Fransa Katliamları - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransa Katliamları

Cevap: Fransa Katliamları

Zaten soykırım devletlerin özüne değil o andaki yönetici ve komutanlara yükleniyor. Geçenlerde birinin konuşmalarına şahit oldum,hatta bayağı ünlü biri bu konularda,fakat ismini hatırlayamıyorum,dediği şu "Soykırımı devletler değil,insanlar yapar.Zaten bunun tanımında da bu var".Boşnaklar da Sırplara kabul ettirememişler.

Tabii ki o yönetici ve komutanlar genelde ölmüş olduğu için (Almanya istisna) cezaları onların haleflerine kalıyor. Devletler atalarının işlediği suçların cezasını çekiyor aslında acayip.

Genel konuyla bir ilgisi yoktu bu yazdıklarımın bu arada öyle aklıma geldi :)

Böyle bir durumda Hrant Dink'in Türkler tarafından öldürüldüğünü düşünmek de bence saçma,

Bunu da ekleyim istedim Kenan Evren meselesinde anlatmaya çalıştıklarıma benzer bir durum çünkü

:) Turkler tabiki tutup linc edip kitlesel imha yapmadilar. Bunu diyen Hrant da ølduruldu. Hrant'in dedikleri ønemli idi. Internetten izledim. Hrant cøzelim bunu diyordu ve Hrant soykirim diyordu fakat buna karsin Fransa'ya gidecegim ve yoktur diyecegim diyordu. Yani bunu sen cøzmessen o bunu politik kart olarak kullanacak halen de kullaniyor. Yani bir sey surunceme de kalirsa ve tezlerin dunyada kabul gørmuyrosa propagandan iceriyi kapsar disariyi kapsamaz. Yani mudahale ve siyasi kart olarak kullandiklari kesin. Bunlar daha farkli tartismalar.

Ekstra Ittihat Terakkidir. Turklere mal edilmez bu durum da. Onu da yazayim da. Yønetim onlarda. Ya bilmiyorum elmalar armutlar karisiyor. Hani øyle birsey kullanacaksak Fransizlar dememek lazim ya da Fransa' da dememek lazim eger kisilere indirgeyeceksek. Sonucta Cezayir'de savasan FLN'ye cok fazla yardim etti bazi Fransizlar. Aydinlar manifesto yayinladi maddi yardim da yapti Fransa kendi icinde de bølundu Cezayir konusunda vs. vs.

yapma Selen Allah aşkına. Türkler faşist olsa emperyalist olsaydı 1789 a kadar Balkanlar'da, Ortadoğu'da, Asya'da, Kuzey Afrika'da bütün kültürleri asimile ederdi zaten. Sana 500 yıl diyorum. 500 yıl ne demek yahu ? Yarım asır. Bir milleti, bir kültürü tarihten komple silmeye yetecek bir zaman. Ama Fransızlar bu dediklerimi 50 yıllık süre içinde yapıyorlar faşist oldukları için. Biz de faşist olsaydık 1789'a kadar ayaklanacak millet bırakmazdı tarihte atalarımız. Faşist olsaydık eğer bugün Balkanlarda, Orta doğuda doğan her insanın ana dili Türkçe olurdu. Fatih Sultan Mehmed İstanbul'u fethettiğinde kendisini hem Müslümanların hemde Ortodoks Hristiyanların yegane koruyucusu ilan ediyor. Hristiyan din adamlarının hiç birine dokunulmuyor dini özgürlüklerini yaşyıorlar . Böyle bir davranışı tarihte yapabilen tek milletiz. 21. Yüzyılda Dünyanın en medeni ülkerinden biri gösterilen İsviçre'de bile camiler hedef alınıyor yahu.

Ciddi ciddi anlamiyorum. Fasizm milliyetcilik falan cok sonralari cikan kavramlar. Yani diyorumki milliyetcilik 1789 sonrasi ortaya cikmis ve Osmanli ummetci bir yapida. Zaten 1779'dan sonra istese de dillerini unutturamaz. Dediklerim milliyetcilik ve tarihsel bir gelisim. Yani su fasizm falan 1789 sonrasi diyorum. Ve Osmanli cok uluslu.

Mesala su dedigine cevap niye yapiyor Fatih. Avrupa Hristiyan birligini parcalamak icin yapiyor.

