Gaddar | Now - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gaddar | Now

Artik hic bir dizinin Fragmanina bakmiyorum, cünkü beni ne bekliyor onu ögrenmek istemiyorum*. Insallah heycanli ve hareketli bir bölüm olur. 10. bölüm den itibaren uzun uzun yorumlar yazmaya basliyacagim
*. takdir sana kalmis sevgili tuncay.

bende bazen - adrenalin, heyecan, vs baglamin da sihirin bozulmamasi,butun kalmasi ve onume gelmesi adina *bolumu fragmansiz izliyorum.

gaddar ozelin de, ozellikle ustteki ozel fragman
gaddar ara konusu oldugun dan - *sosyal bazli onemi de asikar bir icerigi oldugun dan ,farkindalik vs adina izlemeye deger .

@Batuhan Misiroglu goreceli elbette sevgili batuhan.

nacizane gozlemim de, misal ,ilk girdigi bolumden bugune *erdal ozyagcilar'in > rolu ,benim adima bold bir ters kose olmustu....

keza, mesut *rolu ozgun ve orijinal olmus.
daghan'in > *gaddar moda girisi ve kendisine bicilen *kostum ve kareo'yu > bruce willis'in *unbreakble filmindeki tiplemeye benzettigim den 'oldukca basarili buluyorum.

acik kanal da bu tur tiplemeler(gaddar yagmurluk) karikaturize algisi olarak goruldugun den - tutmama durumu da mevcut.... dizi salt bu *tipleme dolayli bile cukur,icerde vs gibi diziler den kendisini keskin ayiriyor....

dizinin gaddar modu (antihero) *disindaki konular <-> misal ekber ,klasik aksiyon vs konulari, > cukur,icerde vs gibi dizilerde de gorulebilecek sekilde isleniyor....

benim nazarim da dizi nin alameti farikasi : dedigim ozel tipleme nin her bolum kaliteli kareo lar ile sahnelenip islenmesi.
gaddar ve yagmurlugu.

iyi seyirler.

"Evet" dizisinin 10. bölümünü izledim ve genel olarak beğendim.

Daghan'ın Ekber'i köşeye sıkıştırıp öldürmesi gerektiği an meselesi olmasına rağmen, Ekber'in önceden hazırladığı aydan hamlesi sayesinde kendini kurtarabilmesi biraz basit bir çözüm gibi geldi. Sonuçta, Ekber artık zor durumda kaldığında Aydan'a ve ailesine zarar vereceği tehdidiyle karşılık verebilir. Bu durumda, aslında Daghan Aydan'ı kurtardıktan sonra ilk yapması gereken Ekber'i öldürmek olmalıydı ki bu tehdit ortadan kalksın. Ancak bu senaryo gereği mümkün olmadığı için biraz hayal kırıklığı yarattı.

Aydan'ın yılanın etkisinde gördüğü Daghan halüsinasyonu eğlenceliydi. Kendini kurtarması için ıslık çalmasının mantık açısından biraz tuaf geldi bana neden Daghan'ın orada olabileceğini düşündüğüne dair bir gerekçenin olmaması kurgunun zayıf noktalarından biriydi, ancak bunu görmezden geliyorum.

Taksicilere anons verip bütün hastaneleri didik didik anti panzehiri aratmak neye yaradı, onu anlamadım. Sonuçta, Leyla kendi veteriner kliniğinde bir ilaç buldu.

Enver'in ekibini gönderip birini tek gözünden kör edip onların yerine çömezleri ekibine dahil etmesi tamamen mantıksız bir hamle oldu. Yanındaki adamlara güvenmeyip Japon ve Rüzgar'ı yanına alması da tuhaf. Japon'un bu teklife nasıl düştüğünü anlamadım. Enver geldiği yerine çöktü ve sonra normal birsey mis gibi Envern teklifine hemen evet dedi. Tamam, Enver ile baş edemeyecek bir çapı var ama doğal olarak insan işlerini başka yerde devam ettirirdi. Bu durum bana tuhaf geldi, sanki Enver gibi biri gelse de hemen onun yanında çırak olarak çalışırım der gibi bir havasi vardı. Bu bölümde Japon ve Rüzgar'ın atışmaları eğlenceli olsa da kurgu olarak bunu da biraz zayıf buldum.

