Galatasaray Taraftarının Kabe'den Fener'e Mesajı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Taraftarının Kabe'den Fener'e Mesajı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Galatasaray Taraftarının Kabe'den Fener'e Mesajı

Kabeden ondan bundan oh ne güzel paralar götürüyorlar ama şu Müslüman "kardeşlerimiz".

Kulelerle ilgili kötü anıların var galiba... Neyse...

O kuleye herkes çıkmak zorunda değil, gelen kişi kalacak bi yer ayarlar, Kabe'de ibadetini yapar sonra gider.

Kule'ye çıkma gibi para kazanma yollarını ilk hangi dine mensub insanlar yapmış bi araştır derim. ;) En ufak şeyde insanın donuna kadar para alanlar hangi dindenmiş söyle bakalım. :)

abooowwww

yeminle altıma kaçırmamak için kendimi zor tutardım yüksekliğe bak.

Hacca gitmek için güya kardeş müslamanlar, sizi soyup soğana çeviriyorlar, resmen "parası olmayan gelmesin arkadaşım" diyor. Tanrı'ya ait birşeyi resmen parayla pazarlıyorlar. Sizde hala gelmiş bana saldırın. Amaaan neyse...

Hacca gitmek için güya kardeş müslamanlar, sizi soyup soğana çeviriyorlar, resmen "parası olmayan gelmesin arkadaşım" diyor. Tanrı'ya ait birşeyi resmen parayla pazarlıyorlar. Sizde hala gelmiş bana saldırın. Amaaan neyse...

Sen o kadar yolu bedavaya götürüp bedavaya konaklatan bir tur firması tanıyor musun? Yılların turizmcisiyim ben tanıyamadım :(

Sen o kadar yolu bedavaya götürüp bedavaya konaklatan bir tur firması tanıyor musun? Yılların turizmcisiyim ben tanıyamadım :(

O kadar paran varsa, git komşunu doyur, git fakirleri doyur. Herkes böyle değil ama ben çoooook gördüm böylesini. Komşusu aç kendi tok olan...

yunus emre der hoca

istersen var bin hacca

hepisinden iyisi

bir gönüle girmektir.

O kadar paran varsa, git komşunu doyur, git fakirleri doyur. Herkes böyle değil ama ben çoooook gördüm böylesini. Komşusu aç kendi tok olan...

Hacca giden herkesi bu şekilde itham edemezsin. Hem nereden biliyorsun adamın iki işi de yapmadığını. Tabi siz iyiliklerin alenen yapılması taraftarı olan kişiler olduğunuz için, adam aleni olarak birilerine maddi yardımda bulunmadıkça, hakikaten parayı basıyor Arabistana gidiyor, burda da kimseye yardım etmiyor gibi gözüküyor ;)

yeni mekke projesiyle gönüllerinin dine değil paraya ait olduklarını açıkça beyan etmiş bir ulusu ziyaret edip onların gönüllerinin bağlı oldukları kağıt parçalarını krallarının prenslerinin haremlerine akıtacağıma benzin döker yakarım daha iyi.

yeni mekke projesiyle gönüllerinin dine değil paraya ait olduklarını açıkça beyan etmiş bir ulusu ziyaret edip onların gönüllerinin bağlı oldukları kağıt parçalarını krallarının prenslerinin haremlerine akıtacağıma benzin döker yakarım daha iyi.

Suud yönetiminin yediği naneler beni ilgilendirmez...

Kendi günahlarıdır...

Ama Kabe'ye Hacca giden Müslümanlara sizi soyup soğana çeviriyorlar demek tek kelime ile edepsizliktir...

İzansızlıktır...

Saygısızlığın daniskasıdır...

Edebli olun Edebli...

Sözümün sahibi kendisini gayet iyi biliyor...

Sen gitmiyorsan gitme...

Ama Gidene keriz yada bir başka şey diyemezsin...

Biz veya bizler oraya Suudları kalkındırma niyeti ile değil Hakk Rızasını kazanmak için gidiyoruz...

Gerisi Teferruattır...

Anladın mı Orkun...?

Allah Haccı parası yeterli olana farz kılmış. Hacc'a gitmeye parası olan gider, ister enayilik de ister başka bi şey de, farz bu farz. Hacc'a gitmek ve ibadeti yerine getirmek için ne kadar para gerekli? Uçak parası, kalacak yer parası, yemek parası... Bunların haricinde bi şeye harcama yapmak zorunda değilsin ki.. O harcamaları parası olan yapıyor.. Kabe'nin etrafında para kazanma amaçlı şeyler yapanlara laf söyle, bişey demiyorum. Ancak Kabe'nin asıl amacına dil uzatma. Ben de Cuma namazından sonra orada satış yapanları eleştiriyorum. Ama gidip de "Müslüman kardeşlerimize bak" demiyorum, "ne biçim Müslüman bu" demiyorum. Orasını Allah bilir, adamın düşüncesi farklıdır, Cuma namazından sonra/önce satar satacağını, Cuma cemaatini bi nevi kullanır. Ama burda dinle bi alıp veremediğim yok. Para İslam'a gitmiyor ki, mal sahibine gidiyor. Ki, dünyada artık herşey para üzerine işliyor. Kabe'nin etrafındaki bi yerde tapusu olan adam da haliyle para kazanmak istiyor. Para kazanma isteği gayet doğal. Ki o kulenin asıl amacını da bilmiyoruz, ordan gelen gelirin büyük kısmı, belki de hepsi Kabe'nin ihtiyaçlarında kullanılıyor olamaz mı?

