Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Takip Başlığı - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Takip Başlığı

Bu beraberliğin uzun süreli olmayacağı Hartley'in sezonu kapatmasıyla belli olmuştu zaten. İki Amerikalı kuralı var, bizim de lüks olsun diye herhangi bir oyuncuyu kenarda tutacak maddi durumumuz yok malum. Yazının içeriğindeki ailevi sebepler ve karşılıklı anlaşarak ayrılma durumundan parasını burada bıraktığını anlıyorum o parayla Eurolig için mutlaka kısa forvet hamlesi gerekiyor acele etmeye lüzum yok zaman var mutlaka boşa çıkan oyuncular olacaktır ama hamle şart.

Bir de Bella'nın iki maçı > Russell'in iki maçı ileride dönüp bu hareketi eleştireceksek yanlış Amerikalıyı yolladık diye olur.

Bella çemberi savunamıyordu yalnız, Russell o konuda çok daha maharetli. Hücumda da pek bir kazmalığını görmedim. Russell şu an için çok acemi ama potansiyeli çok daha yüksek. Stenberga mıdır nedir o da biraz iyi katkı verince hoca hakkını Bella'dan yana kullanmış, bence doğru da yapmış. Fener maçı 10 sayıdan dönerken pota altında Tuğçe kazmasına ezilip bir durduranımızın olmaması çok canımızı yakmıştı.

Galatasaray başkanları, yöneticileri, hocaları bu mantalite de olmalı iyi oynadık kazandık ayağı çekebilirdi ama hiçbir zaman yapmıyor.

Bir de Russell'e sallayacağım çıkmasıyla maçı çevirdik bu statiklikle bu kadar tempo yapan takıma nasıl entegre edeceğiz bilmiyorum. Wnba takımında Sue Bird, Breanna Stewart gibi oyuncular var bir şekilde çözüyorlar maçı burada eline bakılan oyuncu durumunda, bu kadar sorumluluktan uzak silik takılarak geçmez bütün sene.

Adsız.png

Böyle rotasyon yapanı da ilk defa görüyorum o oynamadığı 22 saniyede 5 faulden. :)

Zor oldu, üç çeyrek savunmadık yine de kazandık neyse ki. Courtney triple-double yaptı nadirdir kadın baskette, Russell'i bugün beğendim bayağı efektifti hücumda. Cansu'da ciddi sakatlandı geçmiş olsun.

Zellous da tam Eyşan çıkmıştı ama. Takımdan kaçtığı yetmezmiş gibi bir de fenere gitmişti. Hatta fenerle oynadığımız Eurolig play-off maçında tribünlere hareket çekmişti hiç unutamıyorum. Bizde kalsaydı efsane olacaktı bizden giden herkes gibi kestane oldu şimdi Çankaya'ya kadar düşmüş demek.

Doğru dediğin o sebepten Eyşan'ı attım zaten. :) Eylül'e kadar bizi bekledi geri dönüş yapmayınca gitmişti diye hatırlıyorum. Eurolig şampiyonu olmuş kadroyu iyi kötü tutmak lazımdı şubenin klasik hataları her zamanki gibi.

Şubeden böyle sezon içi hamle görmeyeli bir 7-8 sene oldu galiba yıllar önce Penicheiro gelmişti tutmamıştı geçti. Şarttı uzun Zofia hayal kırıklığı oldu gerçi olmadı çapı belliydi de onunda altında kaldı şu an için. Esas beklentim kısa skorer hala tavanımızı bir tık yukarı arttırmak için mecburuz diğer türlü güzel kaybeden takımdan öteye gidemeyiz.

Şubeden böyle sezon içi hamle görmeyeli bir 7-8 sene oldu galiba yıllar önce Penicheiro gelmişti tutmamıştı geçti. Şarttı uzun Zofia hayal kırıklığı oldu gerçi olmadı çapı belliydi de onunda altında kaldı şu an için. Esas beklentim kısa skorer hala tavanımızı bir tık yukarı arttırmak için mecburuz diğer türlü güzel kaybeden takımdan öteye gidemeyiz.
Qunitra alindigina gore kisa oyuncu dusunuyorlar herhalde. Zellous gelirse veya o tarzda biri fenerden iyi kadromuz olur. Feneri izliyorum takim oyunu yok bireysel goturuyorlar maclari.
Stenberga bazi pozisyonlari zorlamazsa gayet verimli oynuyor.
Wiliams zaten mukemmel oynuyor. Hemde oynatiyor. Mercedes arada parliyor sonuyor. O da dakikalara fazla oldugu icin o cusseyle yoruluyor

Hruskova et mi balik mi onu anlamadim. Eli kirilan elestirdigim yildizhan o da 2 mactir iyi oynuyordu sakatlandi. Genclerden bir sude ve miray balotu gozume iyi geliyor

Qunitra alindigina gore kisa oyuncu dusunuyorlar herhalde. Zellous gelirse veya o tarzda biri fenerden iyi kadromuz olur. Feneri izliyorum takim oyunu yok bireysel goturuyorlar maclari.
Stenberga bazi pozisyonlari zorlamazsa gayet verimli oynuyor.
Wiliams zaten mukemmel oynuyor. Hemde oynatiyor. Mercedes arada parliyor sonuyor. O da dakikalara fazla oldugu icin o cusseyle yoruluyor

Hruskova et mi balik mi onu anlamadim. Eli kirilan elestirdigim yildizhan o da 2 mactir iyi oynuyordu sakatlandi. Genclerden bir sude ve miray balotu gozume iyi geliyor

Zellous'u vermemiş Çankaya, Hırvat pasaportu var avrupalı oynatabiliyorduk elimizi rahatlatırdı bayağı. Haftaya Eurolig başlıyor gruptan çıkarsak bir zahmet paraya kıyıp transfer yapsınlar Ekaterinburg'u ayırıyorum diğerleriyle arada uçurum yok herkes kadar şansımız olur.

İyi oldu açıklamayı uzattıkça atacaklar diye tırsıyordum. :) Grup iki aşamalı gidiş geliş seyahat olmasın diye Sopron maçlarını aradan çıkaracaklar ki Sopron 2'de 2 yaptı diğerlerinden daha iyi takım zaten en az birini alırsak yolu yarılarız.

Üst Alt