile dostane 5 dk top cevirse ve gruptaki diger iki takimin maci bitmis ve bu skorlarla eleniyor olsalar laf eder miyiz etmez miyiz

ama bunu biz yaptigimizda gundeme getiren fb de olsa kendi taraftarimiz da olsa hemen aaauow

taraftarligin birinci kosulu ve mecburiyeti oncelikle olaylara renkli gozlugu cikarip objektif bakabilmektir

bruma olayi sike degildir ama yabanci limitini delmek icin bir etik disi operasyondur ve sonuna kadar eminim biz yaptigimizdaki bizim forumdaki yorumlar aynisini fb yapsa birebir ayni olmazdi

Bu olay ozelinde soylemiyorum ama dunyada her klup kirli islere girmekle suclanabilir de kendi takimimiz asla girmez diye bir kural mi var ?

yarin bjk veya fb sampiyonlar liginde rakibi ile dostane 5 dk top cevirse ve gruptaki diger iki takimin maci bitmis ve bu skorlarla eleniyor olsalar laf eder miyiz etmez miyiz

ama bunu biz yaptigimizda gundeme getiren fb de olsa kendi taraftarimiz da olsa hemen aaauow

taraftarligin birinci kosulu ve mecburiyeti oncelikle olaylara renkli gozlugu cikarip objektif bakabilmektir

bruma olayi sike degildir ama yabanci limitini delmek icin bir etik disi operasyondur ve sonuna kadar eminim biz yaptigimizdaki bizim forumdaki yorumlar aynisini fb yapsa birebir ayni olmazdi

Sürekli farklı bir argüman üretip olayı sulandırmaya calismada üstüne yok.

Kim 5 dakika 10 dakika top ceviriyorsa cevirsin iki takım istediğini aldığı sürece kimi bağlar bu. Banane kimin ne yorum yaptığından küme düşme Mete oynayan takımlarda birine 1 puan yettiği durumda oha adamlara bak karaktersizler 1 puana yetiyor diyor muyuz? Diyorsan zaten bu senin problemin. Veya derbilerde iki takımın beraberliğe yattığı olmadı mı oo şike gözüyle mi baktin.

Her olay kendine göre yorumlanmali, yorumlanmak zorunda.

hukuk olmadan kimse ceza veremez. hukuki bir yanlis goremiyorum ben acikcasi ya da kaniti yok bunun. ha etik olarak begenmeyebilirsiniz bende begenmiyorum.

Ne demek bu ne biçim mesaj ? Maddi bi olay dönmediğini nerden biliyorsun Antep hayır içinmi 6 ay sakat bir futbolcuyu kiraladığını düşünüyosun ? Şike değil ama hile dedim. Yabancı kontenjanından yer açmak için bizde bu olaya benzer bi hile yaptık. Bu adamların yaptığı nasıl etik değilse bizim yaptığımızda zamanında etik değildi bu kadar basit.

Üst Alt