Sen 1789 sonrasi zaten kaybetmissin. Onu diyorum o tarihten sonra dilini unutturma vs. vs. istesen de yapamazsin.

Ayni zamanda tarihsel anlatim diyorsan onlar farkli anlatiyor. Ya yazdim ya mesala ne bileyim Iranli varsa birisi mesala onla Osmanli-Iran savaslarini tartisin.

Tarihsel olarak bir tarihten sonra cikan izmlerden bahsediyorum. Ve Osmanli ummetci idi vs. vs. Yani istese de Turk milliyetciligine burunemez. Avusturya da burunmuyor mesala. Cunku bunlar cok uluslu ve milliyetcilik en son bunlari vuruyor. Sanayi devrimi su bu yasamamissin o altyapinin ustune burjuva iliskileri olmazdi zaten milliyetcilik falan olmazdi ki diyorum ki en son Turkleri buldu bu.

Fakat Aleviler var. Dinsel olarak baski yapar ama. Mesala Lubnan olaylari var. Ekstra onlarin tarihsel anlatimi da hep onlari hakli kiliyor. Onlar da Osmanli geldi kesti bicti gitti diyorlar. Demek istedigim bu. Resmi tarih her yerde ayni hep onlar temizdir hep baskasi køtudur. Iran'da aynisi Fas da aynisi Turkiye'de aynisi Ingiltere de aynisi Amerika'da aynisi.

Hrant Dink meselesini burada karıştırmaya gerek yoktu ama onun öldürülmesi ve buna benzer bazı olayların arkasındakiler tamamen ülkeyi karıştırmak isteyen güçler.Yani Dink'in öldürülmesini basit bir ırkçı cinayeti olarak nitelemek çok sığ bir düşünce.

Benim anlamadığım nedir bu saldırganlık?Yahu biz sütten çıkmış ak kaşık olduğumuzu iddia etmiyoruz ki(genelimizi konuşuyorum).Bizim Kürt sorunu acayip dallı budaklı karmakarışık bir sorun.Hükümet politikalarının nasıl yanlışlardan nasıl doğrulara geldiğini bile görmek istemeden hemen siz şunları öldürdünüz şunlara tecavüz ettiniz diyorsunuz.Aklı başında olan birisi zaten dağa çıkanların nasıl değil neden çıktığını sorar önce ki biz bunu soruyoruz basit bir vatandaş olarak.Sorun çözülsün istiyoruz,ne hakları varsa kendilerine verilsin istiyoruz ki son 8 yıldır bu konularda çağ atladı resmen bu ülke.Ama öyle bir bellemişsiniz ki biz nasıl psikopat nasıl bir manyak ülkeymişiz,önümüze geleni kesmişiz biçmişiz.Ben hayret ettim,ırkçılık da bizdeymiş,etnik katliamı da biz yapmışız vay be biz neymişiz böyle.Demek ki dışarıdan bakınca bizi böyle canavar olarak gösteriyorlar.Bir de güya beynimiz yıkanmış da kendimizi kandırıyormuşuz muamelesi yaparak bize acıyan gözlerle bakanlar var ki kendileri acınacak haldeler farkında değiller.

Şu anda hiçbir ülkede diğer dinlere mensup din adamlarına bizdeki kadar müsamahakar davranıldığını sanmıyorum önce bunu söyleyelim.

Osmanlı Devleti'nin diğer emperyalist devletlere kıyasla nasıl hoşgörülü davrandığını anlamak da çok zor değil.Arkadaşlar da yazmışlar zaten.Bizim ele geçirdiğimiz toprakları İngiltere,Fransa ya da İspanya ele geçirseydi şu anda o ülkelerin dili,dini aynı kalır mıydı?

Lutfen cevap vermenizi istiyorum

Nereye surmuslar?

Sibiryayaymi(ahiska turkleri gibi)? yoksa Hindistanami?

Derzor'a surmusler genelini. Ki mantik halen ayni nereye surmusler. Sibirya'ya istese de suremez zaten. Yani nereye surdugunun cok ønemi de yok gerekceler uzerinden gøc ve ordaki ølumler acliklar vs. vs. 4 madde vs. vs. cikacaksan deki hayir bunlar olmadi. Yani sizin anlayisinizda bir tane bile kalmayincaya kadar kesmesi gerekiyor. O zaman son suructe Sirplar da yapmadi. Hepsini ølduremedi.

