Forvet transferinin gereksinimi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forvet transferinin gereksinimi

Cevap: Forvet transferinin gereksinimi

Geçen sene sadece Baros ve Mehmet Batdal varken onca ısrarlarımıza rağmen forvet alınmamış ve koca ilk yarı boyunca Pino'dan, ikinci yarı da Stancu'dan medet ummuştuk. Şimdi Elmander gibi kaliteli bir forvet var artı Baros da artık pabucun pahalı olduğunu anlamıştır. Yabancı haklarını bu kadar forvetten yana kullanmak yerine orta sahaya, stopere ve beklere kullanıp Elmander-Baros ikilisini bir yerliyle takviye etmek daha mantıklı olur gibime geliyor..

çift forvet oynayacaksak alınsın tabi

çünkü çift forvet oynayan takımın 4 tane forveti olmalıdır bene

ve fatih hoca alın diyosa kesin alınsın

ama istemiyosa yönetim transfer yapmış olmak için transfer yapmasın

Drogba gelmeyecekse gerek yok. oyle normal alsak zaten Baros'tan iyi olamaz. Baros hangi maç oynadıda üzdü bizi. Elmander de var yeter. Ama Drogba gelecekse ayrı... Para orta sahaya harcansın.

Bence forvet gerekli niye gerekli Elmander sadece bir forvet oyuncusu değil pres yapan bir kanat oyuncusuda oluyor aynı zamanda.Kanata koyup Baros ile yeni forvetide oynatabilir.Sonra 2 iyi forvetimiz var ama yenik durumdaykende 2 forvetle oynayacağız anlamına gelmiyor bu hemen 3 forvet filan olabilir sahada bu riske girer Fatih Hoca o yüzden forvet gerekli ki bu kadar uğraşıyorlar.

bende baros elmander forvet hattından yanayım fakat

jardel hakan şükür ikilisinden sonra adam gibi bi forvetimiz olmmadı.....Baros tam istedigimiz gibi bi forvet en büyük kazancımız fakat sakatlanıp duruyor....Elmander gs tv ye röportajında acıkça söyledi tek forvet oynarsam benden takıma hayır gelmez...!!!!!!!!!!!!!!! ( terim umarım dinler elmander haklı )

Daha önce Toulouse ve Bolton takımlarında forma giydin. Bu takımların belki de sisteminden dolayı, aynı zamanda Fransa Ligi’nin de özelliğinden dolayı takım çok fazla ofansif oynamadığı için gol sayın 11-12 ortalamalarında kalıyordu. Ama bu sezon Galatasaray’ın ciddi bir hücum gücü var ve biraz daha farklı bir sistemde oynayacaksın. Bunu nasıl değerlendirirsin?

Elmander: Forvet oyuncusu olduğunuz zaman etrafınızda oynayan ofansif oyuncuların fazla olması ve size destek vermesi çok önemli. Sizin performansınızı da mutlaka olumlu yönde etkiliyor. Toulouse’da oynarken 4-5-1 sistemiyle oynuyorduk. Ben tek forvettim. O yüzden fazla destek veren oyuncularımız yoktu. Bolton’da da nispeten yine aynı şekilde. Ama şu anda Galatasaray’dayım tabi. Demin de söylediğim gibi bir forvet oyuncusunun mutlaka etrafında onu destekleyen ofansif oyuncuların olması çok pozitif bir durum. Ama ne olursa olsun burada önemli olan takımın başarısı. Bizim baz aldığımız bu. Galibiyetler geldikten sonra golleri kimin attığı çok da önemli değil açıkçası.

"G.Saray'ı seçmemdeki etken.." - Futbol

eğer illakii bir forvet transferi yapılacaksa

bu alexix sanchez .. drogba ... adebayor ...wagner love.... ayarında olursa faydalı olur...

geelecek vadediyor diyerek tecrubesiz bi forvete şans verecek kadar lüxümüz yok....O şansı verecek durumda olsaydık mehmet batdal a verirdik..