*Leyla'yı maalesef hiç beğenmiyorum. En son Baba dizisinde görmüştüm kendisini ve bana çok itici gelmişti. Burada da aynı hissi taşıyorum. Umarım bir Daghan-Leyla aşkı olmadan senaristler buradan erkenden dönerler. Dizideki karakteri biraz fazla saf gibi geldi bana. Umarım artık peşini bırakırlar da biraz daha az aksiyonda kendisini görürüz. Sonuçta, Laptop Müdür'e emanet edildi.

Yağmur da saf bir karakter canlandırıyor gibi görünüyor, sanki dizideki diğer bayanlar gibi. Bazen içinde aslında bir cani ruh olduğunu düşünüyorum, zenginlik ve güç düşkünü bir yapıya sahip gibi geliyor bana. Ayrıca, Enver'i Babasi konusunda manipüle etmeye çalisiyor, Ekber'in yanına gidip tek amaci aslinda onu öldürmek olduguna inaniyorum onu nasil yapacakti bilmiyorum ama Ekberin ona firsat vermesi ve hemen Silahı çekip ateş etmeye çalışması içindeki kötülüğü gösteriyor bana, bunu Ekber de görmüş olmalı ki onu bilerek kışkırttı, gerçekten silahı çekip ateş eder miydi denemesi yapıyordu. Bakalım ateş ettikten sonra Ekber kendisini layık gelin olarak görebilecek mi Yagmuru.

Müdürün hikayesi gizemli. Tam olarak Ekber'e ne yapmış da adamın ailesini öldürmek istiyor, bunu merak ettim. Herhalde ciddi anlamda bir şey olmalı ki eşini ve kızını bile yıllarca uzaktan görmeyi tercih etmiş, onları korumak için. Kızı ile vedalaşması da etkileyiciydi. Zaten yıllardır Onur Saylak'ı başarılı bir oyuncu olarak görüyorum. Ancak bir türlü dizinin tek başrol oyuncusu olarak göremedim. Daha çok ikinci planda kalan yan bir aktör olarak kaldı yıllarca.

Kurt içinse söylenecek pek bir şey yok, sonuçta yıllardır içerde olsun, çukur olsun, üç kuruş olsun hep gördük. Ancak bu bölümde daha eğlenceli bir karaktere dönüşmüş gibi geldi. Özellikle Daghan ile Kurt Müdür bir araya gelince çok güzel sahneler izliyoruz. Bana sarılın belki son defa görüşürüz sahnesi gibi.

Gürkan sanki bir polis olarak bu dizide fazla pasif kalıyor gibi geliyor bana. Tek derdi Daghan olmuş, başka hiçbir işi gücü kalmamış gibi görünüyor. Ya Gürkan için daha mantıklı bir senaryo yazılmalı ya da fazla gösterilmemeli.

Taksici Mesut da gerçekten diziye renk katan karakterlerden biri. Çok ilginç bir karakteri canlandırıyor, hiç yerinde duramıyor, sürekli bir aksiyonun peşinde koşmak istiyor. Hele sinirlenince gidip sağ solu yumruklaması yok mu, gerçekten diziye katkı sağlıyor.

Diğer yan karakterlere pek fazla girmek istemiyorum. Daghan'ın babası, annesi, Aydan'ın annesi gibi karakterler diziye derinlik katıyorlar ve işlerini haklarıyla yapıyorlar.

Diziye 10. bölümlük bir değerlendirme yapmak gerekirse, sanki Ekber dışında bir tane daha ciddi bir kötü karakterin olması gerekiyor gibi hissediyorum. Erdal Özyağcılar'ı severim, rolünü çok iyi canlandırıyor ancak bir şeyler eksik gibi. Gaddar'a karşılık daha gaddar bir rakip gerekiyor gibi hissediyorum. Daghan'ın Gaddar'a dönüşmesi, Suat kardeşimin söylediği gibi, adeta "Unbreakable" filminden çıkmış gibi duruyor. Ancak burada bir çelişki var, ya Gaddar'a daha fazla süre verilecek ya da biraz arka plana atılacak gibi görünüyor. Mesut'un herkese Gaddar olarak tanıtılması biraz absürd bir hale geldi gözümde. Sonuçta seveni olur, olmaz gidip direkt polise söyleyebilir. Gaddar'ın kim olduğu resmen ortaya çıkmış oldu ve sonuçta bir katil olarak ortada dolaşıyor. Senaristler burada bence yanlış bir seçim yaparak Gaddar'ı ifşa ettiler.

