Fernando Reges: "Galatasaray'a giderek geri adım attım ama çalışarak Sevilla gibi bir takıma dönmeyi başardım" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fernando Reges: "Galatasaray'a giderek geri adım attım ama çalışarak Sevilla gibi bir takıma dönmeyi başardım"

değil.

sevilla'nın istediği bir topçuyu alabilir miyiz ?
iki kulüp arasında kalan topçu sevilla yerine bizi seçer mi ?
sevilla'da oynayan ve yaşı geçmemiş bir topçuyu takımımıza getirebilir miyiz ?

bunların cevabı hayırsa kimin daha büyük olduğu bellidir.

Biz Avrupa şampiyonu olduğumuz zaman bile Galatasaray’ın en büyük efsanesi denilen FT İtalya’nın Kayserispor’u Fiorentina’yı GS’a tercih etti. Şu an hiçbir itibarımız kalmadı zaten. Türk futbolunun esamesi okunmuyor artık.

Adam zaten dönemlik konuşmuş, geçmişe bakmamış. Mevzu Galatasaray'dan ziyade Türkiye ligi. Buraya gelen buradakilere benziyor, ilk geldikleri dönem fizik kaliteleri üst düzeyken sonrasnda salmaları tesadüf olamaz.

Şu an için Sevilla daha başarılı bir kulüp. Tarih ve diğer hususlarda biz daha büyüğüz de adam ona niye baksın, şurada futbol oynayabileceği 2-3 sene kalmış. Sevilla elindeki oyuncuları satsa 300-400 m euro kazanır, biz koca yazı 1 m euro bütçeyle geçirdik.

Diğer yandan oyuncuları parayla ikna ediyoruz biz, mevzu para olmasa mal mal maaşlar ödemeyiz.

Yani ofansif tavra gerek yok, tarihimiz, geçmişimiz, taraftarımız var ama o kadar. Finansal açıdan geri kaldığın ve bu açıkları kapatamadığın sürece geride kalmaya mahkumsun.

Ha 2000 yılında Uefa ve KG birleştiği için çok zor turnuvaydı. ŞL değildi ama yarı ŞL gibiydi, Sevilla kazandığı dönemlerde Manchester ve Liverpool gibi takımları yenmiş olsa da, ne o dönemki Leeds ne de Arsenal gibi kaliteli değillerdi.

Hãlã bizi Avrupa'da iyi sananlar var demek ki daha tam olarak batmadık başkanlar o kadar uğraşmasına rağmen dev aynasında görenler var hãlã siz böyle gördükçe başarılı sonuçları rüyamızda bile göremeyiz bizim itibarlı olduğumuz dönemler bu kıytırık züper lig yüzünden değil Avrupa'da tokatçı olduğumuz içindi.

Sevilla'dan iyi tek tarafımız net maaş konusudur kemiksiz kazanıyor topçular bizde 20 yıl önce şöyle böyleydik diyorsunuz hãlã komedi Rangers maçında gördük ne durumda olduğumuzu, Avrupa takımları bile bizim için taraftarları şöyle iyi böyle iyi bu takımın çekinilen tek yönü taraftar olmuş daha konuşun siz.
Vasat bir takimiz iste yaw. Soyledigimiz zaman linc ediliyoruz, terim dusmani baskan dusmani falan ilan ediliyoruz. Vasatiz iste. Ac son 3 yilin avrupa tablosuna bak ne yaptigimizi gor. Ac transferlere bak hangi kaziklarin girdigini gor.

Insanlar destekledigi adamlar yanlis yaptigi zaman ya yanlisini savunuyor, ya da sucu baskalarina atiyorlar. Garip bir hâl aldık iyice.

Fernando cok dogru seyler soylemis. Adama kufur ediyoruz.

galatasaray'ın sevilla'dan daha düşük algılanmasının sebebi bence başarı, başarısızlık olayı değil. bizden giden, sattığımız topçuların arap takımlarına gitmesi. 30+ gol atan gomis, sneijder gibi topçu bizden sonra arap takımına gitti daha ötesi var mı? hiç iyi bir algı değil bu. şampiyonlar ligine katılıyoruz diye tercih ediyorlar sonra iş lige dönünce topçular da demek ki fazla sallamıyor. katar öncesi son durak burası adamlar bu gerçeğin farkında. fernando'da demek istemiş ki arap takımına düşmeden sevilla'ya gelebildim.

fernando bizden gidince çalıştı kendine baktı diyoruz da arda'nın galatasaray'da hali ortadaydı, atl. madrid'e gittiğinde hali ortadaydı kendi topçularımız ciddiye almıyor ki burayı yabancı alsın.

Yüzde yüz haklı. Kendimizi yok yere dev aynasında görürsek Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi başarısız takımların kendilerini dev aynasında gören taraftar güruhundan farkımız kalmaz. Nispeten daha az biat eden daha çok sorgulayan bir taraftar topluluğuyuz o sebeple altı boş şova lüzum yok.

Neye göre daha büyük yerel lig olarak mı Sevilla tr de olsa 20 puan fark atar her sene şampiyon olur Avrupa anlamında diyorsan bizim 1 kez yıllar önce kazandığımız kupayı ala ala Sevilla kupası yaptılar

MAR-LX1A cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
cok büyütüyorsunuz bunları başak emrenin 90 da topu direkten dönmese eliyordu. fener eledi zamanında . oranın yayın gelirlri vs bunları ilerletiyor .

Üst Alt