Derzor bu da tartisilir. Mesala o dønem Balkanlardan kitle gelirken Turk kitlesi kaybedilen topraklardan dolayi Talat ya da baskasi Derzor olmaz orda ølurler oraya yerlestiremeyiz der. Fakat Ermenilerin geneli o bølgeye gønderilir. Bølge secimi de bilinclidir orda. Ki bølge secimi Turkler icin søylemi ve sonra Ermeniler icin orasi o da bir tez olarak sunulur bilincli olarak secildigi konusunda Derzor'un.

Yani ordan geleceksen Derzor secimi bilincli yapildigini ve orda øleceklerini bildikleri søylenir. Bu durumda Sibirya falan cok anlam ifade etmez.

Sorun Dink'in søylemlerinin hakli olmasi. Konuya en mantikli onun yaklasmasi. Cøzume dair en mantikli seyleri benim ondan duymam. Hani bir de yazdim Ermeniler'den zaten akli basinda olanlar bunun o meclisten bu meclisten gecmesine de karsi. Hani tek tek cumleler secilmeye baslaniyor. Yazdiklarim genel. Sonra ordan oraya ordan oraya. Yani yazdim 4 madde temel tezleriniz ve hic biri olmadigina dair bir tez degil.

Tezlerinizin kabul gørecegine inanmiyorum. Cunku hepsi gerekcelere dair ya da Avrupa da sunu yapti bunu yaptiya dair. Isteyen istedigini yazsin Ermeni desin Turk dusmani desin vs. vs. Zaten hep tekrara girer burdan sonrasi yazilanlari o 4 madde icine alirim. Gerekce ya da onlarda yapti mantigina gelir ki bunlarin hepsi iste olup olmadigina dair bir tartisma degil.

Ciddi ciddi anlamiyorum. Fasizm milliyetcilik falan cok sonralari cikan kavramlar. Yani diyorumki milliyetcilik 1789 sonrasi ortaya cikmis ve Osmanli ummetci bir yapida. Zaten 1779'dan sonra istese de dillerini unutturamaz. Dediklerim milliyetcilik ve tarihsel bir gelisim. Yani su fasizm falan 1789 sonrasi diyorum. Ve Osmanli cok uluslu.

Mesala su dedigine cevap niye yapiyor Fatih. Avrupa Hristiyan birligini parcalamak icin yapiyor.

Sen 1789 sonrasi zaten kaybetmissin. Onu diyorum o tarihten sonra dilini unutturma vs. vs. istesen de yapamazsin.

Ayni zamanda tarihsel anlatim diyorsan onlar farkli anlatiyor. Ya yazdim ya mesala ne bileyim Iranli varsa birisi mesala onla Osmanli-Iran savaslarini tartisin.

Tarihsel olarak bir tarihten sonra cikan izmlerden bahsediyorum. Ve Osmanli ummetci idi vs. vs. Yani istese de Turk milliyetciligine burunemez. Avusturya da burunmuyor mesala. Cunku bunlar cok uluslu ve milliyetcilik en son bunlari vuruyor. Sanayi devrimi su bu yasamamissin o altyapinin ustune burjuva iliskileri olmazdi zaten milliyetcilik falan olmazdi ki diyorum ki en son Turkleri buldu bu.

Fakat Aleviler var. Dinsel olarak baski yapar ama. Mesala Lubnan olaylari var. Ekstra onlarin tarihsel anlatimi da hep onlari hakli kiliyor. Onlar da Osmanli geldi kesti bicti gitti diyorlar. Demek istedigim bu. Resmi tarih her yerde ayni hep onlar temizdir hep baskasi køtudur. Iran'da aynisi Fas da aynisi Turkiye'de aynisi Ingiltere de aynisi Amerika'da aynisi.

