Fikstür Değerlendirmesi! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fikstür Değerlendirmesi!

Cevap: Fikstür değerlendirmesi ve küme düşme hattı!

Eskişehirspor - Galatasaray-----1 veya 3 puan----0 puan

Galatasaray - Ankaragücü------3 puan-----------3 puan

Trabzonspor - Galatasaray------1 puan----------0 puan

Galatasaray - Fenerbahçe------1 veya 3 puan

Sivasspor - Galatasaray--------3 puan

Galatasaray - Diyarbakırspor-----3puan

Manisaspor - Galatasaray-------0 veya 1 puan

Galatasaray - Bursaspor-------1 veya 3 puan

İstanbul BŞB - Galatasaray-----3puan

Galatasaray - Antalyaspor-----3puan

Gençlerbirliği – Galatasaray ----3puan

Toplamda 22-25 puan arası alsak şampiyonuz zaten. Her maça 3 yazmak zor biraz.

1 veya 3 dediğim 2 maça 0 çekmişiz. Haftaya 1 veya 3 yazmış olduğum Fenerbahçe maçını kazanırsak benim değerlendirmeme göre aynı yolda ilerliyor olacağız. Kaybettiğimiz hiçbirşey yokken ve sadece Emre Güngörün bireysel bir hatasından dolayı yenilmişken taraftarın genelinde olan bu karamsarlığımıza anlam veremiyorum. 11 maç var iken genelimiz 20-25 puana şampiyonuz derken 8 maç kaldı ve 3 puanı almışız. önümüzde alınabilecek 24 puan var. Yani herkesin değerlendirmesine göre Bursa ve Fb hariç hala puan kaybetme lüksümüz bile var. Sivasın geçen sene Bursadan daha iyi durumda iken nasıl puanlar kaybettiğini biliyoruz. 1 maçla hiç şampiyon olmadık 1 maçlada hiç bir şampiyonluğu kaybedecek değiliz. Yine geçen seneye dönelim, Fener maçında berabere kaldıktan ve havlu attığımızı düşündükten sonra bile tekrar potaya girebileceğimiz maçlarımız oldu. 2008 de hangi kadroyla ve teknik adamsız neler yaptığımızı unutmayalım. Galatasaray farklı bir klüptür son maç bile iddialı olacaksınızki taraftarlığınızın hakkını verin.(2006 denizli-fb)

Cevap: Fikstür Değerlendirmesi!

Sami Yendeki Diyarbakır,Bursa ve Antalya maçlarımız bana göre banko 3 puan alacağımız maçlar eder 9 puan ve iddia ediyorum Fb ve Sivas maçlarından 6 puanı çıkarırsak kesinlikle şampiyon oluruz.

Deplasmanda maç kazanamayan takım şampiyonluğu rüyasında görür.

O G B M A Y AV P (iç saha)

1.GALATASARAY A.Ş. 13 10 3 0 32 9 23 33

2.FENERBAHÇE 13 10 1 2 27 12 15 31

3.ESKİŞEHİRSPOR 14 9 3 2 20 10 10 30

4.BURSASPOR 12 9 1 2 27 6 21 28

O G B M A Y AV P (dış saha)

1.BURSASPOR 13 8 3 2 24 15 9 27

2.BEŞİKTAŞ A.Ş. 13 7 4 2 15 10 5 25

3.KAYSERİSPOR 13 7 2 4 17 15 2 23

4.FENERBAHÇE 13 6 3 4 20 15 5 21

5.GALATASARAY A.Ş. 13 6 2 5 19 18 1 20

Deplasmanda maç kazanamadığımızı kim söylemiş. Kalan 4 deplasmanın 3ünü alıp 1inde berabere kalsak, evimizdede 3 alıp birinde berabere kalsak, evde 43 deplasmanda 30 toplamda 73 puanla şampiyon oluruz. Sonuçta kalan deplasmanlarımız GB, BŞB, Manisa, Sivas.

içerde sanki kaybetmedik.bu futbolla şampiyonluk sadece allahın lütfu olur.zerre kadar haketmediğimiz şampiyonluk olur.olalımda nasıl olursa olsun.ama ayıp hakikaten insan 3 maç arka arkaya kazanamazmı?3 değil 2 kazansak yine yetecek

26. Hafta Kapanış Maçı Bursa-Denizli

27. Hafta Açılış Maçı İBB-Bursa

Top şimdi Bursaspor'un ayağında yani Cuma akşamı saat 22.00 itibariyle şampiyon olup olamayacaklarına dair net bir fikir verecekler. 2 maçı da alırlarsa derbiye Galatasaray 8, Fenerbahçe 9 puan geride başlayacak. Kaybedenin şampiyonluğu yarınlara kalacak. Kazananın umutları sürecek, beraberlikte 2'sinin de işi bitecek.