Dizi, bildiğime göre reytingleri yüksek olsa da belirli bir sayıda bölümü olacak, yanlış hatırlamıyorsam 30 gibi. Sonrasında Cagatay Ulusoy'un zaten dijital platformlara geri döneceği söyleniyor. Yani aslında ne az ne de çok bir bölüm sayısı, keşke senaristler daha iyi bir kurgu çıkarabilseydi.

"Evet" dizisinin 10. bölümünü izledim ve genel olarak beğendim.
sevgili tuncay oncelikle kalemine saglik. zengin iceriklee bezeli kiymetli yorumunu -keyifle okudum.

< katildigim,katilmadigim noktalar elbette mevcut. >
begeni kavrami goreceli bir durum....

- nacizane * alintili gideyim istedim :
Daghan'ın Ekber'i köşeye sıkıştırıp öldürmesi gerektiği an meselesi olmasına rağmen, Ekber'in önceden hazırladığı aydan hamlesi sayesinde kendini kurtarabilmesi biraz basit bir çözüm gibi geldi. Sonuçta, Ekber artık zor durumda kaldığında Aydan'a ve ailesine zarar vereceği tehdidiyle karşılık verebilir. Bu durumda, aslında Daghan Aydan'ı kurtardıktan sonra ilk yapması gereken Ekber'i öldürmek olmalıydı ki bu tehdit ortadan kalksın. Ancak bu senaryo gereği mümkün olmadığı için biraz hayal kırıklığı yarattı.
ekber yazilimi - guc kavrami ve genislik skalasi baglaminda ,kanimca istese daghan ve ailesine tek hamle buyuk zarar verebilir.... bunu sayet gecmis bolumleri izleyenler de fark etmistir ; ufak bi ornek - ekber > yagmur'u ortadan kaldiriyordu, daghan~enver yetisip ormanda tetikciyi vurdular vs.
ondan oncesi ekber yagmuru arabayla getirip ailesinin evinin onune birakmasi, olacaklarin sinyali gibiydi.......

-ekber'in ,daghan ve sevdiklerinin uzerine gitmesi konusunda - burda baslangic,gelisim ve sonuc baglaminda yagmur yazilimin da hata buluyorum. bunu da asagi da yagmur baglaminda ayri deginirim.

bastan beri ogluna ders verme ceza verme adina kendini dizginlemis ekber.

ekber'in hamlesini kismen mantikli bulma adina , nuans bence -dugunde aydan'in annesi nin onla diyaloga girmesi, ekber'in eline buyuk koz vermis oldu.

< enver de uzerine aydan'i gizli kullanayim vs yapinca, olan aydan ve annesi ,daha dogrusu aydan'a oldu. bence ekber ozellikle dugun aksami o kozu yakalayip iyi isledi, yilan vs satranci ile kivama getirdi, nerdeyse *mat ediyordu, daghan yetisti.....

ekber'i -daghan'in oldurmesi konusu ;

yoruma cok acik bir denklem. *skala olarak -ekber rasyonel anlamda, ustlerde dedigim gibi *istese oglu dahil, daghan'lari vs ortadan pro sekilde kaldirir. kendisi acimasiz ve duygusala yer vermeyen bir karakter tanimi olarak gosterildiginden(misal, mudur vs kendisinden saglam korkuyor) , bu yola/genis aksiyona neden gidilmedigi de ayri muamma.....
daha cok kara mizahsal oyun odakli ilerledi bu durum.

