Galatasaray Tarihinde İlk Kez Mağazacılık A.Ş. Kara Geçti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Tarihinde İlk Kez Mağazacılık A.Ş. Kara Geçti

fbl-tur-superleague-galatasaray-5b0befa1347a026d20000002.jpg

Galatasaray'da sportif başarının gelmesi ve yönetim politikası ile birlikte gelirler de arttı. Sarı kırmızılı kulüp tarihinde ilk kez Mağazacılık A.Ş'de kara geçti. Galatasaray Kulübü Nisan ayı dönemini yani geçtiğimiz ayı ilk kez 1.1 milyon TL kar elde ederek geçirdi.​
21. şampiyonluğun da gelmesi ile birlikte taraftarların geçtiğimiz hafta içinde yoğun ilgi gösterdiği GS Store mağazaları da önemli bir gelir yarattı. Galatasaray Kulübünün sahibi olduğu 27 GS Store mağazasından Galatasaray toplam 15 milyon TL ciro elde etti.​
Öte yandan Galatasaray Kulübü, 1-3 Haziran tarihleri arasındaki Grey Weekend kampanyasında 21. şampiyonluğa özel anlamlı bir hamlede bulunup ürünlerinde yüzde 21 indirime gidecek.​

Ben urun cesitliliginden ziyade , az urun ama dunyanin her yerinde satis prensibini savunuyorum

Eskiler hatirlar . Hasnun galip in sokaginin kosesindeki dukkandir bu tip urun satisinin dogdugu yer (modern zamanlarda , cok gecmisi bilemem)

Paraya para demezdi o dukkan

Gs store dan saat , tonla tshirt veya gomlek cinsi satilmaz , gitmez yani . Forma ve sampiyonluk urunlerine odaklanip sembolik bir sekilde yurutmek lazim

Urun satisindan kar eden yurt disi ulkelerdeki kulupler cok cesitli urun degil , pahali urunden kazaniyorlar

Bizde de o paralara urunler satilmaz . Kendi yaginda kavrulan , hedefi paradan ziyade heves doyurmak olan bir sistem ile en azindan zarar edilmez

tumblr_p9csk5SeH31thlh4ho1_1280.jpg

Daha önce yazdım GSSTORE'ların sadece 5'i bizim mülkümüz 11 kadarını da biz işletiyoruz kalanlarına hem kira ödenip kardan düşülüyor hem de franchise kapsamında gelirler kasamıza girmiyor. Tırlar da maliyetli...Yani sadece websitesi, aslantepe gsstore, florya gsstore, levent gsstore, müze gsstore, stad gssore ve kiosklardan elde ettiğimiz kar geri kalan 100'e yakın mağazadan fazla...

Belki vadi istanbul gsstore devralınabilir ve hasnun galip-kalamış-taçspor-kemerburgaza yeni birer store açılıp (GS store plus gibi) toplam store sayısı 10 olur ve 10 kadar kiosk ile websitesinden satış yaparsan bak bakalım o zaman bir daha zarar oluyor mu???

Daha önce yazdım GSSTORE'ların sadece 5'i bizim mülkümüz 11 kadarını da biz işletiyoruz kalanlarına hem kira ödenip kardan düşülüyor hem de franchise kapsamında gelirler kasamıza girmiyor. Tırlar da maliyetli...Yani sadece websitesi, aslantepe gsstore, florya gsstore, levent gsstore, müze gsstore, stad gssore ve kiosklardan elde ettiğimiz kar geri kalan 100'e yakın mağazadan fazla...

Belki vadi istanbul gsstore devralınabilir ve hasnun galip-kalamış-taçspor-kemerburgaza yeni birer store açılıp (GS store plus gibi) toplam store sayısı 10 olur ve 10 kadar kiosk ile websitesinden satış yaparsan bak bakalım o zaman bir daha zarar oluyor mu???

Bu işletme modeli sizce doğru mu? yoksa sadece karlılığı yükse olabilecek mağazaları mı bilerek sadece kulüp işletiyor

vadi istanbul store'u çok ufak orası kapatılıp adam gibi premium bir store açılmalı vadiye , oradan iyi ciro kaldırır kulüp.öünkü orda yemek yiyip vakit geçirenlerin stadtaki store'a gitmeye vakti kalmıyor.

Bu işletme modeli sizce doğru mu? yoksa sadece karlılığı yükse olabilecek mağazaları mı bilerek sadece kulüp işletiyor
Bence yanlış resmen bayilere çalışıyoruz ki onlar da yükümlülüklerini yerine getirmiyorlar...Verilmesi gerekn teminat mektupları ya yok ya kati değil ya da ekskik tutarda...Ayrıca stok kayıtları raftakilerle tutmuyor...Neredeyse tüm bayiler borca batık avm kiralarını ödeyemiyorlar...Ayrıca hırsızlıl gırla...

