Fransa Sokaklarında Türk Kutlamaları - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransa Sokaklarında Türk Kutlamaları

Peki ayni seyi Turkiye icin soyliyenler , Turkiyeyi kotuleyip devamli avrupayi ovup ozenenler, onlarida kimse zorla tutmuyor orda. ? onlar hakkinda ne dusunuyorsunuz ?
İkisi aynı durum mu da kıyaslanacak? Türkiye'de doğan biri bırak Avrupada yaşamayı zar zor turist vizesi alıyor? Biri kendi ülkesinden göç etmiş gittiği ülkeyi kötülüyor ama doğduğu ülkeye dönmüyor diğerinin gidecek bir yeri yok diye doğduğu ülkenin kötü özelliklerini eleştiremeyecek mi? Buysa kastettiğin bayağı sağlıklı bir düşünce yapın varmış.

Türkiyeyi kötüleyip, avrupayi övüp özenen avvupada yasayan niye zorla tutunsunki orda? Yada sorunumu anlamadim ben? Yani o durumdaki adam niye türkiyeye gitmeyi istesinki?

Hayir avrupayi sevmiyorlarsa Turkiyeyi cok seviyorularsa , kimse tutmuyor sizi avrupada defol git Turkiyeye diyor ya.

Bende diyorumki Turkiyede yasayip da devamli Turkiye yi kotuleyip avrupayi oven ozenen, onlari da kimse zorla tutmuyor Turkiyede. Ben Hotelde calistigim icin biliyorum Turkiyeden gelen turistler Turkiyeyi yerden yere vuruyorlar.

Peki ayni seyi Turkiye icin soyliyenler , Turkiyeyi kotuleyip devamli avrupayi ovup ozenenler, onlarida kimse zorla tutmuyor orda. ? onlar hakkinda ne dusunuyorsunuz ?

Bunun bu konuyla alakasi nedir?

Burada yurt disinda böyle hayvanlik yapanlardan bahsediyoruz. Su an Türkiye de yabanci olarak cogunlukta olduklari icin Suriye örnegini vereyim. Suriyeliler cikip böyle benzer bir durumda sevinseler Türklere böyle hakaretler etseler ne olurdu mesela.

Hayir avrupayi sevmiyorlarsa Turkiyeyi cok seviyorularsa , kimse tutmuyor sizi avrupada defol git Turkiyeye diyor ya.

Bende diyorumki Turkiyede yasayip da devamli Turkiye yi kotuleyip avrupayi oven ozenen, onlari da kimse zorla tutmuyor Turkiyede. Ben Hotelde calistigim icin biliyorum Turkiyeden gelen turistler Turkiyeyi yerden yere vuruyorlar.

Herhangi bir ülkede vatandaşlığın veya çalışma/oturma iznin yoksa öyle bir tutuyorlar ki...

İkisi aynı durum mu da kıyaslanacak? Türkiye'de doğan biri bırak Avrupada yaşamayı zar zor turist vizesi alıyor? Biri kendi ülkesinden göç etmiş gittiği ülkeyi kötülüyor ama doğduğu ülkeye dönmüyor diğerinin gidecek bir yeri yok diye doğduğu ülkenin kötü özelliklerini eleştiremeyecek mi? Buysa kastettiğin bayağı sağlıklı bir düşünce yapın varmış.

Gitmek isteyen Turkiyenin disina her turlu gider. Elestirmekden ileri yapilanlar.
burda gurbetcileri yerden yere vurmakdan baska yapilan birsey yok.

Haberleri acip bakarsak istanbulda hergun gasp var hergun tecavuz hergun hayvanlara iskence.
ama lafa gelince gurbetci turkler yobaz.
Sanki Turkiyedeki insanlar cok high class cok elit.

Gitmek isteyen Turkiyenin disina her turlu gider. Elestirmekden ileri yapilanlar.
burda gurbetcileri yerden yere vurmakdan baska yapilan birsey yok.
Yav adam neden gitmek zorunda olsun kendi ülkesinden? Burada kötü şeyler yapılıyor ve ben bundan rahatsızlık duyuyorum diye haliyle ben gitmek zorunda değilim kötü şeyler yapanlar yapmamalı veya illa biri gidecekse onlar gitmeli veya yaptıkları şeyler söylenince zoruna gitmemeli en azından bu kadarını tolere edebilsin paşalar hani.