yani madem cok guclu hatta ucu acik *ekber / villain *versus > daghan,enver,mudur *yapacaksiniz - bunu, karsidakilerin sevdikleri uzerinden yapmak fazla duz geliyor benim adima . suan icin gorunen ,ekber oylesine kedi vs ile oynar gibi oyun oynuyor, yilan konusunda da keyif alarak her iletisime girenle kafa buluyor, deniyor,,,,,
ki, telefonlasmalar,,harita yeri soylemeler,daghan la kafa bulmacalar vs vs.
bunlari istese yapmaz, net bold cezayi keser. bu da diziyi ekstrem,intense dark bir tarza burur, salt aksiyona evrilir. cukur vs gibi.

hobi olarak evde bolca zehirli yilan besleyen biri, *zehiri
-fiziksel koruma olan adamlari disinda ,yilanlarla da kismen kendisinin yasadigi yeri korumayi ,veya ,gozdagi verme hatta cezalandirma icin de kullanmasi bir mantiga oturtulabilir..... sayet oyun vs odakli yapilmadikca.

hatirlarsan, once yagmur'u sonra aydan'i olumle burun buruna getirmek istedi,,, bunu onlarin sevdiklerine *kaybetme nin ne demek oldugunu anlamalari icin mi bu tur oyuncular oynadi -bu da ayri muamma.

demek istedigim, karakter hikaye de kendisinden bahsedilirken < ekber boyle guclu bir figur olarak lanse edilmis bir villain tanim da, izleyici de beklenti yukseldi > istese basit,kolay, kisa surede birden fazla baskin vs ile enveri, daghani,ailesini vs ortadan kaldirir , <salt aksiyon dizisi olarak bunlar bilindik kullanilan sahneler *benzer diziler ve figurler baglaminda yapildi......

velhasil -
yazilim olarak karikaturize , mizahsal tarzda ele alinmis ekber yazilimi.bence.
tam *noir ,aksiyon islenmesinin onundeki set bu olsa gerek.

devami sonraki mesajda.

@Murat Durmaz , -adanali dizisin de dizideki lakabi -matador ismail >

*gaddar'in son bolumune *konuk olmus. youtube yorumlar da ogrendim adanali dizisi bilgisini.

@Tuncay Van hemen hemen her bolum bir sosyal soruna dikkati cekiyor senarist.... < arti olarak, her bolum bolca -sokak hayvani pati dostlarimizin- kadraj da rol kapiyor olmasi ayri bir dikkate deger nuans oldugunu dusunuyorum .<<<

>>> 7.bolum de islenen *sokak hayvanlari konusu ,kanimca tum zamanlarin en etkileyici yerli dizi bolumu sahnelerinden biri idi -anlam ve onemi adina ;
vidyo nun baslarini da begendim. ancak, vakti olmayanlar vidyonun peak bolumu bayagi konusuldu ekliyeyim istedim. 6.40da basliyor yanilmiyorsam :

dip not; diziye *yeni oyuncu katilmis. cok iyi bir secim olmus. ibrahim celikkol.
giris kunye hikayesi de etkili bir karakter.

@Murat Durmaz , -adanali dizisin de dizideki lakabi -matador ismail >

*gaddar'in son bolumune *konuk olmus. youtube yorumlar da ogrendim adanali dizisi bilgisini.

@Tuncay Van hemen hemen her bolum bir sosyal soruna dikkati cekiyor senarist.... < arti olarak, her bolum bolca -sokak hayvani pati dostlarimizin- kadraj da rol kapiyor olmasi ayri bir dikkate deger nuans oldugunu dusunuyorum .<<<

>>> 7.bolum de islenen *sokak hayvanlari konusu ,kanimca tum zamanlarin en etkileyici yerli dizi bolumu sahnelerinden biri idi -anlam ve onemi adina ;
vidyo nun baslarini da begendim. ancak, vakti olmayanlar vidyonun peak bolumu bayagi konusuldu ekliyeyim istedim. 6.40da basliyor yanilmiyorsam :

dip not; diziye *yeni oyuncu katilmis. cok iyi bir secim olmus. ibrahim celikkol.
giris kunye hikayesi de etkili bir karakter.
ibrahim celikkol , iste benim yorumumda bekledigim daha farkli bir acimasiz rakip diziye dahil oldu, simdi isler degisti. Kesin konuk oyuncu da olsa baska bir hava katacaktir kendisi diziye

