FFP Kriterleri ve Son Durum - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FFP Kriterleri ve Son Durum

Evet Nisan sonu itibarıyle +14 milyon euroluk hakkımız kaybolacak, bu yönetimin transfer yapacağı da yok, kadronun gittikçe daralmasına hazır olun, para varken adam alamayanlar, sözleşmesi biten iyi oyuncuları almayı hiç beceremezler.

Zaten diyelim ki simdi kimseyi alamadilar, sezon sonu icin simdiden anlasip imza attirmayi da dusunemez bu yonetim. O para oldugu gibi kaybolacak.

Bu yönetim gerçekten çok çok kötü bir yönetimmiş. "Dursun Özbek kulübü bu kadar kötü yönetemezdi" dememek için kendimi zor tutuyorum.

Gelir anlamında da baya iyiyiz haberler çıkmıştı, % şu kadar artırmışız filan. Mali anlamda iyi gidiyoruz Cengiz'i transfer konusunda eleştirsekte.

Nakit akışı sağlandı iş yönetime düşüyor transfer konusunda.

Edit:
2017-18 sezonu 8 büyük ligin şampiyonları arasında, oran bazında %19 ile gelirini en çok arttıran kulüp Galatasaray oldu. (@futbolverileri)
Bunun açıklaması çok basit: Lig şampiyonluğu + CL geliri + Oyuncu satışlarından yaklaşık 100 milyon euro’luk yani 600 trilyon civarında ekstra bir gelir oldu.. ve oluşan tablo bu gelirin sonucudur..
Yani yönetimin mali başarısı değil futbol takımının sportif başarısı bizi kurtarmıştır.. Ve yönetim sportif başarıyı baltalamak için elinden gelen herşeyi yapıyor maalesef..

O zaman Nisan sonu olayı ne anlamadım ben? Ocak bitene kadar aldık aldık almazsak şansımız kalmıyor mu hiç?

Dönemler mayıstan mayısa yani mali yıl sonu olarak düşünebiliriz, kulüplerin bilançoları 31 Mayıs'tan 31 Mayıs'a olduğu için FFP de bu dönemi kapsıyor ama transfer için o limit biraz daha dar ya nisan sonu ya da mart sonu gibi bir sınır var, Uefa'nın sitesindeki dokümanda vardı, örneğin bazı yerlerde lig erken bitiyor, transfer dönemi açılıyor o aldığın adamlar sayılmasın diye bir ön limit koymuşlar işte.

nerden cikti bu
bi de
diyelim nisanda topcu ve kulubuyle anlastin 6 milyon euroya onumuzdeki sene icin
sayilior mu

Evet sayılıyor anlaşmayı yapabilirsen.

Deadline sanırım 31 Mart, 30 Nisan değil.

Düzeltme : Bir dokümanda da 27 Nisan yazıyor geçen yıl için mesela, dönemsel değişiyor olabilir gerçi buradaki 27 Nisan önceki yılın raporlarıyla da alakalı, neyse işte dediğim gibi o tarihlere kadar hak var.

1548758548843.png

Son düzenleme:
Üst Alt