Fenerbahçe'nin Borcu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'nin Borcu

BaY-FB

Son Dakika Duyum ve Haberler (Konu Dışı Mesajlara "2 Gün" Forum Düzeni Cezası Verilecektir)
bos.gif

Denizli de tiyatro izledik gs şampiyon yapildi
Bursada siyaset karışti bursa şampiyon oldu
3 temmuz ve sonrasi siyaset sporu ele geçirdi gs şampiyon yapildi
12 mayis siyaset karısti gs sampiyon yapildi
4 nisan bize kursun sıktılar gsyi sampiyon yaptilar
Sonrasinda gs ve bjk şampiyonluklari oldu hepsinde biz dograndık diğer takımlar siyasi güc tarafindan kollandi.

Bu sezon bunlari unutup şampiyon olacağımıza inanan varsa saftır.Bunları görüp ts olacağına gs olsun demek saflığın ağababasıdır.Zaten oynanan tiyatrolar gs icin anlayın artik
bos.gif

Bir soru daha sorucam. UEFA AŞ'nin borcuna mı bakıyor toplam borca mı? Ayrıca bütün bu borcun UEFA nezdinde cezası net midir?
Bak farklı zamanlarda ve farklı yerlerde yazdıklarımdan az önce bulabildiklerim;

Soruna gelince uefa buna bakmıyor yani konsolide borca bakmaz zaten futbol ekonomisiyle ve imzalanan ffp anlaşması çerçevesinde. Yani orada bakılan sürdürülebilirlik yani kar-zarar. Mevcut borç kapsam dışında. Takdir edersin ki TFF ve UEFA futbola o da belirli limitler dahilinde bakıyor.

Halbuki bu toplam borçta Basketbol şubesinden okullara, gayrimenkul kredilerinden servis ücretlerine, kürekten yelkene kadar her şey var. Faiz sarmalının esas sebebi de bu. Sen fb tvde 200 kişi çalıştırır kablolu tvye dünya paralar ödersen babayı yersin.

renktaş yalnız sen daha iyi bilirsin ama 0.2 den 4.1'e çıkmak kötü yönetmek ama 4.1'in yükümlülükleriyle normal yönetmek ve hala yarışmaya çalışmak 5.9 bence ,sonuçta hiç bir şey yapmasa bile 4.1'den sonrası lineer artan bir borç olmak zorunda

Bizim borcumuz ne kadar arkadaşlar
Görmedim üstat tam o sırada tevafuk başlığı açıyordum :)

Maalesef net rakam yok ama 1.5 milyar civarı net.
Belli üstat az önce yazıyordum boldladığım kısmında tarihine kadar yazdım ki divanda canlı verdik özhan canaydın salonunda statta ben o gün hususi aşağı indim workintonla alakalı bulunabiliyorsun salona giremedim ama içerden takip edebildik;

Bizim elimizde 2019 Üçüncü Çeyrek verileri var. Ve bunlar Galatasaray Spor Kulübünün net borcu yani konsolide bağlı ortaklıkların alacak-borç farkı. Buna göre 18 Araık 2019'da ikindi vakti canlı yayında divanda izlediğimiz gibi açıklandı... Şöyle ki; 30 Eylül 2019 yani üçüncü çeyrek sonu itibariyle denetlenmiş, net konsolide borcumuz (iletişim aş, sportif aş, mağazacılık aş, dernek, gayrimenkul aş hepsi) 1.569.000.000 TL'dir...

renktaş yalnız sen daha iyi bilirsin ama 0.2 den 4.1'e çıkmak kötü yönetmek ama 4.1'in yükümlülükleriyle normal yönetmek ve hala yarışmaya çalışmak 5.9 bence ,sonuçta hiç bir şey yapmasa bile 4.1'den sonrası lineer artan bir borç olmak zorunda
Doğru ama 20 senede adam olgun peker, şu bu, teşvik şike baya bir uğraştı ve en azından kupalar aldı birçok branşta euroleaguein fiba nezdinde bir hükmü olmasa da sonuçta en büyük başarısı balkan kupası olan bir camiaya unutulmaz şeyler olarak gelir bunlar... Ali Koç da o da yok...

