FFP Kriterleri ve Son Durum | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FFP Kriterleri ve Son Durum

Evet al sat dengesi ve kar zarar dengesi malum.

Şampiyonlar ligi gelirleri ve maaş seviyesindeki azalmalar da düşünüldüğünde 20 milyon euro zarar koşulunun sağlanması oldukça olası gözüküyor.

Sıkıntı olan nokta Nisan sonu itibarıyle al-sat dengesi için süreç bitecek ve her şey sıfırlanacak.

Ozan'ın da satışıyla birlikte yaklaşık 16 milyon euro artıdayız an itibarıyle, bu para düzgün kullanılmadığı taktirde sene sonu oyuncu almak için yine bolca adam satmamız gerekecek ve takımdaki havuz iyice daralacak.

Süreç böyle devam eder ve bedava oyuncular alamaz ya da sürekli kiralık formülüne giremezsek 2020 yazında kadro iyice daralmış olacak ve oyuncu transferi iyice zorlaşacak.

Yönetimin bu planlamayı yaptığını düşünmüyorum pek, süreç çok kötü yönetiliyor. Elde yerli stoper olarak Ahmet Çalık kaldı sadece.

Bir kac defa nobet konusunda da da bunu dile getirmistim, bazilari sezon sonu yapariz transferleri nolacak diye ama bunun mumkun olmadigini anlatmak icindi.

Simdi iyi paraya sattigimiz oyuncularin parasini sadece bu donem kapanmadan harcayabiliriz. Sezon sonu bu sifirlandigi icin o para direk borclara gider eger simdi oyuncu alamazsak. Yonetim umarim bunu dusunuyordur yoksa sonraki sezonlar icin satilacak bir oyuncu kalmayabilir, o zaman da transfer de yapamayiz ve kalite iyice duser bu gidisle.

Gelir anlamında da baya iyiyiz haberler çıkmıştı, % şu kadar artırmışız filan. Mali anlamda iyi gidiyoruz Cengiz'i transfer konusunda eleştirsekte.

Nakit akışı sağlandı iş yönetime düşüyor transfer konusunda.

Edit:
2017-18 sezonu 8 büyük ligin şampiyonları arasında, oran bazında %19 ile gelirini en çok arttıran kulüp Galatasaray oldu. (@futbolverileri)

Son düzenleme:
Fatih hoca bir onay verirse, ozan çat 12 milyon, belhanda çatt 10 milyon, serdar çat 5 milyon bunlar az paralar değil..

bize garry gibi gelecekte satabileceğimiz ucuz ama kalibresi iyi oyuncular lazım.

ffp olayını artık aştığımızı düşünüyorum

Bir de en önemli konu, bu yönetim oyuncu satmak dışında 1 yıldır ne gelir yarattı?

Tek mevzu oyuncu satmaksa biz de başkanlık yaparız.
Sattığı oyuncuların yerlerini doldurdular mı? Hayır
Herhangi bir Galatasaraylı da bu finansal sıkısıklıkta aynısını yapardı. Oyuncuları sat borcu öde uefa krizini aş. Ee devamı nerde, Galatasaray orta sıra takımı oldu şu an. Büyüklük bumudur. Hatta orta sıra takımları şu mevcut kadroyu elek ederler

Sattığı oyuncuların yerlerini doldurdular mı? Hayır
Herhangi bir Galatasaraylı da bu finansal sıkısıklıkta aynısını yapardı. Oyuncuları sat borcu öde uefa krizini aş. Ee devamı nerde, Galatasaray orta sıra takımı oldu şu an. Büyüklük bumudur. Hatta orta sıra takımları şu mevcut kadroyu elek ederler

Yerli oyuncu havuzu da daraldı, kaliteli oyuncu sayısı da azalıyor.

Düzgün oyuncu da gelmiyor.

6 ayda forvet alamayan yönetim bu dönemde bizi üstüne defanssız bıraktı bunlar transfer felan yapamaz yapsalarda son günde çöpleri dolduracaklar

Aşırı bir umutsuzluk var içimde. Gidenin yeri asla dolmuyor yerine başka delikler açılıyor. Garry gitti Onyekuru doldurur diyoruz. Arkadaş Onyekuru 6 ay oynayıp gidecek adam kiralık. Satabileceğimiz gelir elde edeceğimiz bir adam da değil.

Ozan gitse yerine yine başka adam alınmaz. Serdar'ı zaten bir anda kaybettik. Altyapıdan mucizevi bir şekilde 2-3 oyuncu gelmediği taktirde mümkünatı yok bu takımın beli doğrulmaz.

Evet al sat dengesi ve kar zarar dengesi malum.

Şampiyonlar ligi gelirleri ve maaş seviyesindeki azalmalar da düşünüldüğünde 20 milyon euro zarar koşulunun sağlanması oldukça olası gözüküyor.

Sıkıntı olan nokta Nisan sonu itibarıyle al-sat dengesi için süreç bitecek ve her şey sıfırlanacak.

Ozan'ın da satışıyla birlikte yaklaşık 16 milyon euro artıdayız an itibarıyle, bu para düzgün kullanılmadığı taktirde sene sonu oyuncu almak için yine bolca adam satmamız gerekecek ve takımdaki havuz iyice daralacak.

Süreç böyle devam eder ve bedava oyuncular alamaz ya da sürekli kiralık formülüne giremezsek 2020 yazında kadro iyice daralmış olacak ve oyuncu transferi iyice zorlaşacak.

Yönetimin bu planlamayı yaptığını düşünmüyorum pek, süreç çok kötü yönetiliyor. Elde yerli stoper olarak Ahmet Çalık kaldı sadece.
Özetle adminimiz iki üç gün içerisinde 16m euroluk transfer yapacağız diyor.

balotelli , falcao yakın , meşaleleri yakın demek !

Her yıl alt yapıdan 2 oyuncu çıkaramadığımız sürece ya uefa ensemizde olur, ya fb gibi sonları oynarız, ozan gibileri keşfedip hem oynatıp hem satacağız başka yolu yok

gelen bütün bonservizler bizim oyuncularin maasina giderse hic sasmam allah bilir bir kurus ödememislerdir oyunculara

Üst Alt