FIFA U-17 Dünya Kupası B:3 | Türkiye 1-3 Paraguay | MS | 12 Ekim | Eurosport 2 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA U-17 Dünya Kupası B:3 | Türkiye 1-3 Paraguay | MS | 12 Ekim | Eurosport 2

alt yas gruplarinda bile calismak istemeyen karaktersiz herifler va demekki.

paraguay, mali, yeni zelanda hepsi ezdi gecti bu ardayi idol olarak gören mallar.

bunlardan hic bir sey olmaz. biz u13-15 falan bunlara bakalim, u17 takiminida komple degistirsinler

almanya filan gelseydi 10 olurdu

u21 liginde gol krali olan ahmethan köseyi fenerde seyrettik. o cocugun gol krali oldugu ligden topcu filan cikmamasi normal

bu u17de top oynayan bebelerin rakipleri daha da kötüdür. 3-5 hareket yapan herkesi messi gibi görmekten vazgecseler iyi olacak

henüz o yasta kazma olan topcular var görüldügü üzere

Bu çocuklar ilerde olur olmaz bilmem ama şu skorlardan hareketle yapılan yorumlar anlamsız. Bizim Selçuk Şahinli, Servetli, Toramanlı jenerasyon CR7'li jenerasyonlu Portekiz, Srna'lı Hırvatistan gibi jenerasyonları eziyordu alt yaş kategorilerinde. Ama sonunda onlar nereye geldi bizimkiler nereye geldi malum.

Zaten 11 oyuncunun 11!i de yukarı çıkamaz. Üstelik iyi oyuncu olma halleri bir aradayken zor ortaya çıkar. 11 genç bir arada değil de büyüklerin olduğu takıma 1-2 tane atılarak gelişirler. Mesela bana göre Atalay ve Ozan biraz overrated iken Yunus, Recep ve Berke iyi oyuncular.

Bizim takımdan koskoca Galatasaray takımından 7 oyuncu oynuyor ve sözde bizim en iyi jenerasyon dediğimiz adamlar Paraguay'ın yedeklerine karşı pozisyona bile giremiyor. Hiç kimseden ses seda yok. Türkiye'de herkesin derdi günü kurtarmak

Bu çocuklar ilerde olur olmaz bilmem ama şu skorlardan hareketle yapılan yorumlar anlamsız. Bizim Selçuk Şahinli, Servetli, Toramanlı jenerasyon CR7'li jenerasyonlu Portekiz, Srna'lı Hırvatistan gibi jenerasyonları eziyordu alt yaş kategorilerinde. Ama sonunda onlar nereye geldi bizimkiler nereye geldi malum.

Zaten 11 oyuncunun 11!i de yukarı çıkamaz. Üstelik iyi oyuncu olma halleri bir aradayken zor ortaya çıkar. 11 genç bir arada değil de büyüklerin olduğu takıma 1-2 tane atılarak gelişirler. Mesela bana göre Atalay ve Ozan biraz overrated iken Yunus, Recep ve Berke iyi oyuncular.
Oynadıkları futbol umut verse anlarım ama oynanan oyun beş para etmez. Bir ülkenin belirli bir sistemi olmalı. Bizimkiler sürekli top şişiriyor ofansif oyuncular hep bireysel oynuyor. Oyun disiplini diye bir şey yok. Verdikleri pozisyonların çoğu neredeyse hep kontra ataktan.

iyi de rakipler paraguay, mali ve yeni zelanda. bu ülkelerin bütcesi ne kadar ki bizden iyi oyuncu yetistiriyorlar? uluslararasi arenada bizim kendini begenmis yeteneksizlerin ifadesini aliyorlar. altinordunun u17 takimi gelene gecene 4 atiyor, u21de bizim simdi oynayan elemanlar oynuyor ve ligde birinciler. bunlar birinciyse digerlerinin seviyesi hali saha topculuguna bile yetmez. okula gitsinler, meslek yapsinlar. bunlardan bir sey olmaz.

bu turnuva hiçbişeyi değiştirmez.burdan cıkaracaklarrı cok ders var,ama önce hocada sorun var.2 maç yanlış kadro sürdü sahaya.3.maçta dogruyu yaptı ama ilk yarı nasıl bi oyun oynattı bilmiyorum izlemediğim için.

aynen öyle.şu an fizik olarak en hazır recep zaten.sonra yunus,sonra da melih.ozan ve abdulsamed boylarına rağmen cok inceler.bu turnuva hiçbişeyi değiştirmez,bu futbolculardan en az 3ü a takım görecek.

Bir bu U17'de oynayan oyunculara bak, bir de Emre Mor'a, Caglar Soyuncu'ya, Cengiz Under'e, Orkan Cinar'a, Abdulkadir Omur'e bakin

Bir oyuncunun yetenekli oldugunu gormek icin oyle fazla maclarini seyretmene gerek yok, oyuncu kendini sahada yaptiklariyla belli eder zaten, ayni Abdulkadir'in bu sezon ikinci yarida girip takimi 1 0 gerideyken bir assist ve iyi bir oyunla trabzonun galip gelmesinde onemli rol oynadi, Besiktas macinda da bir assist ve iyi bir performans sergiledi

Emre Mor Milli Takimda oynadigi ilk macinda yetenekli oldugunu belli etti

Ben bu U17'yi Mali macinda izledim, simdi de Paraguay macini izliyorum, bazilarini da bizde oynanan hazirlik maclarinda izledim, ciddi soyluyorum bunlar boyle devam ederse 2-3 yil sonra kaybolup giderler

Son düzenleme:
cağlar,emre mor,orkan,abudlkadir fizik oalrak iyiler.boydan kaybetse 1-2 tanesi kilo ,kas oranı iyi.bu cocukların ciddi fizik sorunu var.nasıl bi oyun beklisonuz ki hal böyleyken...hoca 3 maçtır yanlış 11ler sürüyo ,sergilenen oyun rezil..

Son düzenleme:
berke bizden değil.recep,melih ve yunus a takımda şans bulur diyorum ben.emirhan,atalay ,ozan ve abdulsamed o fiizkle şu an gücleri yetmez.
Ust seviyede oynayabilcek 3 isim diye anladim ben.
Digerlerinden umutlu degilim yav.
Atalay hayal kirikligi oldu benim icin.
Mevkisine gore 17 yasinda olsa bile
Farkli bir sey gormemiz gerekirdi.
Emre colaki hatirla.
Vitaminsizin tekiydi ama sure aldiginda birseyler goruyorduk.

Son düzenleme:
Üst Alt