....

bende baros elmander forvet hattından yanayım fakat

jardel hakan şükür ikilisinden sonra adam gibi bi forvetimiz olmmadı.....Baros tam istedigimiz gibi bi forvet en büyük kazancımız fakat sakatlanıp duruyor....Elmander gs tv ye röportajında acıkça söyledi tek forvet oynarsam benden takıma hayır gelmez...!!!!!!!!!!!!!!! ( terim umarım dinler elmander haklı )

Daha önce Toulouse ve Bolton takımlarında forma giydin. Bu takımların belki de sisteminden dolayı, aynı zamanda Fransa Ligi’nin de özelliğinden dolayı takım çok fazla ofansif oynamadığı için gol sayın 11-12 ortalamalarında kalıyordu. Ama bu sezon Galatasaray’ın ciddi bir hücum gücü var ve biraz daha farklı bir sistemde oynayacaksın. Bunu nasıl değerlendirirsin?

Elmander: Forvet oyuncusu olduğunuz zaman etrafınızda oynayan ofansif oyuncuların fazla olması ve size destek vermesi çok önemli. Sizin performansınızı da mutlaka olumlu yönde etkiliyor. Toulouse’da oynarken 4-5-1 sistemiyle oynuyorduk. Ben tek forvettim. O yüzden fazla destek veren oyuncularımız yoktu. Bolton’da da nispeten yine aynı şekilde. Ama şu anda Galatasaray’dayım tabi. Demin de söylediğim gibi bir forvet oyuncusunun mutlaka etrafında onu destekleyen ofansif oyuncuların olması çok pozitif bir durum. Ama ne olursa olsun burada önemli olan takımın başarısı. Bizim baz aldığımız bu. Galibiyetler geldikten sonra golleri kimin attığı çok da önemli değil açıkçası.

"G.Saray'ı seçmemdeki etken.." - Futbol

eğer illakii bir forvet transferi yapılacaksa

bu alexix sanchez .. drogba ... adebayor ...wagner love.... ayarında olursa faydalı olur...

geelecek vadediyor diyerek tecrubesiz bi forvete şans verecek kadar lüxümüz yok....O şansı verecek durumda olsaydık mehmet batdal a verirdik..

....

oyuncuları sınıflandırırsak eğer

1.sınıf drogba etoo ronaldinho ibrahimovic

2.adebayor sanchez forlan benzema

3.baros cisse wagner love

yazdığın isimler birbirinden kalite farkı olarak farklı

bence ilk önce 10 numara eksiği olan beyni olmayan ayağına topu alınca şaşıran bu takımın içine iyi bir 10 numara monte etmektir.ideal isim de RONALDINHO.neden derseniz hem iyi 10 numaradır hemde arena yı doldurur.daha sonra transfer yapılması gereken yer defans hattıdır.neden derseniz her sezona bakın gsnin yumuşak karnı hep orasıdır.zapata iyi bir transferdir ucuz ve kaliteli cinsinden.nei de alınmalıdır çıkışları süper kademe anlayışı olan bir isim.

gelelim forvete 1 yabancı yerine üsttekiler yapılırsa eğer iyi bir yerli alınmalıdır.halil olabilirdi kaçtı yerine tuncay,necati,batuhan olabilir sercan disco hayatını seven bi tip o yüzden alınmaması daha iyi.

Aynı tarzda bir başlık açacaktım bugün...

Tekrar söylenmesi gerek, Galatasarayın forvet transferine ihtiyacı yoktur. Elmander, Baros, Stancu ve diğer gençler yeterlidir.

Galatasarayın 2 yabancı 1 tane yerli, toplam 3 tane transfere ihtiyacı vardır. 1 SAĞ BEK, 1 BOX TO BOX ve 1 Sol Bek ihtiyacı vardır.

1) En öncelikli olarak defansif özelliği de olan bir box to box orta saha gereklidir selçuk inan'ın yanına ( Kallström, Cambiasso gibi ).

