francesco farioli - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

francesco farioli

Em kötü 5.oluruz yada 2. Zaten iki senedir olan .
En azindan sahada ne oynadığımızi biliriz yada spor yazarları soru sorabilir .
Sorgulanabilir her maç sonrası bir bahane bulup sorumluluk bende deyip haftaya aynı oyuncular ile devam etmez.
En iyisi de kazanan takım bozulmaz mantığı ile fener maçına kim ile çıkarsa Ankaragücü maçında da aynı 11 başlamaz.

göreve geldikten sonra
aksel aktaş(21) 436dk
efe tatlı(18) 364 dk süre almış

şenol can hiç süre vermemişti bunlara

egemen ve fenerden gelen serhata da süre vermiş ama onlar az süre almışlar

*efe tatlı ve egemen pehlivan umit milliye çağrılmış

ps: gençlere mecburiyetten mi şans verdi yoksa güvenip mi oynattı gelecek sezon göreceğiz. konuşmak için erken şuan

Türkiye’de sahada bulunabilecek yabancı oyuncu sayısı hakkında devam eden bir tartışma var. Yabancı bir antrenör olarak bu tartışma hakkında ne düşünüyorsun?
Tüm kurallar ve kararlar bir şekilde etki edecek. Bence alışkanlıkların kuralların üstüne geçtiği senaryolar yaratmalıyız. Belirli şeyleri uygulamak için kurallara ihtiyacımız yok.
Ben yabancı oyuncularla Türk oyuncuları ayırmıyorum, bana göre onlar sadece oyuncu. Benim için fark etmiyor. Elbette kurala karşı oynarsak maçı kaybederiz (gülüyor). Ama yaş için söylediğim şeyler uyruk için de geçerli.
Eğer oyuncu iyiyse, bana göre iyi oyuncu oynamalı. Bu kuralın arkasındaki motivasyonu anlamak kolay, ama bir noktada olumsuz yönleri olacağı kesin. Bir noktada rekabet sadece Türk oyuncular arasında olacak. Kendi aralarında rekabet edecekler, ama diğerleriyle etmeyecekler.
Bilemiyorum, görmemiz lâzım. Kural onaylandı. Ama tartışma hâlâ devam ediyor. Bana göre yaşı ya da uyruğu fark etmeksizin en iyi oyuncu sahada olmalı.
Avrupa’nın diğer liglerine kıyasla yaş ortalaması en yüksek ligin Süper Lig olmasına karşın EURO 2020’deki en genç takım Türkiye. Bu çelişki hakkında neler söylemek istersin?
Garip bir durum. Ama bu Türkiye’de çok fazla yetenekli genç oyuncunun olduğu anlamına geliyor, buna tamamen inanıyorum ve Türkiye’ye pozitif bir gözle bakmamın sebebi buydu. Yetenek ve futbola dair doğal sezgi seviyesi inanılmaz. Dürüst olmak gerekirse bana göre Türkiye bu konuda Avrupa’nın en iyilerinden biri.
Türk oyunculara çok fazla süre vermiyoruz, bana göre çoğu kendi alanını ve zamanını bulmayı hak ediyor. Yapmaya çalıştığımız ve gelecekte yapacağımız şey, futbol oynamak için tecrübeli oyuncuya ihtiyaç olduğu fikrini değiştirmek. Avrupa’nın en büyük beş ligindeki takımlar 18 yaşındaki oyuncularla oynayabiliyorlarsa biz neden 18 yaşındaki oyunculara bu fırsatı veremeyelim?
Elbette oynamaya hazır olmak zorundalar. En hazır kimse o oynamalı. Bu bir sorumluluk, ama Türk futbolunun Türk yeteneklerle dolu olduğunun farkında olmalıyız. TFF 1. Lig ve 2. Lig'de de çok iyi oyuncular bulabilirsiniz.
İtalya’da, “Komşunun bahçesi her zaman daha yeşil görünür,” deriz. Buna katılmıyorum, kendi pazarımızda da yetenek bulmalıyız. Bu ortak bir sorumluluk. Akademide nasıl çalıştığımız, oyuncuyu belirli bir seviyede mücadele etmek için nasıl hazırladığımız ve bu tarz şeyler.
Bence Türkiye’de biz, “biz” diyorum çünkü bu süreçte kendimde sorumluluk hissediyorum, bu adımı atmak için bir fırsata şu an sahibiz. Çünkü daha sonra çok geç olacak. Türkiye, yıllar önce olduğu gibi Avrupa’da mücadele etmek istiyorsa dışarıdan önce içeriye bakmalı. Yetenekleri geliştirmeye ve onları ligde tutmaya başlamalı. Elbette en iyi yetenekler dünyadaki en iyi takımlara gidecektir, ama dünyanın en iyi takımı neden Türkiye’de olmasın? Çünkü sahip olduğunuz gelenek, destek, sevgi ve etki çılgınca.
Bu sorumlulukla yaşamalı ve Türk futbolunu hak ettiği standartlara taşıyacak ortamlar yaratmalıyız. Umarım bu sürecin bir parçası olabiliriz.

