Furkan Özçal Galatasaray’da - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Furkan Özçal Galatasaray’da

Cevap: Furkan Özçal Galatasaray’da

bedava sirke baldan tatlıdır 1 yılda belli olur en fazla 1 yıllık ücretini çöpe atmış oluruz ama ya engin gibi çıkarsa

Ümit milli takımında bir maçını izlemiştim.Kafayı yemiştim bu .Bu adamı nasıl milli takıma almışlar diye.Sefa Yılmaz var.Furkan'dan çok çok daha iyi.Onu alsaydık keşke.

kayserililere göre sefa kazmanın teki.ve furkana çok üzülyolar.hem 1 maçla adam değerlendirmek de neyin nesi?furkan bjkye,fenere karşı çok başarılı maçlar çıkardı. bjkye 2 ,fenere 1 golü var bir de.

yönetimin özellikle de başkanın taraftarı beklentiye sokması durumu var. ama başkanın yaptıklarını ve söylediklerini iyi analiz etmek gerekiyor.

bence başkan bu durumu bilerek yaratıyor ama amacı taraftarı beklentiye sokmak değil medyaya malzeme vermek. dikkat ederseniz ünal aysal başkan olduğu

günden bu yana yazılı ve görsel medya en çok bizi yazıyor en çok bizi konuşuyor. başkan yakışıklı uzun boylu santrafor diyor, 25 haziran diyor, çilek diyor, kaka

diyor ve bizi sürekli gündemin en tepesinde tutuyor. bence bütün bu yaptıkları belirli bir plan program içerisinde hesaplanmış ve önceden düşünülmüş şeyler. her

kulvarda zirve hesapları yapan bi kulüp için bunlar önemli şeyler. bu durum bize psikolojik üstünlük sağlıyor. en basit örnekle şöyle söyleyeyim bundan 3-5 sene

önce fenev, liverpool ve chelsea'nin orta sahasında senede ortalama 30 maç oynayan bi adamı transfer etseydi ülkede yer yerinden oynardı. 1 hafta medyada

meireles yazılır konuşulurdu. biz de imrenerek bakar kendimizi kötü hissederdik. ama şimdi böyle bi durum yok. fenev kimi alırsa alsın gündemde yine biz varız. onlar

ikinci planda.

psikolojik üstünlük deyip geçmeyin. karıköy deplasmanında yıllarca psikolojik çöküntü yüzünden kaybettiğimiz maçları hatırlayın.

İyi güzel de:) Kaka dediler taraftar beklentiye girdi şimdi çaktırmıyolar ama çoğu ondan sallıyor yönetime, stoper de isimler sıralandı şimdi Cris'i beğenmiyo taraftar, çilek dendi Furkan'ı beğenmiyolar...

Ve farkındaysan Meireless ve Chris transferlerinden sonra Galatasaray forumunda üzüntü, eziklerin forumunda umut hakim... Bunları da düşünmüşmüdür acaba sayın başkan?

Bu arada ben her şart ve koşulda yönetimi ve teknik heyeti destekleyen birisiyim... Ve şuanki kadromuzun eze eze şampiyon olacağını düşünüyorum saygılar...

Gereksiz bir transfer. Selçuk ve Melo ya Engin Ceyhun Yekta Emre alternatifleri varken bide bu çocuğu almak saçma olmuş.

Bilinçli hareketler olduğu doğru, ama bir de olayın beklentiler kısmı var, inandırıcılığı zayıflıyor, yoksa güçlü imajı vermesi tam bir iş adamı olgusu.

Hele bir de bunları söyledikten sonra hamleleri de ona göre yapsa, işte o zaman kazanacağımız psikolojik üstünlük çok daha öte olacak.

taraftar olarak söylenen herşeyin üzerine atlamamamız lazım. küçük çocuklar gibi bi cümleyle gaza gelmememiz lazım. yöneticiler n derse desin sonuçta biz kulübün

durumunu biliyoruz. neyi yapıp neyi yapamayacağımızı da biliyor olmamız lazım ekonomik olarak.

başkanın en zor yılı bu yıl. eğer bu sene CL gruplarından çıkıp ligde de şampiyon olursak, önümüzdeki yaz başkan beklenti yaratmakla kalmayacak, yarattığı

beklentiyi de karşılayacaktır. çünkü herşeyi en ince noktasına kadar düşünen bi adamın, taraftarın gözünde çok hafifte olsa zedelenen imajını düzeltmeye gitmek

istemesi kaçınılmazdır.