2) Her ne kadar Ujfalusi'nin sağ bek mevkiinde oynayabiliyor olması söylense de bindirmeler yapıp geri dönmeler yapamayacağı kesindir. Sabri sağ bek'te tek olduğu sürece sıkıntı yaşarız. Çünkü Sabri pas hataları üst düzey, orta yapamayan bir futbolcudur. Bu yüzden bu mevkii'ye Türkiye'de alternatif olmadığı için yabancı bir oyuncu gereklidir.

3) Sol Bek mevkiinde Hakan Balta ve Çağlar oynasa dahi, Çağlar'ın sürekli sakatlığı ve Hakan Balta'nın hücuma hiçbir şekilde destek vermemesi, inanılmaz formsuzluğu, defansta ağır kalması ve defansta muhteşem hatalar yapması zaten 2 senedir görülmekteydi. Sırf bu yüzden Arda'nın verimi düşmüştü. Sol kanattan bindiren bir defans olmadığından Arda tek başına hareket etmeye mahkum bırakılmış hatta ani top kayıplarında Arda'nın koşarak defanstan top kapmalarına da şahit olmuştuk. Bu yüzden elimizde varolan ama vasıfsız olan bu oyuncuların yerine bütün bir sezon en istikrarlı oynayan ve gelecek vaadeden Kayseri'den HASAN ALİ KALDIRIM bu mevkii'de tartışmasız tek adamdır. Adeta Gökhan Gönül'ün sol bek versiyonudur.

Defans mevkii'ne transfer gerekmiyor çünkü zaten Maç başına parada anlaşılan bir Gökhan Zan, hali hazırda bir servet, Ujfalusi, Ceyhun gibi isimler mevcut.

Tekrar olarak sağ kanat transferine de ihtiyaç yoktur. Arda, Yekta, Serdar Eylik, Kazım, Pino kanat oyuncuları'dır ve gayet yeterlidir.

Yönetimin 50.000 Kişiyi stada çekmek , kombine sattırmak gibi bir amacı var ise orta sahaya cambiasso gibi bir oyuncu ve sağ & sol bek taraflarına yapacağı normal standartta oyuncular ile bu amaca ulaşabilirler.

Bu sene takımımızdan çok şey bekleniyor ve bunları artık başarmaları lazım.

Bu arada temmuz 7 oldu. Kamp başladı. Artık Kallström ya da Cambiasso, her kimse bitirilmesi lazım ki orta saha otursun.

orta saha , sag kanat ve forvet 3 transfer daha yaptikmi tamamdir.

Orta Saha = Kim Kallstrom

Sag Kanat = Wright Phillips

Forvet = Luis Fabiano veya baska biri, Drogba ve Forlan haric.

Orta saha lazım. Kaleci bile almasak olurdu ama orta saha şart.

Sakatlıkları da düşünmek lazım.Son yıllarda çok çektik sakatlıklardan.Baros Allah korusun yine sakatlana bilir o zaman Kazım ve Elmander yeterli olmaya bilir.Ben çok iyi kaleci ve forvet transferi yapmamızı isterdim.

Drogba-Forlan ayarında dünya çapında bir adam gelmeyecekse gerek yok bence.

bana kalirsa gerek yok.baros elmander lig icin yeter.gerekirse genc bir yerli forvet alinabilir,tabi varsa.yabanci forvete verilecek parayi orta sahaya harcamak daha mantikli.

ancak forvet icin bir beklenti olusturdu sayin baskan donus olacagini sanmam.

Besleyici bir takimda elimizde is yapacak bir suru gizli santrafor var.

Baros (bence sakatlikla isi bitti)

Stancu (illa ki tutacak)

Elmander (topu bilerek oynuyor)

Pino (anlatmaya gerek yok, direkleri karsisina alsin yeter)

Kazim (fizigi bir kere orada oynamaya yeter, son vurus teknigide oldukca iyi)

Besleyici bir takimda saglam bir omurga ve iyi beklerden geliyor.

Ha simdi birde isin diger tarafi dogdu. Olurda Avrupa'da oynama hakkina erisirsek evet elimizdekilerinde ötesinde bir santrafor gerekebilir. Fakata yinede öncelik degil.