En cok da benim gibiler zarar görüyor bu durumdan. Herkes tarafindan ayni kaba konuluyorsun herdaim genellemelere maruz kaliyorsun hayatin boyunca.

Üzgünüm ama gurbetci Türklerin cogundan utaniyorum ve büyük bir kismini sevmiyorum, yurt disinda yasayan birisi olarak. Entegrasyon nedir zerre bilmeyen, kendini ve hayatini yasadigi ortama göre kurmayi beceremeyen, dil ögrenmeye dahi tenezzül etmeyen, en önemlisi de her zaman Almanyanin Avrupa nin ne kadar kötü oldugunu savunup Türkiye de yasamak istedigini belirtip ama hic bir zaman Türkiye ye tatil disinda dönmeyen Avrupa daki avantajli yasamlarindan kopamayan gurbetcilerden utaniyorum.

Avrupa bu kadar kötüyse s.git Türkiye de yasa o kadar cok seviyorsan o kadar cok özlüyorsan. Kimse seni zorla burada tutmuyor, yasadigin ülkenin insanlarina o.c. deme hakkin da yoktur. Begenmiyorsan defol git. Su hareketleri savunanlar var bir de, Allah akil fikir versin.
3. 4. Jenerasyonda artık ana dili seviyesinde almanca bilmeyen, meslek yapmamış, okumamış yani entegre olmamış türk sayısı çok az.

Almanlar aynı genellemeleri ruslara, polanlara, macarlara vs. de yapıyorlar. Hatta kimseye zararı dokunmayan Japonların, zencilerin, hintlilerin arkasından ırkçı kelamlar kullaniyorlar. Işyerinde her gün yaşıyoruz bunu. Adamların zihniyeti ju ben kabullendim artık.
Bizimkilerin suçu yok demiyorum ama senin abarttığın kadar değil.

SM-N960F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yav adam neden gitmek zorunda olsun kendi ülkesinden? Burada kötü şeyler yapılıyor ve ben bundan rahatsızlık duyuyorum diye haliyle ben gitmek zorunda değilim kötü şeyler yapanlar yapmamalı veya illa biri gidecekse onlar gitmeli veya yaptıkları şeyler söylenince zoruna gitmemeli en azından bu kadarını tolere edebilsin paşalar hani.

bende onu demeye calisiyorum , bir galibiyet kutladilar diye etmedikleri laf kalmadi.
Camlari mi indirdiler ? Esnafa mi saldirdilar ? Bomba mi attilar ?
neden bu kadar acimasiz elestiri bu insanlara

Beni Türkiye dönmekten tek alıkoyan insanlar arkadaş. Biz her Türkiye gidişimizde kültür şokuna uğruyoruz ama lafa gelince biz almancıyız yobazız. Daha yeni ailemle Istanbula tatile gittim Hacı amcasından tut mini etekli bi bayana kadar kimse mi bir bebek arabasına yol vermez, asansöre bırakmaz. Herkes kendini düşünüyor, yok muhafazakar yok solcu hiçbirinde bir fark görmedim.

SM-N960F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

En cok da benim gibiler zarar görüyor bu durumdan. Herkes tarafindan ayni kaba konuluyorsun herdaim genellemelere maruz kaliyorsun hayatin boyunca.

Üzgünüm ama gurbetci Türklerin cogundan utaniyorum ve büyük bir kismini sevmiyorum, yurt disinda yasayan birisi olarak. Entegrasyon nedir zerre bilmeyen, kendini ve hayatini yasadigi ortama göre kurmayi beceremeyen, dil ögrenmeye dahi tenezzül etmeyen, en önemlisi de her zaman Almanyanin Avrupa nin ne kadar kötü oldugunu savunup Türkiye de yasamak istedigini belirtip ama hic bir zaman Türkiye ye tatil disinda dönmeyen Avrupa daki avantajli yasamlarindan kopamayan gurbetcilerden utaniyorum.

Avrupa bu kadar kötüyse s.git Türkiye de yasa o kadar cok seviyorsan o kadar cok özlüyorsan. Kimse seni zorla burada tutmuyor, yasadigin ülkenin insanlarina o.c. deme hakkin da yoktur. Begenmiyorsan defol git. Su hareketleri savunanlar var bir de, Allah akil fikir versin.
şu foruma gelmiş en almancı gibi olmayan almancı olduğunu belirtmekte problem görmüyorum

Üst Alt