Forvette kim oynamalı ? - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forvette kim oynamalı ?

Cevap: Forvette kim oynamalı ?

staddan canlı izledim kayseri maçını ve kesinlikle ardadan forvet olmaz .olacaksa keita oynasın oda olmazsa paf takımdan gelsin bir forvet olsun bitsin

Ben diğeri seçtim.

Forvet olması illaki gerekmez ve paftan bir gencide o bölgeye atıp "hadi gol at" demek daha kötü olur.

4-6-0 oynanır. 2 önde 4 geride (2 kanat ile tabiki) forvet dizilişi ya da second striker pozisyonu verilebilir bu da takıma direnç ayrıca pres gücü kazandırır. Umarım bunu deneriz Arda-Santos'u rakip defansın arasına atmaktansa.

Mesela cem oynasa ardadan kötü performans mı gösterir; hayır.. Belkide kendini gösterir hem bu sayede arda'da alışık olduğu yerde oynar ayrıca keitanında performansını düşürmeyiz

Ben diğeri seçtim.

Forvet olması illaki gerekmez ve paftan bir gencide o bölgeye atıp "hadi gol at" demek daha kötü olur.

4-6-0 oynanır. 2 önde 4 geride (2 kanat ile tabiki) forvet dizilişi ya da second striker pozisyonu verilebilir bu da takıma direnç ayrıca pres gücü kazandırır. Umarım bunu deneriz Arda-Santos'u rakip defansın arasına atmaktansa.

Maksat forvetin gol atması değil. Topu ileride tutsun, stoperlerin dengesini bozsun yeter. 4-6-0 sistemi takımın defans anlayışını bozmaya yönelik bir sistem ama onu da biz beceremiyoruz.

Maksat forvetin gol atması değil. Topu ileride tutsun, stoperlerin dengesini bozsun yeter. 4-6-0 sistemi takımın defans anlayışını bozmaya yönelik bir sistem ama onu da biz beceremiyoruz.

İşte becerebilmek için, süreklilik gerek bence bu olmalı ben paftan gelen bir adamın bu soruna çözüm olacağına inanmıyorum. Keita ve Arda'dan forvette olmaz ikiside çok çok iyi bitirici değil kaldı ki Arda daha bitiric ve o da başarısız oldu. Keita zaten çok teknik bir oyuncu değil. Jo ise pres yapamıyor buda gerçek madem öyle 4-6-0 oyna en kötü gol yemezsin. Ama bir şekilde gol bulunur son maçtada pozisyon bulduk atılsa olurdu yani ama beceriksizlikler çoktu.

Keita'yi forvete koyalim da sag kanat da felc olsun de mi Fahrettin? :eek:

Solda Arda, Sagda Keita, forvette Giovani/genc takimdan bir Genco en iyi cozum bence.

İşte becerebilmek için, süreklilik gerek bence bu olmalı ben paftan gelen bir adamın bu soruna çözüm olacağına inanmıyorum. Keita ve Arda'dan forvette olmaz ikiside çok çok iyi bitirici değil kaldı ki Arda daha bitiric ve o da başarısız oldu. Keita zaten çok teknik bir oyuncu değil. Jo ise pres yapamıyor buda gerçek madem öyle 4-6-0 oyna en kötü gol yemezsin. Ama bir şekilde gol bulunur son maçtada pozisyon bulduk atılsa olurdu yani ama beceriksizlikler çoktu.

Paftan gelen oyuncu zaten direk takıma katkı yapamaz. Rijkaard ona özel bir görev vererek hem takıma ısınmasını sağlar hemde bu forvetsizlikte bize ilaç gibi gelir. Nedir bu özel görevler; yalancı koşularla stoperlerin dengesini dağıtmak, topu ileri de tutarak daha organize ataklar gerçekleştirmek, gerektiğinde gol atabilmek. Ondan daha fazlasını beklemek zaten hata olur.

4-6-0 için ayrı bir parantez açmam lazım. 4-6-0 tamamen sıkıcı bir futbol izletir bize, gerçi ben şu zamanlarda sadece galibiyete önem veriyorum ama 4-6-0 düzeni ile gol atma sorunumuza tam çözüm olacağını düşünmüyorum. Tam olarakta beceremiyoruz zaten.

O degil de Ankaragucu'nun aldigi Vittek veya Vassell'den biri bile bizde olsa simdi SHOW ustune SHOW yapiyor olabilirdik. Takimdaki tek sıkıntı, forvet zira.

Ya ben son maçta ciddi ciddi düşündüm aslında Emre Ç. oyuna alırken RJ dedim rakip 10 kişi sağlı sollu ortalar gelecek aslında servet forvette oynasa elbet 1 tanesine vurur kafa :D

servetmi saka herhalde

adamin kornerlerde nasil kafa vurdugunu hatirlamiyo kimse heralde

hep ayni sey girer topun altina top kalenin 10 m ustunden out

gecinizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

bu takimda bence en iyi forvet oynayacak adam baristir

belki garip gelecek ama hem pres yapar hem hizi fena degil hemde gol sansi var

tabiki ben bu durumda diyorum elde kimse kalmadi

Üst Alt