Eğer Cuma saat 22.00'da 2 maçından da puan kaybıyla çıkmış bir Bursaspor olursa Galatasaray-Fenerbahçe maçı bence ligin final maçı olur. Kazanan şampiyon olur. Beşiktaş'ın hiçbir şekilde şansı yok bana göre..

Geçen sene Sivas şampiyonluğa giderken

26. hafta Denizlispor

27.hafta Antalya

28.hafta Konya

29.hafta Trabzon

30.hafta Antep

31.hafta BŞB

32.hafta Httepe

33.hafta GB

34.hafta Galatasaray ile oynamış iken,

Bu sezon Bursaspor

26.hafta Denizli

27.hafta BŞB28.hafta Antalya

29.hafta GB

30.hafta Antep

31.hafta Galatasaray

32.hafta Kayseri

33.hafta Ankara düştüğü için konyayla aynı kefeye koyuyorum.

34.hafta Beşiktaş

Her iki takımında aynı yolda olan savaşında, bu dakikadan sonra Bursanın Denizlispor ile başlayacak yolculukları sonucunda neredeyse aynı rakiplerle oynamış/oynayacak olmaları kadar büyük bir benzerlik var.

Sivas 26 hafta sonunda 53 puanda idi, bugun Bursa Ankarasporun hükmen düşürülmesi sonucu yukarı çekilen 3 puanlık hükmen galibiyeti sayarsak 55 puanda. Arada hiçbir fark yok. Aynı renkteki takımlar ya aynı takımlar yada eşit kefeye koyduğumdan dolayı aynı renklerle renklendirdim. Sivas başaramadı Bursada başaramayacaktır.

O G B M A Y AV P (iç saha)

1.GALATASARAY A.Ş. 13 10 3 0 32 9 23 33

2.FENERBAHÇE 13 10 1 2 27 12 15 31

3.ESKİŞEHİRSPOR 14 9 3 2 20 10 10 30

4.BURSASPOR 12 9 1 2 27 6 21 28

O G B M A Y AV P (dış saha)

1.BURSASPOR 13 8 3 2 24 15 9 27

2.BEŞİKTAŞ A.Ş. 13 7 4 2 15 10 5 25

3.KAYSERİSPOR 13 7 2 4 17 15 2 23

4.FENERBAHÇE 13 6 3 4 20 15 5 21

5.GALATASARAY A.Ş. 13 6 2 5 19 18 1 20

Deplasmanda maç kazanamadığımızı kim söylemiş. Kalan 4 deplasmanın 3ünü alıp 1inde berabere kalsak, evimizdede 3 alıp birinde berabere kalsak, evde 43 deplasmanda 30 toplamda 73 puanla şampiyon oluruz. Sonuçta kalan deplasmanlarımız GB, BŞB, Manisa, Sivas.

Kardeşim bu hesapları bırak allah aşkına,en son galip geldiğimiz deplasmanı hatırlıyormusun??? yanılmıyorsam Denizlispordu onuda zar zor kazandık.

Kardeşim bu hesapları bırak allah aşkına,en son galip geldiğimiz deplasmanı hatırlıyormusun??? yanılmıyorsam Denizlispordu onuda zar zor kazandık.

Peki sen şunu biliyormusun? Beşiktaş geçen sene şampiyon olurken 26 haftada 12 deplasman oynayıp 4 Galibiyet 5 beraberlik 3 mağlubiyet ile toplam 17 puan toplamış idi. Sonuçta şampiyon olmak için puan barajı bu kadar düşük iken evinde puan toplayabiliyor isen deplasmanlarıda birazcık gözardı edebilirsin demektir. Bizim zor denebilecek deplasmanımız kalmamış durumda. Eskişehirde kazanmayı inanki ummuyordum. Beraberliğe de razıydım. TS için de keza öyle. Evimizde berabere kalma lüksümüz olan Fb maçını haftaya kazanırsak herşey yoluna girecektir.

Sen Bursanın kalan tüm maçlarını kazanacağına inanıyorsan sana başka birşey diyemem tabiii...