Bizim umdemizde olanlarda da farklı bir durum söz konusu değil misal beyoğlu şubemize...O kadar istiklal caddesinde şube açıyoruz diye hava attık ki tadilat masrafı 3 trilyonu bulmuş...Bir işe 2 kişi bakıyor...164 milyar aylık kira veriyoruz al sana yıllık 2 trilyon kayıp...Ne satıyoruz ki ne kazanacağız...Zaten cironun %80'i tedarikçilere gidiyor, diğer masrafları düşünce %10luk bir favök kalır...Vergi de düşünce maksimum %7 civarı bir kar söz konusu...

Dolayısıyla maç günü satışı yapılabilecek tesislerde, mülkiyeti bize ait olan şubeleri işletmek daha mantıklı ki stadın bodrum katını depo olarak kullandığımızdan ve aslantepedeki kiosklar, vadi istanbul, müze store, aslan tepe store, stad store da dibimizde olduğundan nakliye gibi çokça operasyonel masraftan kısar ayrıca hırsızlığın ve zayinin de önüne geçeriz...

vadi istanbul store'u çok ufak orası kapatılıp adam gibi premium bir store açılmalı vadiye , oradan iyi ciro kaldırır kulüp.öünkü orda yemek yiyip vakit geçirenlerin stadtaki store'a gitmeye vakti kalmıyor.
Vadi istanbulun kiracısı biz değiliz bayii zaten üstat...Onun sözleşmesi feshedilip dediğin gibi daha büyük bir mağazayı biz kiralarız parayı kırarız hürmetler...

Akil almiyor bu magazacilikta kara gecmek neden bukadar zor oluyor? Kim yönetiyor bu store lari? Prof birini getirmek cok mu zor? Anlasilan yönetim icinden birileri yönetmiye calisiyor ama yüzüne gözüne bulastiriyor bu isi. Düsünün sampiyonluga giden yolda ancak kara gecebilmisik. Yani yarisdan kopmus olsak gene zarar bilanco ortaya cikacakti. Para kazanmak yerine hep para kaybediyoruz. Acilen yönetim artik buraya el atmali

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Böyle saçmalık olabilir mi?

Ciro 15 milyon kar 1.1 milyon.

Mağazadan %10 bile kar edemiyoruz.

Cebindeki 200 liranin 150 lirasıni store harcayan bir taraftarın, kulübe sadece 15 lirası kar olarak kalıyor.

Hem taraftara yazık hem kulübe yazık.
Acilen bu işe bir el atılmalı.
Kar marjı %40 lara çekilmeli ki taraftarın verdiği destek boşa gitmesin.

Mutsuzluğu tatmadan hep mutlu olmak istersin.
Oysa nelerin seni mutsuz ettiğini bilmeden, nelerle mutlu olacağını nasıl bilebilirsin ?

Kaynak:Osman SEDEN

Ben kalitesi kötü tişörtlere swetlere 50-100 tl para verip alıyorsam kulübe 5-10 tl kalıyo ve zarar ediyorsa gerek yok storelere. Bizde boşuna mutluluk duyuyoruz. Yardım ediyoruz diye.
Kulüp 21. şampiyonluk taraftar sertifikası çıkarsın.
Gümüş Sertifika : 21 TL
Altın Sertifika : 210 TL
Platin Sertifika :2100 TL
Elmas Sertifika :21000 TL (Ağaların eli tutulmaz)
Fiyatlardan internet üzerinden gsstore'den satsın.Gümüş SMS ile de alınabilsin. Transfer için desin. İyi para toplarız. Bir Altın , oğlana da bir Gümüş benden feda olsun. En azından kulübe yüzde 100 destek yaptığımı bilirim.

Ben kalitesi kötü tişörtlere swetlere 50-100 tl para verip alıyorsam kulübe 5-10 tl kalıyo ve zarar ediyorsa gerek yok storelere. Bizde boşuna mutluluk duyuyoruz. Yardım ediyoruz diye.
Kulüp 21. şampiyonluk taraftar sertifikası çıkarsın.
Gümüş Sertifika : 21 TL
Altın Sertifika : 210 TL
Platin Sertifika :2100 TL
Elmas Sertifika :21000 TL (Ağaların eli tutulmaz)
Fiyatlardan internet üzerinden gsstore'den satsın.Gümüş SMS ile de alınabilsin. Transfer için desin. İyi para toplarız. Bir Altın , oğlana da bir Gümüş benden feda olsun. En azından kulübe yüzde 100 destek yaptığımı bilirim.
Olayları bildiğim için strore'lardan hiç almıyorum ben... Bütün alışverişlerimi internet üzerinden yapıyorum... Milleti bilinçlendirsek aslında... Mesela önümüzdeki etkinliği sadece internet üzerinden yapılan etkinlik haline getirsek en azından store'ların da aklını başına getirmiş oluruz.

Üst Alt