*ibrahim celikkol , iste benim yorumumda bekledigim daha farkli bir acimasiz rakip diziye dahil oldu, simdi isler degisti. Kesin konuk oyuncu da olsa baska bir hava katacaktir kendisi diziye
*. kesinlikle cok saglam bir secim. dedigin gibi -suphesiz katkisi olacaktir .

dizi de yer aldigi karakter yazilimi :
< - >

Korkut Zakkum” geliyor
İbrahim Çelikkol “Gaddar” dizisinde babasının gözlerinin önünde annesini öldürmesinin travmasını iki kardeşine sahip çıkmak zorunda kalarak bastıran, hayata tutunmak için de yasa dışı işlere giren ve kısa sürede yer altı dünyasına korku salan Korkut Zakkum karakterini canlandıracak.

ek den, anil ilter de kadroya dahil olmus.

ust uste katilimlar iyi karar gibi duruyor. gecmis isleri dolayli ikisi de begendigim oyunculardan.

Son düzenleme:
@Tuncay Van , @Ömer Karataş ,

bu bolum de tanidigimiz - *zakkum kardeslerin her biri orijinal tarzdalar acilim baglaminda...
< dolayisiyla, karakter *yazilimlarini derinlik olarak oldukca potansiyelli buldum.

bolumu de , ozellikle aksiyon baglaminda > zakkum kardesler tasidi dersem yanilgi olmaz.

bolumun duygusal vs tarafi agirlikli olarak -daghan eksenin de islenip ,ortaya guzel karsilikli sahnelerin cikmasina kapi acti. aydan&daghan ,daghan&mesut. keza, bu bolum konuk olarak ogretmen rolunun yazilimi da *duygusal tarafi agir basan sekanslar arasinda idi.

mizahsal anlamda ,diziyi - girdiginden beri *mesut tasiyor dersem yanilgi olmaz.......
kendisi dolayli ,bu bolum de - aydan ve leyla'yi puanlama test yazilimi ozgun bir sahne yazilimiydi tarafim adina....
diger mizahsal ve komedisi yuzde tebessum ettiren sahne - mesut'un hastane de hasta yataginda yarali sekilde yatan daghan'a sarildigi sahne guzeldi.

sirketin tepe patron halen gizemini koruyor....
kimdir vs, yavastan olasi isimler cikar gibi...
benim beklentim ; musa uzunlar.

iyi seyirler.

goreceli elbette. ben -esinlenme- diyorum. ilk bolumler den bugune devamli vurguladigim benzerlik -bence guzel dusunulmus bir karar...

bize uyumlu yapilmasi kotu bir sey degil aksine, yerli dizi ozelinde yenilikci,ozgun bir tarzla ele aliniyor yardima kosan -antihero/mahalle nin abisi kavrami.

sevgili @Hayri Cund , vaktin var ise-dizi suresi ve yerli dizi merakin , tavsiyem bir bolume goz atman . kanimca farkli bir is gaddar. bazi gereksiz sahneler olmasa(aile ici kimi sahneler vs) net cok iyi derdim, yine de o da nazarligi olsun...

.
dizi de vurdu kirdi konusunu -cukur dan taninan- bir oyuncu kareo olarak bu dizi de kendisi ve vasitasiyla cagatay ve digerleri de uygulamaya calisiyor.
kareo olarak kaliteli dovuslerin vs oldugu sahneler ortaya cikti.
bu tur (gaddar antihero ve tarzi ,bakis acisi vs) bir tipleme - ben daha once yerli diziler de gormedim,,,var ise de ben kacirmisimdir......

olayin -sosyal sorunlara el atmasi ,gundeme getirmesi- tarafi ise ;
kanimca son yillarda bir benzeri gorulmemis sekilde ele aliniyor... bunu yaparken antihero kavrami uzerinden gaddar figuru ile ortaya cikariyor.

digital derseniz ; hukumsuz dizisi vardi haber kismi kismen benziyor .benzer sorunlari /yasanmis 3.sayfa haberlerini bolumlerin de isleyen.

ancak, gaddar dizisini digerin den ayiran - gaddar figurunun kendisi.