Gereksiz bir transfer. Selçuk ve Melo ya Engin Ceyhun Yekta Emre alternatifleri varken bide bu çocuğu almak saçma olmuş.

renktaş ceyhun u bilmem çok forma şansı bulamadı sonucta trabzondan biliyoruz biraz ama yekta bizim sevimeyizde bir oyuncu değil yani çok ama çok yumuşak. mücadeleci değil. ışık görse eminim hoca denerdi nasıl engin geldiginde formayı aldıysa emre aldıysa semih aldıysa yekta da alabilirdi. ki ceyhun da bu kategoriye giriyor. hoca demek ki yeterli görmüyor

-Ceyhun Melo ve Selcukun yerini almak icin fazla defansif

-Emre ortada oynamak icin gerekli fizik güc ve devamliliga sahip degil.

-Yekta gecen sezon uzun dönem sakatlik yasadi, hala hazir degil.

-Bu yüzden Furkan transferi mantikli. Eskisehirin de Alper Potuk icin 10 milyon euro isteyip daha sornada satmak istememesi nedeniyle Furkan transferi mantikli.

-Yüksek maas verilmesinin nedeni bosman olmasi. Bonservis yerine maasa para ödedik.

İyi güzel de:) Kaka dediler taraftar beklentiye girdi şimdi çaktırmıyolar ama çoğu ondan sallıyor yönetime, stoper de isimler sıralandı şimdi Cris'i beğenmiyo taraftar, çilek dendi Furkan'ı beğenmiyolar...

Ve farkındaysan Meireless ve Chris transferlerinden sonra Galatasaray forumunda üzüntü, eziklerin forumunda umut hakim... Bunları da düşünmüşmüdür acaba sayın başkan?

Bu arada ben her şart ve koşulda yönetimi ve teknik heyeti destekleyen birisiyim... Ve şuanki kadromuzun eze eze şampiyon olacağını düşünüyorum saygılar...

dediğim gibi başkanın amacı taraftarda beklenti yaratmak değil bence. taraftarda biraz düşünsün. bazı şeylerin hemen olmayacağının farkına varsın. 2sene önce nerdeydik şimdi nerdeyiz.

cris konusuna gelince ben oturup sakin kafayla düşünebilen aklı başında hiçbir taraftarın yönetime ve hocaya salladığını görmedim. ujfalusi cris kıyaslamasını yapabilen kimsenin olaya eleştirel baktığını görmedim. ama bazı taraftarlar olaya çok çabuk kendilerini kaptırıyolar o ayrı. mantıklı düşünmek lazım.

dediğim gibi başkanın amacı taraftarda beklenti yaratmak değil bence. taraftarda biraz düşünsün. bazı şeylerin hemen olmayacağının farkına varsın. 2sene önce nerdeydik şimdi nerdeyiz.

cris konusuna gelince ben oturup sakin kafayla düşünebilen aklı başında hiçbir taraftarın yönetime ve hocaya salladığını görmedim. ujfalusi cris kıyaslamasını yapabilen kimsenin olaya eleştirel baktığını görmedim. ama bazı taraftarlar olaya çok çabuk kendilerini kaptırıyolar o ayrı. mantıklı düşünmek lazım.

Renktaş işin dürüstcesi doğru bir politika değil bu... İnandırıcılığını kaybediyorsun... Gerek yok laf salatalarıyla psikolojik üstünlük kuracağımıza, eze eze üstünlük kuralım... İcraatlarımız konuşsun...

Hayır ne gerek vardı yani? Bu sene taraftar eminim bu transferlerle sevinçten çıldırırdı. Bırak taraftarın mutlu kalsın... Gidiyosun ordan burdan abuk subuk isimler sallıyosun, eee fotomaç yazmıyor ki gülüp geçesin, senin klübünün başkanı söylüyor... Taraftarının aklı yok mu inanmasın diyosun da... Başkan'ın söylediğine inanmayacaksa taraftar kime inanacak?

Bu arada tekrar ediyorum, burda yönetime gider yapanlarla kavga eden birisi olarak bunları yazıyorum... Cris i kötüleyenlerle kavga ettim vs vs... Ama şu da var bunların tek sebebi yönetimin tutamadığı çenesi...

Örnek veriyorum ben bir yerde bin tl maaşla çalışıyorum Ünal başkan bana 4000 tl teklif ediyor sevinçten havalara uçarak kabul ediyorum sonra elime geçen sözleşmeye bakıyorum maaşım 2500 tl... Normalde 1000 tl maaş alırken bana 2500 tl teklif etse havalara uçucam yine... Ama 4000 alıcam diye sevinirken 2500ü görmek insanı psikolojikmen yıkıyor...