Geçen sene Sivas şampiyonluğa giderken

26. hafta Denizlispor

27.hafta Antalya

28.hafta Konya

29.hafta Trabzon

30.hafta Antep

31.hafta BŞB

32.hafta Httepe

33.hafta GB

34.hafta Galatasaray ile oynamış iken,

Bu sezon Bursaspor

26.hafta Denizli

27.hafta BŞB28.hafta Antalya

29.hafta GB

30.hafta Antep

31.hafta Galatasaray

32.hafta Kayseri

33.hafta Ankara düştüğü için konyayla aynı kefeye koyuyorum.

34.hafta Beşiktaş

Her iki takımında aynı yolda olan savaşında, bu dakikadan sonra Bursanın Denizlispor ile başlayacak yolculukları sonucunda neredeyse aynı rakiplerle oynamış/oynayacak olmaları kadar büyük bir benzerlik var.

Sivas 26 hafta sonunda 53 puanda idi, bugun Bursa Ankarasporun hükmen düşürülmesi sonucu yukarı çekilen 3 puanlık hükmen galibiyeti sayarsak 55 puanda. Arada hiçbir fark yok. Aynı renkteki takımlar ya aynı takımlar yada eşit kefeye koyduğumdan dolayı aynı renklerle renklendirdim. Sivas başaramadı Bursada başaramayacaktır.

Ağzından bal damlıyor resmen. Bu gün galibiyet alamasakta yine bizim şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum bende. Önümüzdeki derbiyi alalım gerisi gelecek eminim. Bursa lider olmanın verdiği stresle bakalım ne yapacak. Gidebileceklermi son haftaya kadar acaba bu baskı altında. Galatasaray maçına gelene kadar en az 5 puan kaybetmelerini bekliyorum ben. İbb, Antalya bana kalırsa istedikleri zaman iyi defans yapan takımlar. Gaziantep ile içerde oynayacaklar ama yinede dediğim gibi liderliğin verdiği baskı ile beklenmedik bir sonuç çıkabilir ortaya. Gençlerbirliği deplasmanı ise yine onlar için zor bir maç. 70 puanı geçemeyeceklerini düşünüyorum sezon sonunda.

Bizim ise derbiden sonra Sivas, Diyarbakır, Manisa maçlarımız var ki bana göre ligin en zayıf ekipleri. Önümüzdeki maçlarda 4'te 4 gidelim eminim Bursa maçına liderliği kaparız yine.

Bu ligde bizim kadar şampiyonluğu hakeden takım yok bu sene. Kötü futbol oynayabiliriz son dönemlerde ama içerde dünyaları kaçırdığımız sonunda berabere kaldığımız maçlarımız var. Şansız bir sene geçiyoruz. Hakem hataları ile giden puanlarımız var zira. Hakediyoruz ve KAZANACAĞIZ. Allah yardımcımız olsun.

Sivasspor şampiyonluk haftalarına girdiğinde hep ensesinde Beşiktaş vardı onu 1 puan geriden takip eden ve sürekli performansını arttıran.Bursaspor yarın kazanırsa 5 puanlık avantaja sahip olacak. Derbilerin arka arkaya oynandığı bir dönem var ve geçen yılki Beşiktaş gibi üst üste kazanan bir takipçisi yok. Ayrıca Denizli, Konya ve Gaziantep maçlarını deplasmanda oynamışlardı. Denizlisporspor, Konyaspor, İBB ve Gençlerbirliği'nin düşme tehlikeleri vardı. Bursaspor'un 31. haftaya kadar oynayacağı maçlarda Denizlispor maçı hariç hepsi iddiasız takımlar. Ayrıyetten kendi stadını bile dolduramayan, doğru dürüst tezahürat bilmeyen, deplasmanlara gitmeyen, coşkusuz bir taraftara sahipti Sivasspor. Bursaspor ise havaalanında karşılamaya bile 2000 kişiyle gidiyor. Arada taraftar gücü, şehir potansiyeli, lig tecrübesi gibi önemli farklar var. Bursaspor yıllardır bu şampiyonluğun peşindeydi ve ilk kez bu kadar yaklaştı. Sivasspor ise 2005 yılına kadar 2. ve 3. liglerde oynayan bir takımdı. Bursaspor çok daha köklü bir kulüptür Sivasspor'dan. Arada bunca fark varken hala Sivasspor'la Bursaspor'u aynı kefeye koyanları anlayamıyorum..