dizi baslarken , ana konu olarak islenmesini bekledigim
dizi de -sirket diye bir durum var- ....
bunu henuz tam isleyemediler. son bolum anca girdiler. olayin aksiyon tarafi icin bu konuya gireceklerdir suphesiz.....
malesef ,fakat anlasilabilir bir durum reyting kaygisi izlenme icin farkli janralari miksleme dusunuyorlar gibi..
aksiyon, askmesk, aile ici dram, hayatin icinden sorunlarla ilgili kriminal konular,,,gibi gibi......

ki, bunlarin arasinda en anlamlisi sosyal sorunlara egilimleri....
basta sokak hayvanlarina deginilen bolum peak dir nazarimda....

ben dizi den genel anlamda keyif aldim -memnunum. elimde olsa 2.sezon onayini coktan vermistim.

uzun bir yorum oldu. izleyen, izlemek isteyenlere - iyi seyirler diliyorum.

@Ömer Karataş , @Tuncay Van

@Murat Durmaz ( icerde dizisinden sonra -izliyor musun cagatay'i ? )

İlk olarak, Zakkum Kardeşler'in hikayeye dahil olması, diziye yeni bir heyecan kattı. En küçük kardeşin hemen ölmesi ise bence makul bir hareketti sonucta bu Zakkumlari iyice deli etti.

Leyla'nın daha az süre alması, benim için olumlu bir gelişme oldu. Ayrıca, tekrar Dahağan-Aydan sahnelerinin artması da çiftin uyumunu daha iyi yansıtıyor.

Gürkan'ın artık bazı gerçekleri görmeye başlaması da olumlu bir adım. Böylece, her zaman iyilerin kazanamayacağını gösteren öğretmen meselesi gibi durumlarla başa çıkmak zorunda olduğunu anlıyor. Bu durum, Gürkan karakterinin derinleştirilerek daha önemli bir rol alacağına işaret ediyor. Zira kendi göreviyle cezalandırılamayan suçlularla iş birliği yapması gibi.

Enver'in son zamanlarda biraz zayıf ve kararsız görünmesi dikkat çekici. Karakterin daha net bir hedefe yönelmesi gerektiği hissini uyandırıyor.

Tabii ki, bölümde her zaman olduğu gibi Daghan Müdür ve Kurt'un bir araya gelmesiyle oluşan dinamizm yine öne çıktı. Kurt'un çubuk kraker krizi oldukça eğlenceliydi ve Mesut karakteri ise dizinin renk katmaya devam ediyor.

Genel olarak, memnun kaldığım bir bölümdü. 12. bölümün ise dizinin bir yükseliş noktası olabileceğini düşünüyorum. Artık karakterlerin rolleri netleşmiş gibi görünüyor, özellikle Gürkan'ın geleceğiyle ilgili belirsizliklerin çözüleceği bir aşamaya gelindiğini düşünüyorum.

İlk olarak, Zakkum Kardeşler'in hikayeye dahil olması, diziye yeni bir heyecan kattı. En küçük kardeşin hemen ölmesi ise bence makul bir hareketti sonucta bu Zakkumlari iyice deli etti.
oncelikle ,kalemine saglik sevgili tuncay, keyifle okudum.

bence de zakkum kardeslerin katilimi heyecan katti. acilimlari ve kardeslerin bagi da tek bolum bile olsa akici sekilde aks ettirilmesini basarili buldum.
kim ne turdur, vs olarak her bir kardesin orj tarzda oldugu ,hareketlerinden, giyimlerine, hobilerine, kullandiklari aksesuarlara (ornk; kitap, jilet vs vurgusu ) olay ici gostermeleri izleyen de ve sahnedeki karsi oyuncu da gerilimi arrttirdi.

kucuk kardesi ben sima olarak
baran bolukbasi'na benzettim. < -> adi efsane dizisinden hatirlarsin,izlediysen.

yesil spor giysi secimi de iyi dusunulmus. izlerken aklima - ingiliz/abd ghetto kriminal filmlerinden bir sahne gibiydi bu tarz giyimle aksiyona gidisi.

dedigin gibi kardesin olmesi -dizi bir bakima kirilma anini yasadi....
diger bir deyisle, dizi ,sirket vs aksiyonlarin bol oldugu evreye net gecisin haberini yapar gibi 1 saat izledik final sahnesine dek.

ve Mesut karakteri ise dizinin renk katmaya devam ediyor.
mesut dan dun mesut..... kalbi temiz, vicdanli, empati yonu yuksek - sempatik bir kardesimiz... dizinin enerjisi resmen. iyiki sahneleri fazlalasti.yetenekli buluyorum.

bahsettigi platonik ask kara kalem resimdeki kisi -kim olacak merak ediliyor .