Kim ne derse desin, bu seneki transferlerin hepsi süper, ben bu kadarını yapacağımızı düşünmüyordum bile, ama şu da bir gerçekki bu transferlerle ancak bu kadar mutsuz edebilirdin taraftarını...

Bu da bizim Galatasaray yönetiminlerinin bir alışkanlığı olsa gerek, biz Uefa kupasını kullanıp paraya dönüştüremedik. Ezikler 6-0ı kullanıp kaç sene kullandılar bunu maddi açıdan...

Öyle yada böyle transferlerin hepsi güzel ve bu kadarını beklemediğim transferdi... 7sinden 70şine hepsi umarım başarılı olur... Hayırlısı neyse o olsun....

furkan hayirli olsun galatsaraya

size bir sorum var

1 bu adamin bonservisi yokduysa neden bügün alindi?:coffee:

2.3 ay neden beklendi?bonservisin günü bügün bitmedi ya!!!

3.bonservisi biten topcuyu neden kamp zamani almazlar?

4.bügünmü iyi oldugunu anladilar?????

ben zaten bu sezon en az furkan gibi iki üc gelecek vadeden transfer istiyordum ,kismet bügüne mis tekrar hayirli olsun

Kaka falan iyi hosta, takimi sirtlayan adamlar,

kalede Muslera,

sağ bekte, Eboue fark yaratiyor.

Savunma Ujfalusinin liderligi.

Ortasahada Melo olmazsa olmaz.

İleride Elmanderin presi, ortasahaya yardimi.

Takimi sirtlayan 5 yabanci oyuncu. Bunlarin yanina Amrabat gibi bir yatirim yapildi. Sistem, oyun yapisi düsünüldügünde alinacak en iyi oyuncular alindi. Yerli Hamitten baska 4-4-2ye uygun oyunun 2 yönünüde oynayan kenar oyuncusu var miydi? En iyi yerli forvetler alindi.

Yabanci sinirlamasi olmasa, yönetimde farkli hamleler yapabilirdi. Bunun yanisira,takimin dengelerini bozmamak var.

Kaka 20+milyon bonservis, yillik 10 milyon euro maas büyük külfet. Ayrica, türkiyeye gelmek istemdiğide söylenip durdu. Karisi Brezilyaya dönmek istiyor. Dengeleri bozup, bu kadar maaliyetli transferi, üstelik kronik diz sakatligi olan adami gözü kapali almazsiniz.

size bir sorum var

ben zaten bu sezon en az furkan gibi iki üc gelecek vadeden transfer istiyordum ,kismet bügüne mis tekrar hayirli olsun
İyike 1 sorun varmış

Hayırlı olsun ama takımda as oynayan Emre-Semih-Engin bu kadar düşük maaş alırken Furkan'ın onlardan yüksek alacak olması hoşuma gitmedi.

size bir sorum var

ben adam oldum ve bir sorunu cevaplayayım. zaten sadece 1 ini cevaplayınca hepsini cevaplamış olacağız. adamın 1 yıl daha sözleşmesi varmış. uzatmak istememiş ve kayserispor ile alacağına karşıklık sözleşmesini feshetmişler kuluple. olay budur hepsini cevapladım.

biraz araştırsaymışsınız bu postu atmazdınız sanırım

ben adam oldum ve bir sorunu cevaplayayım. zaten sadece 1 ini cevaplayınca hepsini cevaplamış olacağız. adamın 1 yıl daha sözleşmesi varmış. uzatmak istememiş ve kayserispor ile alacağına karşıklık sözleşmesini feshetmişler kuluple. olay budur hepsini cevapladım.

biraz araştırsaymışsınız bu postu atmazdınız sanırım

cvp icin tesekürler ama arastirmak güzel bisey olsa bile ,burda renkdaslara sormakda okadar güzel bisey.zaten forumun ana nedeni budur

tabi soruyu bundan sonra "adam"gibi renkdaslara sorarim

adam olma olmama meselesini es geçersek asıl mevzu adam bugün serbest kalmış yani süre dolmuş sözleşme uzatılmayınca bugün serbest kalmış. bizimkilerde adamı almışlar bedelsiz.

cvp icin tesekürler ama arastirmak güzel bisey olsa bile ,burda renkdaslara sormakda okadar güzel bisey.zaten forumun ana nedeni budur

tabi soruyu bundan sonra "adam"gibi renkdaslara sorarim

üstad diğer arkadaş çokta ters bi yorum yapmamış şaka mahiyetinde düşünebiliriz bu yüzden adam olmak vs ağır olur :tiphat:

Üst Alt