Doğru ama 20 senede adam olgun peker, şu bu, teşvik şike baya bir uğraştı ve en azından kupalar aldı birçok branşta euroleaguein fiba nezdinde bir hükmü olmasa da sonuçta en büyük başarısı balkan kupası olan bir camiaya unutulmaz şeyler olarak gelir bunlar... Ali Koç da o da yok...

orası öyle 20 senede iyi başarılar aldı ve 1-2 sezon dışında hep yarışan takım olduğu için sürekli borç arttı ama ali koç en mükemmeli yönetse bile borçları azalmayacaktı anca cebinden 4.1'i verip 20 senede geri faizsiz alırım mantığını yapması lazımdı o da yasak uefa yüzünden onu da yapamadı

fenerin kurtulması imkansız bence bu borçtan 30 sene üst üste ŞL'ye gidip 35 milyon eurodan fazla maaş vermezlerse anca kapanır bu borçları

Bu borcun oluşmasında ve artmasında büyük sebeplerden biride basketbol-voleybol bütçeleridir. Adamlar her sezon başarı ne olursa olsun 30 milyon euroya yakın buralardan zarar ediyorlar. Aysal zamanında bizimde borçları o kadar başarıya rağmen borçların azalmayıp artmasında o zamanlar özellikle basketbol şubesine 15-20 milyon euro yatırmamızdır. 3 senede sırf oradan 50 milyon euro zarar ettik. Cengiz yönetiminin en doğru hamlelerinden biri bence budur amatörlerde kazandığın kadar harcayacaksın fazlası olmaz çünkü orada başarılı olsan bile gelir elde edemiyorsun.

orası öyle 20 senede iyi başarılar aldı ve 1-2 sezon dışında hep yarışan takım olduğu için sürekli borç arttı ama ali koç en mükemmeli yönetse bile borçları azalmayacaktı anca cebinden 4.1'i verip 20 senede geri faizsiz alırım mantığını yapması lazımdı o da yasak uefa yüzünden onu da yapamadı

fenerin kurtulması imkansız bence bu borçtan 30 sene üst üste ŞL'ye gidip 35 milyon eurodan fazla maaş vermezlerse anca kapanır bu borçları
3 sene önce demiştim kurtuluşu yok Öz Yeni Fenerbahçe FK geliyor ama tüm kupaları bırakarak :) Zira ayrı bir tüzel kişilik olacaklar ;)

Bu borcun oluşmasında ve artmasında büyük sebeplerden biride basketbol-voleybol bütçeleridir. Adamlar her sezon başarı ne olursa olsun 30 milyon euroya yakın buralardan zarar ediyorlar. Aysal zamanında bizimde borçları o kadar başarıya rağmen borçların azalmayıp artmasında o zamanlar özellikle basketbol şubesine 15-20 milyon euro yatırmamızdır. 3 senede sırf oradan 50 milyon euro zarar ettik.

onların 30 milyon bütçesinin yarısını karşılayan ve salon yapan bir ülker var iken bizde 5 milyon verip geri kalan 10-15'in bizden çıktığı ve kendi salonumuzun olmadığı bir senaryo vardı üstelik

3 sene önce demiştim kurtuluşu yok Öz Yeni Fenerbahçe FK geliyor ama tüm kupaları bırakarak :) Zira ayrı bir tüzel kişilik olacaklar ;)

en yakın çıkış noktaları aliağa-göztepe formülü de olabilir dediğin gibi olması da büyük olasılık :D

Ali Koç un servetini bir hayli aşmış, bundan sonra kurtarıcı diye kimi çağıracaklar acaba
Şahsi servetine 250 milyon dolar diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam o da takribi 220 milyon euro yapsa zaten 150 milyon euro verdi. Sponsorluklar hariç hadi onu verecekti holding diyelim nereden baksan 80 milyon eurosu filan kaldı Ali Koç'un?

Kıraçların, Gönüllerin ya da Rahmi Koç ile Ömer Koç'un ya da 4.nesillerin paralarını Fenerbahçeye kaptıracağını düşünen var mı? Ya da holdingin parasını :) Ki Kıraçlar galatasaraylı. Babayı yedi ha kalan 80 milyonu da harcasa fakir mi olur olmaz.

Zira 30 sene daha yaşasa her sene kar payı var adamın hissesi oranında oturduğu yerden hiç uğraşmazsa yeniden toparlar o paranın fazlasını ama adam sıfırı çekecek bu bile ibretlik bir vaka :)

Üst Alt