Sivasspor şampiyonluk haftalarına girdiğinde hep ensesinde Beşiktaş vardı onu 1 puan geriden takip eden ve sürekli performansını arttıran.Bursaspor yarın kazanırsa 5 puanlık avantaja sahip olacak. Derbilerin arka arkaya oynandığı bir dönem var ve geçen yılki Beşiktaş gibi üst üste kazanan bir takipçisi yok. Ayrıca Denizli, Konya ve Gaziantep maçlarını deplasmanda oynamışlardı. Denizlisporspor, Konyaspor, İBB ve Gençlerbirliği'nin düşme tehlikeleri vardı. Bursaspor'un 31. haftaya kadar oynayacağı maçlarda Denizlispor maçı hariç hepsi iddiasız takımlar. Ayrıyetten kendi stadını bile dolduramayan, doğru dürüst tezahürat bilmeyen, deplasmanlara gitmeyen, coşkusuz bir taraftara sahipti Sivasspor. Bursaspor ise havaalanında karşılamaya bile 2000 kişiyle gidiyor. Arada taraftar gücü, şehir potansiyeli, lig tecrübesi gibi önemli farklar var. Bursaspor yıllardır bu şampiyonluğun peşindeydi ve ilk kez bu kadar yaklaştı. Sivasspor ise 2005 yılına kadar 2. ve 3. liglerde oynayan bir takımdı. Bursaspor çok daha köklü bir kulüptür Sivasspor'dan. Arada bunca fark varken hala Sivasspor'la Bursaspor'u aynı kefeye koyanları anlayamıyorum..

Aradaki farkları sıralarsak sayfalar sürer,

Sivas çok daha iyi top oynuyordu, Bursa fener maçı ile beraber çıkışa geçti. Bana ilk yarının ve hatta bu sene ligde en iyi futbolu oynamış takımı sorarsan Kayserispor derim ve hatta ilk yarı liderliğide görebildi fakat son haftalarda ki halleri ortada. Sen öyle bir konuşuyorsun ki Bursanın bundan sonraki tüm maçlarını kazanması olası iken bizim tüm maçlarımızı kazanmamız abesle iştigal... Anadolu takımları Sivas'a yatacak diyenler geçen sene gördüler ki sadece hikayeymiş. Bu ligde ne zamandır alınan her puana para veriliyor, işte o zamandır ligin şampiyonluk barajı düşmüştür ve her takım birbirini yenmek için daha fazla efor sarfetmektedir. Bu yüzdendirki 2-3 senedir anadoludan bir takım şampiyon olacakmış gibi tepeyi zorlamaktadır. Bunun sebebi yazdığım gibi puan barajının düşmesidir. İllaki bir gün şampiyon çıkıcak anadoludan fakat o sene bu sene değil.

:allecto:

Bu arada Bursanın kaç maçını gördün veya seyrettin? Oynadıkları oyun hakkında ne düşünüyorsun? Sistemleri ne? Ideal 11 lerini sayabilirmisin araştırma yapmadan?

Doğrudur Bursaspor'un ilk yarıdaki maçlarını takip etmiyordum fazla rakip olarak görmediğim için ama son haftalarda izliyorum. Disiplinli, mücadeleci ve güçlerinin maksimumunu vererek oynuyorlar. Galatasaray'a bakıyorum Ali Sami Yen'de iyi deplasmanda mahalle takımı gibi, Beşiktaş'a bakıyorum ruhum sıkılıyor sürekli katı bir savunma anlayışı, fazla bir üretkenliği olmayan takım, Fenerbahçe'ye bakıyorum özellikle son 4-5 maçtır pozisyona bile giremeyen kendi sahasında mahkum oynayan rezil bir takım. Bunca paralar harcanarak kurulmuş bu takımlar böyle futbol oynuyorken çok daha cuzzi bir kadrosu olan ama en azından iştahlı bir futbol oynayan takımın şampiyon olmasını istiyorum. Ayrıca futbolculuğundan beri sevdiğim ve takdir ettiğim adam gibi adam olan Ertuğrul Sağlam için bunu istiyorum. İzmitli olmama ve zamanında Kocaelispor-Bursaspor maçlarında Bursaspor'a küfürler eden biri olarak istiyorum bunu. Çünkü 3 takıma da yakıştıramıyorum bu sezonki futbollarıyla şampiyonluğu..

Üst Alt