Genel olarak, memnun kaldığım bir bölümdü. 12. bölümün ise dizinin bir yükseliş noktası olabileceğini düşünüyorum. Artık karakterlerin rolleri netleşmiş gibi görünüyor, özellikle Gürkan'ın geleceğiyle ilgili belirsizliklerin çözüleceği bir aşamaya gelindiğini düşünüyorum.

bende benzer dusunuyorum. gurkan icin gec bile kalindi yahu. neyse.
su sirket olayina gecen bolum gireceklerini bold belli ettiler. yeni bolum ve sonrasi buna bagli sahneler bekliyorum. musa uzunlar sirketin patronu olarak gelse enfes olur. aklin da var mi bi isim ?

@Ömer Karataş .

gaddar dizisi yine guzel ve etkileyici bir bolumu geride birakti . bu sefer, yayin gunu rakiplerinden favori yali capkini -dizisini -reyting de gecmesi, oldukca ses getirmise benziyor...

bu arada , son bolumum en one cikan , bolca yorumlanan sahneleri , yine -sosyal sorunlarla alakali- cok onemli bir yazilimdi ;
devami

.
ibrahim celikkol 'un gelisi diziye cidden etki yapti gibi...
aksiyon tarafi bir tik uste cikti. bolumun basinda daghan la kapismalari kareo olarak basarili idi.

daghan'in tabutta yasam mucadelesi, uyanik kalmaya caba gosterdigi sahneleri iyi ve etkili yazilmis buldum. flashback bazli aydan'i hayal etmesi ,hayalin de aydan'in motive laflari -pes etmemesini ,kurtulmasi gerektiginin -mesajini vermesi ,saglam baglantili sahne idi kronolojik anlamda... hatirlarsaniz, gecen bolum aydan yilan dan zehirlenmisken uyumamasi, ayik kalmasini -daghan bazli flashbacklerle yapmislardi....

genel toplamda baktigim da belli bir mantiga oturuyor bu flashbackler dolayli sekanslar.....

dan dun mesut ve gurkan kanimca bolumu tasidilar. bayagi bayagi dokturduler. ikisinin de sahnesi bayagi fazlaydi. iyi ki de oyle oldu. bolumun her donemecin de izleri vardi bu ikilinin solo ve beraber performanslari... ustteki vidyo da daghan ve gurkan karsilikli sahneleri de izlemesi etkileyici idi..

gurkan'i ,senaristin gecte olsa farkina varip dolu sahneler yazmaya baslamasi ,suresini uzatmasi tipki mesut da oldugu gibi - olumlu anlamda cok onemli bir degisim. her ikisinin de yetenekli ve dogal oyunculugu oldugunu dusunuyorum.
renkli bir ekuri oldular. yazilim olarak bunun bozulmamasi onemli...

daghan-aydan-leyla konusunda da durum bu bolum gec de olsa netlesti.
daghan~aydan oldu. olmasi gerektigi gibi... gorunuse gore izleyicilerin sesine kulak verilmis.

leyla'yi da korkut zakkum yazilimi yapacaklar.bu bolum sahneler buna yonelikti.

yazilim baglaminda bu denklem den ilerlemeleri -ozellikle daghan aydan ayarlarina dokunulmadan yazilim yapilmasi ,izleyici tarafini agirlikli olarak memnun eder gibi.....

bu arada,
bolumun final sahnesi de kanimca bayagi surprizli oldu.
onumuzdeki bolumler aksiyon bir kac vites daha yukselecek bu bariz .

@Tuncay Van , @Ömer Karataş

Üst Alt