Dünyada paranın değerini yükseltenler Müslümanlar değillerdir, tarih parayı kimlerin hayatımızın amacı yaptığını açıkça yazar. Gidin onlara laf yapın. Saplantılarla kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın.

dininin ne olduğu belli olmayan adamlar gelmiş burda müslümanları ve ibadetlerini eleştiriyor. te Allahım.

tanrı sizi ve sizler gibilerini korusun..... :asd:

Suud yönetiminin yediği naneler beni ilgilendirmez...

Kendi günahlarıdır...

Ama Kabe'ye Hacca giden Müslümanlara sizi soyup soğana çeviriyorlar demek tek kelime ile edepsizliktir...

İzansızlıktır...

Saygısızlığın daniskasıdır...

Edebli olun Edebli...

Sözümün sahibi kendisini gayet iyi biliyor...

Sen gitmiyorsan gitme...

Ama Gidene keriz yada bir başka şey diyemezsin...

Biz veya bizler oraya Suudları kalkındırma niyeti ile değil Hakk Rızasını kazanmak için gidiyoruz...

Gerisi Teferruattır...

Anladın mı Orkun...?

Kimsenin maneviyatı kimseyi ilgilendirmez kimseyede malzeme olamaz zaten abi de suud kralları yaptıklarıyla insanların nefretini kazanmaya devam ediyor. Bilhassa Türk milletinin.

Yıllar öncesinde o topraklarda kutsal toprakların savunması için aziz atalarımızın yaptırdığı kaleyi adı tam aklıma gelmiyor tüm uyarılara rağmen yıkmaları yerine sanki başka boş arazi yokmuş gibi otel yapmaları ve şu yıllarda

yeni mekke projesiyle peygamberimizin yanında bulunmuş ona her daim desteğini vermiş islam ın önderlerinin yaşadığı yerleri kalıntıları yıkmaları yerlerine sanki yine başka yer yokmuş gibi oteller kuleler dikmeleri insanı durup biraz düşündürmeye sevk ediyor.

bu benim görüşüm herkesin görüşü farklıdır neticede. Ama bu yapılanlar benim suud krallardan prenslerden nefret etmemi ve onların haremine avrupada satın aldıkları futbol kulüplerine gidecek kağıt parçalarında katkımım olmasına haksızlık olarak bakıyorum.

yuh lan bu ne bicim insaat

kaber nekadar kücük gözüküyor

O kuleler oralara kalacak yer talebini karşılamak için yapılıyor. Sadece Turkiyede her sene hacca ilk defa gitmek için 1 milyon başvuru yapılıyor ve 75bin kişi gidebiliyor. Kalan 925bin ertesi sene kayıt yeniliyor veya kucuk kısmı da illegal yollarla gidiyor. Hac zamanıda yılda bir kere oluyor. Dunyada ki musluman nufusu 2 milyar. Muslüman ülkeler gittikçe gelişiyor ve her sene başvuranların sayısı artıyor. Kabenin etrafındaki otellerin kapasitesi yetmemeye başlamış ve dikine değilde yana doğru bina yapılsa harameyn sınırları dışına taşar. Bu sebeble Suud hükümeti bu dönüşümü tüm müslüman alemine sağlamak zorunda.Bunu sağlarken yaptıkları yolsuz uygunsuz işler bizi ilgilendirmiyor malesef hilafeti adamlara devretmişiz ve söz hakkımız yok. Eskiden uçak pahalıymış, otobüs uzun sürermiş, tren yollarını ingilizler tahrif etmiş o sebeble bu kadar giden yokmuş. Şimdi tam tersi talep patlaması var.

O kuleler oralara kalacak yer talebini karşılamak için yapılıyor. Sadece Turkiyede her sene hacca ilk defa gitmek için 1 milyon başvuru yapılıyor ve 75bin kişi gidebiliyor. Kalan 925bin ertesi sene kayıt yeniliyor veya kucuk kısmı da illegal yollarla gidiyor. Hac zamanıda yılda bir kere oluyor. Dunyada ki musluman nufusu 2 milyar. Muslüman ülkeler gittikçe gelişiyor ve her sene başvuranların sayısı artıyor. Kabenin etrafındaki otellerin kapasitesi yetmemeye başlamış ve dikine değilde yana doğru bina yapılsa harameyn sınırları dışına taşar. Bu sebeble Suud hükümeti bu dönüşümü tüm müslüman alemine sağlamak zorunda.Bunu sağlarken yaptıkları yolsuz uygunsuz işler bizi ilgilendirmiyor malesef hilafeti adamlara devretmişiz ve söz hakkımız yok. Eskiden uçak pahalıymış, otobüs uzun sürermiş, tren yollarını ingilizler tahrif etmiş o sebeble bu kadar giden yokmuş. Şimdi tam tersi talep patlaması var.

Ertuğrul Kabe'nin dibinde niye yapıyor...

Koca Suud'da yer mi bitti...

Mekke geniş bir alan...

Oralarada yapılabilir...

Suud yanlış yapıyor bununla...

Ama bu yanlış başkalarının benim kutsalımla dalga geçmesine mehal vermez...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt