galatasaray hangi orta saha hattıyla kaç puan topladı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray hangi orta saha hattıyla kaç puan topladı?

20200920_2_44445128_58280091-large.jpg

sıfatına soktuğum herifi.

Bunu sezon basindan beri dile getiriyordum. Hocaya cok kizdik ama Orta Saha rotasyonu Orta tablo süper lig takimi gibiydi resmen. Ikinci yarida Gedson geldi biraz ilac gibi oldu. Hocanin sucu mesela Taylani yedek birakip Eteboyu oynatmasi oldu. Ivme yakalamasini istedi ama Etebo yetenksizin tekiydi. Ayrica Taylan Irfan meselesinden cok yiprandi gibi bir kac hafta.

bu etebo'yu da biz aldırdık transfer transfer diye yav. şu twit tayfası sussaydı kimse gelmeseydi daha hayırlı olacaktı.

Sezon devam ederken seninle mi konusuyorduk emin degilim ama Etobo'yu cozemedim demistim. Hangi alanda iyi oldugunu bilmiyorum. Neden alindi hic bir fikrim yok demistim yanlis hatirlamiyorsam. Hala ayni seyi dusunuyorum. Topla da topsuz da iyi bir oyuncu degil. Pozisyonunu kaybediyor, ikili mucadelelerde cok iyi degil, hizli degil, topu aldiginda orta alani dikte edemiyor. Cidden anlam veremedigim bir oyuncu.

Eger uzun surece bakma sansimiz olsaydi (100-150 mac arasi), Taylan, Gedson ve Emre Kilinc uclusunun Belhanda'nin oldugu ucluden cok daha iyi performans sergileyecegine eminim. Belhanda golge pres yapmakta ustaydi. Adamini takibi birakip gol yedirmekte bir numaraydi. Aldigi rakami da goz onune alinca, bence gelmis gecmis en kotu orta sahalarimizdan biriydi.

Sonucta bu kadar kisa surecte bu rakamlara bakarken bir cok etkeni goz ardi ediyoruz. Hangi takimlarla oynandi, ilk 11 tam olarak nasildi, rakibin cok onemli oyunculari sakat miydi, hatta hava kosullari neydi ve benzeri bir ton soru var.

Ben izledigim kadariyla Taylan, Gedson ve Emre Kilinc uclusunun diger tum kombinasyonlara gore cok daha iyi oldugunu dusunuyorum. Zaten sezon icinde Gedson gelmeden Taylan ve Emre ikilisinden bekledigimden yuksek verim aldigimizi belirtmistim.

Ama her seyden belki de daha onemlisi ben bu kadar oynanan bir takim hatirlamiyorum.
Organizasyon yok, taktik disiplin yok, oyuncular fit degil, mucadele gucu dusuk bir de bunlarin ustune zirt pirt hoca birine takip ilk 11'i degistirince her sey Galatasaray'a karsi oldu bence.

Sezon devam ederken seninle mi konusuyorduk emin degilim ama Etobo'yu cozemedim demistim. Hangi alanda iyi oldugunu bilmiyorum. Neden alindi hic bir fikrim yok demistim yanlis hatirlamiyorsam. Hala ayni seyi dusunuyorum. Topla da topsuz da iyi bir oyuncu degil. Pozisyonunu kaybediyor, ikili mucadelelerde cok iyi degil, hizli degil, topu aldiginda orta alani dikte edemiyor. Cidden anlam veremedigim bir oyuncu.

Eger uzun surece bakma sansimiz olsaydi (100-150 mac arasi), Taylan, Gedson ve Emre Kilinc uclusunun Belhanda'nin oldugu ucluden cok daha iyi performans sergileyecegine eminim. Belhanda golge pres yapmakta ustaydi. Adamini takibi birakip gol yedirmekte bir numaraydi. Aldigi rakami da goz onune alinca, bence gelmis gecmis en kotu orta sahalarimizdan biriydi.

Sonucta bu kadar kisa surecte bu rakamlara bakarken bir cok etkeni goz ardi ediyoruz. Hangi takimlarla oynandi, ilk 11 tam olarak nasildi, rakibin cok onemli oyunculari sakat miydi, hatta hava kosullari neydi ve benzeri bir ton soru var.

Ben izledigim kadariyla Taylan, Gedson ve Emre Kilinc uclusunun diger tum kombinasyonlara gore cok daha iyi oldugunu dusunuyorum. Zaten sezon icinde Gedson gelmeden Taylan ve Emre ikilisinden bekledigimden yuksek verim aldigimizi belirtmistim.

Ama her seyden belki de daha onemlisi ben bu kadar oynanan bir takim hatirlamiyorum.
Organizasyon yok, taktik disiplin yok, oyuncular fit degil, mucadele gucu dusuk bir de bunlarin ustune zirt pirt hoca birine takip ilk 11'i degistirince her sey Galatasaray'a karsi oldu bence.

