Fernando Muslera Galatasaray'da! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fernando Muslera Galatasaray'da!

Cevap: # Fernando Muslera

24 yaşında, Avrupa'nın en gelecek vaad eden kalecilerinden biri. Tıpkı Ruffier, Stekelenburg gibi üst seviye bir kaleci. Yaşı itibariyle kendisinden en az 10 sene maksimum performans alınır.

Fena kaleci değil ama Ruffier'i açık ara tercih ederim Muslera'ya. Fiziği bana zayıf geliyor. genel algı biraz yeteneğinin üzerinde yani overvalue durumunda. İsaksson'dan iyidir ama çok iyi bir kaleci diyemem Muslera'ya.

2003-2004 falandı herhalde Boruc Legia takımından Milli takıma seçilmeye başlamış, Dudek'in arkasında 2.kaleciliğe yukselirken Trabzonspor, Marek Saganowski'yle(bence cok iyi forvetti Trabzon için) birlikte ilgilenmeye başladı. Ama dunya futbolunu Terim kadar takip eden Ş.Güneş ve yönetim ısrarla Uruguay Milli takımının genç kalecisi S.Viera peşinde koştu. 5m euroya Villareal'e kaptırdılar halbuki salağın biriydi S.Viera sırf marka diye ugrastılar aylar boyu, Boruc'ta kiralık olarak (1m euro şatış opsiyonlu) Celtic'e gitti. S.Viera'yı kaptırınca CM-FM harikası (!) Jefferson'ı alıp getirdiler. Carini vardı zamanında gençler şampiyonasında geleğin en iyi kalecisi diye gösteriliyordu dengesizdi İnter-Murcia-S.Liege derken anlaşıldı onda da birşey yoktu.

Muslera'da 3m euroya lazio'ya geldi, derken Milli forma halusunasyonu herkesi etkiledi ve adı cok buyudu. Yine de belli vasatın ustunde.

Hani Cana'yla takasa girsek Allah derim.

Muslera mükemmel olur ama Özden gibi bir cevher varken TSL'de boşa para . Zapata , Franco , Santchis, Ufuk ,Aykut derken Muslera'yı beğenmemekte haklısınız.Özden gelecek dertler bitecek.

güven vermeyen bir kaleci, dünya kupasında izledim öyle aman aman bir kaleci değil, inanın aykuttan falan çok fazlası yok..

Harbi aptallık olur.Git ruffieri al,takımı düşmüş ucuza kapat,Cana gibi birini kaybetme,yerine alınacak orta sahaya dünyaları bayılma...

Lazio, Muslera accetta il Galatasaray Cana e due milioni come contropartita*-*Il Messaggero

Son dakika ... .İl Messaggero gazetesi Lazio'nun Gs'nin kaleci Muslera için yaptığı Lorik Cana +2 milyon avro teklifini kabul ettiğini yazdı.

iyi bir kaleci,terim gene tercihini güney amerikalı bir kaleciden yana kullandıysa taffarelde kaleci antrenörlüğünü kabul etmiş demekdir.Genç ve geleceği olan bir kaleci,zaten bu sezon herkezin unuttuğu gibi sadece ligde olacağımız için kendisinin alışmasıda zor olamyacakdır.Bu sezon takımın komple oturması için bazı radikal adımların atılması şarttı.Bana sorarsanız buffonmu gelsin yoksa musleramı deseniz ben muslera derim çünki bufon 34üne gelmiş ve bu yıl sadece ligde oynayacak bir kaleci olacak,avrupada değiliz o zaman neden buffon gelsin,muslera en azından genç ve uyum sağlayabilcek bir oyuncu,dünya kupasındada güzel işler yaptı,kalemizi buffon gibi emeklisine az kalmış bir kaleciye 2 yıl emanet edeceğimize uzun vadede 7-8 yıl en azından kalemizi koruyacak birini alalım derim.Sanırım yönetimde bunu düşünüyor.

Ayrıca cana veriliyor ise orta alana daha farklı oyuncuların düşünüldüğünüde belirtmek isterim,yabancı kontenjanın boşaltılması terimin yedek klübesinde yabancı oyuncu görmek istemediğininde belirtisidir,doğrusuda budur.Yabancı oyuncu yedekde bekleyecekse neden alınıyor?bana sorarsanız kulübede bekelyen yabancımız olmaz bizim,6 oyuncu varsa 6sıda oynar takımda terim sevmez öyle yedekde oturan yabancıyı,cananın gönderilmeside bence bu nedendn ötürü,zira selçukda geldi,arda büyük ihtimal kalacak dolayısı ile cananın forma şansı bulmasıda zor olacak bu sezon..

Ruffier yerine Muslera alınması düpedüz aptallık. Sebebi de Cana'yı para yerine saymamızdır.

bence cana gitmek istediği için böyle bir adım atılıyor,gitmek isteyenide klüp zaten kal demiyor.bence böyle bir olay olacak bu transfer.

bence cana gitmek istediği için böyle bir adım atılıyor,gitmek isteyenide klüp zaten kal demiyor.bence böyle bir olay olacak bu transfer.

Cana'yı 5-6'ya Lazio'ya satıp Ruffier'i aynı paraya alabiliriz. Aradaki 2 milyon hem cebimizde kalır hem de daha iyi bir kalecimiz olur. Mazeret değil bunlar.

ruffieri 5-6 milyona alabiliyorsan öp başına koy,roma şimdiden 7-8 milyon gibi rakamları konuşuyor,ayrıca ruffier avrupada oynayan bir kulübü tercih eder,mazeret dediğin olay bizim sezon sonundaki sıralamamızdan kaynaklanıyor dolayısı ile bu tarz oyuncuların getirilmesi hem zor hemde ikna etmekde ,misal kalström inat ediyor neden? çünki avrupada yokuz dolayısı ile mazeret mazert dediğin şey zaten boynumuzda asılı ama görmüyoruz,şukadar bu iş biter diyoruz.

Ruffier 7-8 milyondan aşşa gitmez ,iyi kaleci ama şartlar ugun değil..

Muslera ne ayak ya. Madem bu saçma taktigi uygulamak istiyoruz Atletico'ya Arda + 5 milyon € verip De Gea'yi alalim.

Gelmesin bu musluk ya:(Alın Frey´i bitsin bu çile.Kale için kumar oynama lüksümüz yok artık.

Üst Alt