Forumlarda Kullanılan Jargon - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumlarda Kullanılan Jargon

Ozan Kesgin'in bir zamanlar her konuya "kilit" yazması. Tabii o "kilit" kalıbı onun yüzünden meşhur oldu herkes kilit yazıyor artık.

Zurna, flüt, limoni, yiğen her 10 dakikada bir görüyorum bir klasik haline geldi.

Hayri ve Emir'in kullandığı yarı tarzanca, yarı Türkçe dil. İlk başlarda tuhaf gelse de gülüyorum artık. Özellikle Hayri'nin, her şeyin sonuna -oid takısı koyması. Mesela türbanlı birisine turboid demişti hala gülerim xD

Transfer nöbetlerinde ilk sayfada olanların ilk sayfaa diye yazması da bir klasiktir.

İç bayıcı ifadeler:

* Çöp, Anadolu Çöpü
* ft, ftor, leşcuk
* Gelirse uçurur
* Terimci, Dursuncu, Aysalcı, cici cucu kulpçular
* Murhan, Murph
* Yağlı surat

İç bayıcı muhabbetler:

* Zarper muhabbetleri,
* Hayri'nin osursa dahi like alması,
* Bazı üyelerin ısrarla döndürdüğü homoluk muhabbeti.
* Hep aynı üyelerin karaya ak, aka kara demeleri, ünlü olmayan her futbolcuya hemen çöp demeleri.
* Atarlı, giderli ergen alıntılı cavapları.

Forumumuzla alakalı olmamakla birlikte beni en çok rahatsız eden şey ise; Allah'ın "A" sının ısrarla küçük yazılmakta olması. Türkçe'de bu özel bir isimdir, ayrıca kimileri içinse en özel isimdir. Her iki türlü de baş harfi büyük yazılır.
allah allah bak sen su ise Murph'un neyini begenmedin yaw seni allaha ve Adminlere havale ediyorum

Millet neler yazmış yav. @Uğur İz ve @Sarper Yıldırım arasında ki @Serkan G. Veren için olan sulh anlaşma şartları hayatta en çok guldugum anlardan biri olabilir :D. Adamlar topla oynama yuzdesi uzerinden anlaşma yapmaya çalışıyorlardı en son :)
bunun için çok uğraştık en sonunda kadıköy galibiyetine ikna etmiştik tarafları
yusuf fahir babanın büyüsü izin vermiyor barışmalarına geçen sene az daha oluyodu ama hakem kurbanı olduk

Üst Alt