Galatasaray Yeni Messi'nin peşinde - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Yeni Messi'nin peşinde

Cevap: Galatasaray Yeni Messi'nin peşinde

scout ekibinin bir kısmının arjantine gittiği ve orada futbolcuları izlediğine dair bir haber çıkmıştı devre ortasında. alakalı olabilir.

Bizim komite resmi olarak açıklandığında Brezilya Ligi ile Apertura'nın son haftaları idi sanırım. O yüzden Defederico ile Formica'yı önceden izlemiş olacaklar. Ya da birileri tüyo vermiş olabilir. Yoksa Adnan Sezgin'e kalsak bedava Gallardo ile Pires'i getirmeye çalışıyor olabilirdik.

Bilen var mı bilmiyorum ama, iki sezon önce Huracan'ın başarısında bu adamla beraber, Javier Pastore çok büyük pay sahibiydi.Her ikisi de genç yaşına rağmen büyük bir patlama gerçekleştirmiş ve Huracan'ı sanırım Clasura'da(Apertura da olabilir) şampiyon yapmışlardı.Herkes bu iki oyuncunun çok yüksek bedellerle yurtdışına çıkacaklarını düşünüyordu.Pastore 7 milyona Palermo'ya geçti, şimdi 70 milyon istiyorlar, ama De federico şaşırtıcı bir biçimde Corinthians'a transfer oldu.Eğer hala aynı kumaştaysa kesinlikle kadroya katılmalı.Üstelik baktım sözleşmesi bitiyor bu sezon sonunda.Devre arasında çok cüzi bir rakama getirilebilir.

İnşallah Sergen, istiyorum ki 5 milyon Euro'nun altında ikisini de alıp gelirlerse o zaman cidden başarılı addedeceğim yönetici Adnan'ı.Birine 5 milyon bayılıp transfer edilecekse hiç bir bok olmaz o işten.

Bilen var mı bilmiyorum ama, iki sezon önce Huracan'ın başarısında bu adamla beraber, Javier Pastore çok büyük pay sahibiydi.Her ikisi de genç yaşına rağmen büyük bir patlama gerçekleştirmiş ve Huracan'ı sanırım Clasura'da(Apertura da olabilir) şampiyon yapmışlardı.Herkes bu iki oyuncunun çok yüksek bedellerle yurtdışına çıkacaklarını düşünüyordu.Pastore 7 milyona Palermo'ya geçti, şimdi 70 milyon istiyorlar, ama De federico şaşırtıcı bir biçimde Corinthians'a transfer oldu.Eğer hala aynı kumaştaysa kesinlikle kadroya katılmalı.Üstelik baktım sözleşmesi bitiyor bu sezon sonunda.Devre arasında çok cüzi bir rakama getirilebilir.

Defederico'lu Huracan 08/09 Clausura'da ikinci olmuştu, ama ondan öncesi ve sonrası Huracan için bayağı karanlık. Defederico'nun o sezona özel performansından sonra Brezilya'ya gitmiş olması beni de şaşırtmıştı, tahminim sürekli oynayabileceği bir kulübe transfer olmak istedi ya da kendisine talip olan kulüpleri beğenmedi. Bir de Huracan'da falan kendinizi göstermeniz tesadüflere bağlı, ama Corinthians her zaman Avrupa'lı scoutlar tarafından izlenir. Sonuçta evet yeteneklidir, ama yetenekli olmasına rağmen alt yaş gruplarında milli takımlarda oynamamış olması da soru işaretidir. Bir de Avrupa futboluna ne derece uyum sağlayabileceği tartışma konusudur. Bu adamın bir Carrusca çıkma ihtimali daha yüksek Formica'dan. Yine de sezon sonu sözleşmesi bitiyorsa cüzi bir bedelle alınabilir.

Defederico'lu Huracan 08/09 Clausura'da ikinci olmuştu, ama ondan öncesi ve sonrası Huracan için bayağı karanlık. Defederico'nun o sezona özel performansından sonra Brezilya'ya gitmiş olması beni de şaşırtmıştı, tahminim sürekli oynayabileceği bir kulübe transfer olmak istedi ya da kendisine talip olan kulüpleri beğenmedi. Bir de Huracan'da falan kendinizi göstermeniz tesadüflere bağlı, ama Corinthians her zaman Avrupa'lı scoutlar tarafından izlenir. Sonuçta evet yeteneklidir, ama yetenekli olmasına rağmen alt yaş gruplarında milli takımlarda oynamamış olması da soru işaretidir. Bir de Avrupa futboluna ne derece uyum sağlayabileceği tartışma konusudur. Bu adamın bir Carrusca çıkma ihtimali daha yüksek Formica'dan. Yine de sezon sonu sözleşmesi bitiyorsa cüzi bir bedelle alınabilir.

2. mi olmuş Huracan, ben şampiyon olduklarını düşünüyordum ama doğruysa birşey diyemem.Yine de dediğin gibi, sözleşmesi bitiyor, bonservisi 1,2 milyon olan birisini sözleşmesi sezon sonu biterken devre arasında kaça alabiliriz?Bence 0,5 milyon bile kafi gelir.Adamlar Simao'yu 0,9 milyona alıyorlarsa bizim de en fazla o fiyatlara devre arasında bağlamammız gerekir.

Bu işler biraz şansa bağlı. Galatsaray'a gelene kadar Ribery'yi de ıskalamıştı Avrupalı büyük klupler. Finansal olarak optimal ise alalım, kumarımızı oynaylım ya tutarsa hesabı...

Gazeteleri karistirirken Defederico ismine denk geldim nerede hatirlayamiyorum. Direk Arjantin’li dostuma sordum, zaten yaklasik 3 metre uzagimdaydi . Bana Defederico’nun buyuk bir cevher oldugunu ve kulubuyle (Corinthias) kavgali oldugunu soyledi, galiba is mahkemeye gitmis yani o kadar ciddi bir kavga var ortada. "Galatasaray’in onu alabilecegini sanmiyorum bu kotu halinizde" -dert yaniyorum da ona arada sirada - diye ekledi, saniyorum Ispanya’dan talipler hazirmis.

Oyun tarzi icin verdigi tarif Pino’dan farksiz gibi geldi bana ama gormek lazim elbette.

ultrAslan forumundan alıntı.

denizlisporlu 16 yaşındaki messi recebi kacırdık bu messiyi alalım bari

Benim anlamadığım Santos+Baroninin 10 milyon euro ettiği bir piyasada Yeni Messi denilen adamı 1.2 milyona euroya mı alacağız ? Kulağa hiç de hoş gelmiyor :( Diğer oğlan makul gibi ama bunu bilemiyorumm

Aglar konuda hiç dikkatimi çekmedi, jeton yeni düştü.De federico diye koydukları resim Eduardo Salvio değil mi?Hani Atletico'nun yeni Agüero diye alıp Benfica'ya kiraladığı.

Ne çok Messi varmış piyasa da (!) Fenerbahçe'de Azerilerin Messi'sini alıyormuş. Demek çakma Messi pazarı diye yeni bir pazar oluştu. Bu kadar çok Messi hayra alamet değil :)

Üst Alt