Haklısın Osmanlı devleti milliyetçi değildi ( bende onu diyordum zaten ) o zaman zorla Türk demiyelim de ama isteseydi zorla müslüman yapabilirdi Balkanları mesela. Din adamlarını falan hep hep asardı isteseydi İncil nüshalarını hep toplatırdı isteselerdi . Hristiyan alemini bölmek için Ortodoksları destekledi demişsin ama sadece ortodokslar özgür değil ki Venedikli, Cenevizli katolikler de dini özgürlüklerini yaşamışlar hep Osmanlı'da. Hristiyan alemini bölmek için Osmanlı'nın yaptığı tek şey Fransa'yı Roma - Germen imparatorluğuna karşı desteklemesi ve Protestan Martin Luther hareketini Katolik Vatikan'a karşı desteklemesi olmuştur bunlarda masum siyasi hamleler.

Derzor'a surmusler genelini. Ki mantik halen ayni nereye surmusler. Sibirya'ya istese de suremez zaten. Yani nereye surdugunun cok ønemi de yok gerekceler uzerinden gøc ve ordaki ølumler acliklar vs. vs. 4 madde vs. vs. cikacaksan deki hayir bunlar olmadi. Yani sizin anlayisinizda bir tane bile kalmayincaya kadar kesmesi gerekiyor. O zaman son suructe Sirplar da yapmadi. Hepsini ølduremedi.

Derzor bu da tartisilir. Mesala o dønem Balkanlardan kitle gelirken Turk kitlesi kaybedilen topraklardan dolayi Talat ya da baskasi Derzor olmaz orda ølurler oraya yerlestiremeyiz der. Fakat Ermenilerin geneli o bølgeye gønderilir. Bølge secimi de bilinclidir orda. Ki bølge secimi Turkler icin søylemi ve sonra Ermeniler icin orasi o da bir tez olarak sunulur bilincli olarak secildigi konusunda Derzor'un.

Yani ordan geleceksen Derzor secimi bilincli yapildigini ve orda øleceklerini bildikleri søylenir. Bu durumda Sibirya falan cok anlam ifade etmez.

Peki Irevani nasil Yerevan yaptilar?

Simdi kurduklari devlet Derzordami?

Peki Irevani nasil Yerevan yaptilar?

Simdi kurduklari devlet Derzordami?

Soykirim vardir ya da yoktur tartismasina dair birsey degil su yazdiklarin. Azerbayacan'a getireceksin. Yazdiklarimi yazdim. Turk tezleri savunma noktalari onlarin dedikleri vs. vs. Bunun uzerinden kabul et ya da etme. Tutup burda bir de Azerbaycan ve Sovyetler tartismasina giremem cunku konu oraya gidecek gibi. Ya da Azeri Ermeni meselesine. Cunku bunlar Ermenilere soykirim yapildi mi yapilmadi mi tartismasindan uzak ve Sovyet Rusya 1918 kurulus falan da devreye girerse sabaha kadar bitmez tartisma

Soykirim vardir ya da yoktur tartismasina dair birsey degil su yazdiklarin. Azerbayacan'a getireceksin. Yazdiklarimi yazdim. Turk tezleri savunma noktalari onlarin dedikleri vs. vs. Bunun uzerinden kabul et ya da etme. Tutup burda bir de Azerbaycan ve Sovyetler tartismasina giremem cunku konu oraya gidecek gibi. Ya da Azeri Ermeni meselesine. Cunku bunlar Ermenilere soykirim yapildi mi yapilmadi mi tartismasindan uzak ve Sovyet Rusya 1918 kurulus falan da devreye girerse sabaha kadar bitmez tartisma :)

Bence Konu tam bununla ilgili.Azerbaycani karistirma simdi.

Ermeniler (onlara biz o isimi verdik aslinda) Hindistandan gelmis(ve ya kovulmusda ola bilir) hay tayfalaridir.Ilk once Mezopotomiyaya yerlesmisler.

Daha sonra anadoluya gelmisler.

Simdi ben 80 bin ermeni ailesinin Irevana yerlestirdigini bile bile.Neden onlarin Osmanli tarafindan Dorzora suruldugune inanayim?

Ispatimi Turk topraklarinda kurulan ermenistan devleti.

Soykirim ve ya asimile edilmise nden o ermeni aileleri Turk topraklarina surulmus?

Asimile etmek biliyormusnuz nece oluyor?

Irevanda Yasayan benim soydaslarimin suan orda yasayamamasi kendi topraklari ola ola

asimile etmek Ahiska turklerini Sibiryaya surmekdir

Üst Alt