Kesinlikle düzensizlik ve istikrarsızlık çok ciddi seviyedeydi, o üçlü bence de en azından belhanda gittikten sonra ideal 3lü olmalıydı ama anlamadığım şekilde sol içte ısrarla emre akbaba denendi.

bu da oyuncu değiştirme sayıları :

1621253288569.png

Kesinlikle düzensizlik ve istikrarsızlık çok ciddi seviyedeydi, o üçlü bence de en azından belhanda gittikten sonra ideal 3lü olmalıydı ama anlamadığım şekilde sol içte ısrarla emre akbaba denendi.

bu da oyuncu değiştirme sayıları :

Ekli dosyayı görüntüle 123189
Emre Akbaba konusuna hic girmeyelim.
Bu istatistikleri buldugun yerde takim kosu mesafeleri, kafa topu kazanma ve ikili mucadele kazanma oranlari var mi?
Varsa ve paylasirsan sevinirim.

Emre Akbaba konusuna hic girmeyelim.
Bu istatistikleri buldugun yerde takim kosu mesafeleri, kafa topu kazanma ve ikili mucadele kazanma oranlari var mi?
Varsa ve paylasirsan sevinirim.

Koşu mesafesi yok maalesef, onu Opta belirlediği için sadece Bein'in programlarda göstermesine izin veriyorlar. İkili mücadele de aynı şekilde ama bildiğim kadarıyla çok iyi olmasak da çok kötü değiliz o istatistikte.

İkili mücadele verileri maç bazında var, son 5 maçta sadece Konyaspor'a üstünlük kurmuşuz, sanırım Akbaba etkisinden dolayı oldu bu.

Son maçlar şöyle

Göztepe : 55-42 biz
Trabzon : 71-61 biz
Antalya : 38-54 biz
Konya : 52-48 biz
Gençlerbirliği : 40-37 Gençler
Beşiktaş : 62-49 Beşiktaş
Denizli : 45-44 Denizli
Malatya : 73-60 Malatya

Bir kaç kaybettiğimiz maça da baktım :
İlk devre oynanan Beşiktaş maçı : 63-50 Beşiktaş
Karagümrük : 55-53 Karagümrük
Kasımpaşa : 49-48 Kasımpaşa

Maç başına top çalma : 15
Maç başına top kesme : 12

Bu da hava topları :
1621255638233.png

Uzun Galiiyet serisi yakaladığımız dönemde , Etebo ısrarı bizi bitirdi.
Üstelik söylenene göre Taylan da sakat değildi.
Orta sahanın tüm birlikte oynama alışkanlığını bozduk , üstüne Gedson girdi , o da hazır olana , uyum sağlayana vakit geçti.

Koşu mesafesi yok maalesef, onu Opta belirlediği için sadece Bein'in programlarda göstermesine izin veriyorlar. İkili mücadele de aynı şekilde ama bildiğim kadarıyla çok iyi olmasak da çok kötü değiliz o istatistikte.

İkili mücadele verileri maç bazında var, son 5 maçta sadece Konyaspor'a üstünlük kurmuşuz, sanırım Akbaba etkisinden dolayı oldu bu.

Son maçlar şöyle

Göztepe : 55-42 biz
Trabzon : 71-61 biz
Antalya : 38-54 biz
Konya : 52-48 biz
Gençlerbirliği : 40-37 Gençler
Beşiktaş : 62-49 Beşiktaş
Denizli : 45-44 Denizli
Malatya : 73-60 Malatya

Bir kaç kaybettiğimiz maça da baktım :
İlk devre oynanan Beşiktaş maçı : 63-50 Beşiktaş
Karagümrük : 55-53 Karagümrük
Kasımpaşa : 49-48 Kasımpaşa

Maç başına top çalma : 15
Maç başına top kesme : 12

Bu da hava topları :
Ekli dosyayı görüntüle 123190
Kosu mesafesinde mac basina 105 km'yi geciyorsak benim icin buyuk surpriz olur. Gerci Gedson'in kosu mesafelerini merak etmiyor degilim. Adam bayagi iyi mesafe kat etti oynadigi surecte. Belhanda'nin dort senede geriye yapmadigi kosulari adam bir kac macta yapti (tabii ki kucuk bir abarti yapiyorum)

Kafa vuruslarinda surpriz olmadi. Marcao'nun ve Taylan'in iyi olmaklarini tahmin ediyordum. Gerci Marcao bu acigini topa ve rakibe cok sert ilk hareket yaparak bir nebze kapatiyor. Luyindama'nin ve Mohamed'in cok iyi olduklarini dusunuyordum. Ozellikle Mohamed cok iyi pozisyon alip, cok iyi sicriyor.

Ikili mucadeleler surpriz olmadi. Ozellikle son maclardan onceki istatistiklerin son maclardan bile daha kotu oldugunu tahmin ediyorum. Cunku son maclarda gozle gorulur bir hirs vardi takimda.

Bilgiler icin tesekkurler. En azindan hafizadan konusup yanlis seyler soylememizi engelledi...

Üst Alt