Besleyici bir takimda elimizde is yapacak bir suru gizli santrafor var.

Baros (bence sakatlikla isi bitti)

Stancu (illa ki tutacak)

Elmander (topu bilerek oynuyor)

Pino (anlatmaya gerek yok, direkleri karsisina alsin yeter)

Kazim (fizigi bir kere orada oynamaya yeter, son vurus teknigide oldukca iyi)

Besleyici bir takimda saglam bir omurga ve iyi beklerden geliyor.

Ha simdi birde isin diger tarafi dogdu. Olurda Avrupa'da oynama hakkina erisirsek evet elimizdekilerinde ötesinde bir santrafor gerekebilir. Fakata yinede öncelik degil.

Ya hala baros diyorsunuz ya adam bitmiş zaten hiçte olmadı ne çok büyüttünüz adamı ya ne yaptı galatasarayda beleşçi gücü yok ikili mücadelede sıfır kafa topu yok bi fener maçında golü bile yok luganoyu bir kere geçemedi hadi bunları geçtim sakatlık hastası siz hala baros görüşürüz bu takımda bu kazmaa kalacak ve gene cepten yiyecek yetmedimi stancu iyi diyenler var siz bence futbol izlemeyi bırakın be

Terim'in sakatlık konusundaki hassaasiyetini bilenler vardır. Adam öyle kıçım ağrıyo başım ağrıyo sakatlıklarını umursamaz. Bu nedenle ben Baros'un da diğer futbolcuların da uzun süre sakatlık yaşayacağını sanmıyorum. Terim varsa sakatlık çok olmaz ve bu nedenle ben de satrfor transferini gereksiz buluyorum. Orta sahaya yapacağımız bir takviye yerine iki takviye yaparsak daha iyi olur

elimizdeki forvetler yeterli gibi duruyo şimdilik bence hücum hattına şimdilik sadece bir sağ açık oyuncusu gerekli diye düşünüyorum savunmayada bir solbek, orta sahaya da 1 adam kesici özellikli olursa daha iyi olur selçuk var zaten box to box, kalecimiz zaten muslera tamamdır yani... :)

Terim'in sakatlık konusundaki hassaasiyetini bilenler vardır. Adam öyle kıçım ağrıyo başım ağrıyo sakatlıklarını umursamaz. Bu nedenle ben Baros'un da diğer futbolcuların da uzun süre sakatlık yaşayacağını sanmıyorum. Terim varsa sakatlık çok olmaz ve bu nedenle ben de satrfor transferini gereksiz buluyorum. Orta sahaya yapacağımız bir takviye yerine iki takviye yaparsak daha iyi olur

Belli olmaz abi.Euro 2008'deki kondisyoner acayip kasmıştı bizim elemanları,hatırlarsın bir ara neredeyse adam bulamıyorduk kadro kurmak için.Yine öyle bir şey olabilir sanırım aynı kondisyoneri getirdiler takıma.

Forvet transferi şart. Ama transfer stratejimizin anahtar adamının forvet olmasını anlamıyorum.

Drogba, Forlan gibi isimler yerine Cisse gibi bir isim rahatlıkla bu mevkiyi sorunsuz hale getirir.

Orta sahaya 2, sağ açığa 1 ve stopere oyun zekası yüksek 1 transfer çok daha önemli forvet transferinden.

Transfer yapılırken en önemli şey gerekli olup olmadığı değil mi zaten,oynanan sistemde oyuncunun verdiği güven,sakatlıklar,takım içinde uyum sağlama gibi durumlardır transfer kararlarının alınma sebebi.Bence bir forvet oyuncusu bir de defans oyuncusu alınmalı o da sol bek olmalı diye düşünüyorum.inşallah gelen yönetim işini eskisinden daha iyi yapabilir biraz olsun nerede durup nerede olaylara gireceğini bilir de biz de vizyonlu bir yönetim dolayısıyla vizyonlu bir takım seyredebiliriz...

Üst Alt