Ülke bu adamı kaybetmemeli, büyük hoca olabilecek potansiyeli var. Açıklamaları da çok yerinde.

ben de övgüsünü duydum ve gelecek sene daha yakından takip edeceğim

de zerbinin yardımcısı mıydı bu adam?

ha gelse ne olur

adam binbir emekle kadro kurar çürükler temizler sonra o takım bir yerliye peşkeş çekilsin diye binbir oyun döner bkz. tudor

bununda şansına o yerli okan olur herhalde

Eleman De Zerbi'nin futbolu ile ilgili bir yazı yazıyor. Onun teknik ekibinden birisi arıyor Farioli'yi, tebrik, teşekkür ediyor.

Aylar sonra da Benevento'dan teklif gelince De Zerbi arayıp, Farioli'nin, ekibinde olmasını istiyor.

Öneriyi yapan da Merih'miş Alanyaspor için, tahmin edildiği gibi.

21 yaşında futbolu bırakmış, o günden bu yana antrenörlük hedefi için uğraşıyormuş.

francesco-farioli-hafta-ici-yasadigimiz-14057685_osd.jpg

Eleman De Zerbi'nin futbolu ile ilgili bir yazı yazıyor. Onun teknik ekibinden birisi arıyor Farioli'yi, tebrik, teşekkür ediyor.

Aylar sonra da Benevento'dan teklif gelince De Zerbi arayıp, Farioli'nin, ekibinde olmasını istiyor.

Öneriyi yapan da Merih'miş Alanyaspor için, tahmin edildiği gibi.

21 yaşında futbolu bırakmış, o günden bu yana antrenörlük hedefi için uğraşıyormuş.

bu arada antalyaspor ve makedonyanın hocası olayını duydun mu admin

karakullukçu anlattı geçenlerde

Cagdas Atan’in bu kadar taktik meraklisi ve durmadan birseyler kovalamasi denemesinin sebebi Farioli

Efecan’da bahsetmisti alanyaspor da yardimci antrenorluk yaparken elinden antreman sahasinda tablet eksik olmuyormus oyunculara taktik ve teknik konularda anlatim yapmak icin

Bu tarz hocalar basariyi hak ediyor

Guardiola mesela antipatik olsa da mukemmel bir teknik direktor kendini herzaman gelistiriyor ve yeniliyor yeni seyler pesinde kosuyor özelikle taktik konusunda

valla iyi hoca mı kötü mü bilmiyorum ama adamların defanstan çıkışlarını izlediğimde evet bu olay çalışılmış diyorsununuz.

bizim takımda ise çalışılmış tek bir şey göremiyorum sahada.

Üst Alt